Tünelde kubbe ???

carsambali

Bilgili Üye
tünel ve kubbeyi niye resimlemedin?
Ekli dosyayı görüntüle 113495Ekli dosyayı görüntüle 113496Ekli dosyayı görüntüle 113498Ekli dosyayı görüntüle 113499Ekli dosyayı görüntüle 113501
maksim ustam yorumlarını özenle takip ediyorum..kubbenin ortasına vurup yukardan sesi dinlemeye çalışıyorum ama ses yukarıda tek noktada toplanmıyo,dağılıyo.buda bana bahsedildiği gibi küçük bir odacığın olduğunu düşündürüyo.kubbenin üzerinde ufak bir odacığın olduğunu,odadan sebep aşağıdan vurduğum sesin dağıldığını düşünüyorum ki buda bana o odacıkta bişilerin olabileceğini düşündürüyo.ilgin için tşk ederim

Son düzenleme:

maksim

Engellendi
iki seçenek geliyor aklıma eski maden girişi veyahut su ile ilgili tüneller , tünelleri sonuna kadar takip edebildinizmi kapatılmış mı? belirli mesafelerden sonra salon denilen genişletilmiş açıklıklar olmalı ulaşılır mı?

carsambali

Bilgili Üye
sercan33 ustam sana zahmet bu konumu inceleyebilirmisin? resimde görünen kubbenin yaklaşık 5-10m ilerisinde hamile kadın ve kadın uzvuna bakan erkek organı varmış,ozaman tanışıyo olmadığım şimdi iyi bir arkadaşım olan kişi "hamile kadında para var" dedikleri için her iki işareti de kırmış.ben sadece kubbe ile ilgileniyorum.varsa bilgininz paylaşırmısınız.ve bu konuyu nasıl güncel yapabilirim? bir kaç önemli resim ve ibare buldum yüklemek isterim

carsambali

Bilgili Üye
Tunelin sonu nereye gidiyor hic oda varmi duvarlada yada zeminde kuyu gibi oyuklar varmi tavanda bir baca olmali
sercan33 ustam 2. 230 cm de bir ceset çıkmış sadece,birinci kubbenin devamında bir kubbe daha var ve daha büyükçe ama bunun kadar temiz değil belki doğalımsı olabilir fakat hamile kadın ve erkek organı figürü ikinci kubbe genişliğinin altına denk geliyo gibi.hamile kadını geçince asma kat gibi bir yer var ve ordan sonra biraz daha devam ediyor fakat çok fazla değil sanırım,yada kapatılmış.daralıyo çünkü, dikkat çeken bir nokta da,hamile kadından sonra tünel duvarları siyah duman isi gibi.baca olma olasılığı var ama çıplak gözle görmedim

Sedegor

Engellendi
Dünyanın düz oldugunu her kes bilecek bir gün !
Benimde aynı şekilde bir yerim var.

Şayet! Tünelden sürünerek giriyorsan ve geniş odaya geliyorsan birde ışık düşecek delik varsa önemli!

Odaya girdiğinde yönünü hiç değiştirmeden tavandaki yuvarlak oymanın altına gel. Tam tepenin kafanın üzerinde olsun oyma baktıgın istikamette kapama sıvama vardır dikkatlice bak!

Eğer tavandaki oyma birden fazlaysa hepsinde aynı yöntemi uygula!

Duvarda mihrap varsa hihrabın içi ve altı önemlidir.

Magra kuzeydeyse güney yönünde tavanla taban arasındaki orta mesafede giriş tünel ara. Güneyde ise giriş tam tersinde yani.

Böyle yerlerin girişi tünel ağzı açık ve darsa bile dönem soygununu hemen aklına getirme!

Nitekim magra icinde dediğim yerler tahrip edilmişse umudunu kes!

Böyle yerler Şapel ve Mezardır. 9 metre kareyi geçmiyirsa çok daha hoştur.

Genelde iki katlıdır biri mihrap içi - altı yada odaya girişteki yerdedir. İkincisi tavana yakın girişin zıttındadır.

carsambali

Bilgili Üye
@sedagor ustam eline sağlık,burası acayip bir yer ama işçiliği zor sanırım.resimlerde detaylandırdığım gibi aynen olan bir yer.o kubbenin çapı yaklaşık 1m,derinliği 28cm...kubbe dışa doğru bombe olsa dicemki altında yada içinde ama kubbe içe bombeli (bildiğimi cami kubbesi) gibi.buyüzden üst kısmında bir miktar var diye ümid ediyorum,hilti ile biraz çalışma yaptım ama sanırım fitil ile halletmem gerekecek

Sedegor

Engellendi
Dünyanın düz oldugunu her kes bilecek bir gün !
@sedagor ustam eline sağlık,burası acayip bir yer ama işçiliği zor sanırım.resimlerde detaylandırdığım gibi aynen olan bir yer.o kubbenin çapı yaklaşık 1m,derinliği 28cm...kubbe dışa doğru bombe olsa dicemki altında yada içinde ama kubbe içe bombeli (bildiğimi cami kubbesi) gibi.buyüzden üst kısmında bir miktar var diye ümid ediyorum,hilti ile biraz çalışma yaptım ama sanırım fitil ile halletmem gerekecek
Elbette şüphen varsa dur demem sana ancak göreceksin kubbenin icinden bir şey çıkmayacak!
Dışa değil içe bomle yapması iyi zaten!
Yukarda yazdıklarımı bir kez daha oku!

Ve İnanki düşündüğün kadar zahmetli değil. Zaten zahmetli yer içeri giriş işi bitmiş! Sadece ikinci üçüncü giriş var!

carsambali

Bilgili Üye
Elbette şüphen varsa dur demem sana ancak göreceksin kubbenin icinden bir şey çıkmayacak!
Dışa değil içe bomle yapması iyi zaten!
Yukarda yazdıklarımı bir kez daha oku!

Ve İnanki düşündüğün kadar zahmetli değil. Zaten zahmetli yer içeri giriş işi bitmiş! Sadece ikinci üçüncü giriş var!
ustam eline sağlık tekrar,kubbeye gidiş ölçülerini birebir yazmıştım görmüşsünüzdür.tünelin giriş noktası evet güney cepheden.kubbenin altına denk gelen bahsettiğiniz yerler hiç ellenmedi.inşallah gidince dediğinizi uygulayacağım.ustan duvardaki boşluğu en basit nasıl bulurum? tahta tokmak en iyisimidir bu konuda? eminim bu yer sizin gibi bilgili birinde olsaydı dünyalığın tamamını tamamlamıştı :) tecrübe maalesef parayla satın alınmıyo,mevlam size de bol rızıklar nasip etsin