Tünel ile ilgili bilgi

Mirkut

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Yanlislikla kapamisim sanirim konuyu kusura bakmayin kardesler ozur dilerim

aslanbey

Bilgili Üye
Allah razı olsun ustam evimin dibinde kadın kanserdi yurt dışından geliyor cenaze 5 gün oldu cenaze bugun gece 3 te gelecek bu sebepten gidemiyorum toyalp ustam anladım ustam tesbit ettiğim yerden devam artık ben resim çekerim işlem yaptıgım zaman değerlendiririz Mirkut ustam sorun değil kapansada önemli değil cevapları aldım zaten tşkl BulursamKader25 ustam kuzey tarafı önemli dedi yığmanın neden önemli bileniniz varmıdır

toyalp

Bulaşan mazlumun ahıdır.Kainat bu yükü kaldıramaz.
Süper Moderatör
Benim bildiğim kuzey taraftan olan girişlerin daha çok tuzaksız olduğundan önemi vardır. Bir çok önemli mezarda çift ve ya daha fazla giriş olduğundan kuzey giriş tespit edilirse ilk tercihler arasına girmektedir. Ama BulursamKader25 üstad farklı bir açıdan da önemini vurgulamış olabilir. Üstad online olursa gereken açıklamayı yapacağından kuşkun olmasın inşaEllah.

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Kardasim,
Ustalarimiza bende katiliyorum.
Tunelun agizuni bul.
3 metreyi goze alacaksin.
Girisde merdiven varsa 3 basamak kadar
Ustune kalas at. İcerisinin sagini solunu -tunelin hemen girisinin- isildak vb. ile iyice aydinlat. İsaretler olacak. O isaretleri guzelce resumle. Tunelde neyle karsilasacaksin o isaretler sana anlatacak. Biraz ileri de ufak sandik turu bir kaya veya bir kup gorsen bile hemen alma, dursun. O isaretleri gorelim ondan sonra sana ne yapacagini ve nasil yapacaguni biiznillah soyleyecegiz.
Tunelde acele edilmez.
Sakin bu genel kaideyi unutma. İsterse ileride 100 kilo sarikiz gor. Acele yok. Acele edersen ecele davatiye cikarmak muhtemeldir.
Cok da endise etme. Belki dusundugumuz sekilde olmayip basit bir tuneldir. Basit tunelse, sorun odanin kapisini acarken baslar. Yukarida yatay buyuk bir kaya olur. Alta destek atmazsan uzerine duser. 3 noktali guzel bir destekle de biiznillah birsey olmaz.
Sadece acele etme ve iyi bir aydinlatma yap. Bu aydunlatma asla el feneri aydinlatmasi olmaz. Yani el feneri yetmez, goremezsin.
Allah cc yardimcin.olsun.
Kolay Gelsin.

aslanbey

Bilgili Üye
Tmm ustalar resimleri cepten atabiliyormuyuz ben orda resmlei atarım eğer oluyorsa acele etmem ustam dediklerinizi yazdım kafama evel Allah tşkl hepinize