Türk Telekom port sorunu

Kocadağ

Member
arkadaşlar daha öncede sizin başınıza geldimi bilmem ama türk telekomla şöyle bir sorun yaşıyorum yer istanbul avrupa yakası farklı bir adrese taşınma sebebiyle kullanmakta olduğum vodafone net internetimi taşındığım adreste port yok diye taşıyamayacaklarını söylediler ve cezayi işlem olmadan iptal edebileceğimi söylediler bende türk telekoma başvurdum onlarda alt yapımın adsl vdsl yi desteklediğini ama port olmadığından dolayı hat bağlayamayacaklarını söylüyorlar hiç bir internet sağlayıcının yapabileceği bir şeyin olmadığını turk telekomun alt yapısını kullandığını çözümün türk telekomda olduğunu söylüyorlar sağolsun türk telekomda port açma işininin ne zaman yapılabileceğinin belli olmadığını dalga geçer gibi bu sürecin bir ay bir yıl belkide daha fazla sürebileceğini söylüyorlar resmen sinir küpü oldum bumu dur hizmet anlayışı sağolsun türk telekom bütün sistemi eline almış istediği gibi at oynatıyor olan vatandaşa oluyor:16:

_Mithra_

🇹🇷 M¡₺ŕ@ 🇹🇷
Moderatör
arkadaşlar daha öncede sizin başınıza geldimi bilmem ama türk telekomla şöyle bir sorun yaşıyorum yer istanbul avrupa yakası farklı bir adrese taşınma sebebiyle kullanmakta olduğum vodafone net internetimi taşındığım adreste port yok diye taşıyamayacaklarını söylediler ve cezayi işlem olmadan iptal edebileceğimi söylediler bende türk telekoma başvurdum onlarda alt yapımın adsl vdsl yi desteklediğini ama port olmadığından dolayı hat bağlayamayacaklarını söylüyorlar hiç bir internet sağlayıcının yapabileceği bir şeyin olmadığını turk telekomun alt yapısını kullandığını çözümün türk telekomda olduğunu söylüyorlar sağolsun türk telekomda port açma işininin ne zaman yapılabileceğinin belli olmadığını dalga geçer gibi bu sürecin bir ay bir yıl belkide daha fazla sürebileceğini söylüyorlar resmen sinir küpü oldum bumu dur hizmet anlayışı sağolsun türk telekom bütün sistemi eline almış istediği gibi at oynatıyor olan vatandaşa oluyor:16:
şimdi burada çok şey yazarım da konu direkt siyasete girer
bir ülkede devletin elinde bir işi yapabilecek alternatif ikinci bir şirket yoksa o işi yapan şirket özelleştirilmemeliydi
dünyanın hiç bir ülkesinde haberleşme işini üstlenen bir kurum özelleştirilmemiştir
neyse olan oldu o derenin altından çok sular aktı geri dönüşü olmaz bu işin
kablolu iletişim yalnızca telekomda var bu bir gerçek
alternatif olarak turkcell superonline ve turkneti de bakın
umarım bir çözüm bulursunuz

uçmuş

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Kardasum bu konuyla alakalı belki dadas_25 ustamız ve Cenat ustamız bilgi verebilirler ... gibi geliyor bana ... anladım kadarıyla sen .. vodafon ile türktelekom arasında çok gider gelirsin... resmî kanallardan turktelekomdan yazılı olarak veya .. konuşmalarını kayıt ederek .. dikkat kayıt ederken konusmalarimizin tarafimdan kaydedilmektedir diye söyleyeceksin.... sonra vodafone resmi olarak da ne olacağıyla alakalı bilgiyi al ... ona gore hareket et ... her hareketin tüketici mahkemesine delil sunacağım şekild e olsun ... .. yoksa çok uğraşırsın.. allah yardımcın olsun ..

Kocadağ

Member
Kardasum bu konuyla alakalı belki @dadas_25 ustamız ve @Cenat ustamız bilgi verebilirler ... gibi geliyor bana ... anladım kadarıyla sen .. vodafon ile türktelekom arasında çok gider gelirsin... resmî kanallardan turktelekomdan yazılı olarak veya .. konuşmalarını kayıt ederek .. dikkat kayıt ederken konusmalarimizin tarafimdan kaydedilmektedir diye söyleyeceksin.... sonra vodafone resmi olarak da ne olacağıyla alakalı bilgiyi al ... ona gore hareket et ... her hareketin tüketici mahkemesine delil sunacağım şekild e olsun ... .. yoksa çok uğraşırsın.. allah yardımcın olsun ..
mesele türk telekom vodafon arası git gel değil mesele türk telekomun alt yapıyı elinde tutup bütün firmaları kendine mahkum etmesi eğer türk telekom port açmazsa diğer firmalar internet bağlayamıyorlar

odin

Editör
yurtdisinda diger firmalar kendi alt yapilarini olusturabiliyor buna karsi pek bir engel yok. ama turkiyede isler degisik isliyor veya islemiyor diyim.

senin bu is yatirima girecegi icin uzunca bir sure beklersin malum ulkede kriz olunca yatirimlar aksiyor gerci kriz olmasada aksiyor :200:

Kocadağ

Member
şimdi burada çok şey yazarım da konu direkt siyasete girer
bir ülkede devletin elinde bir işi yapabilecek alternatif ikinci bir şirket yoksa o işi yapan şirket özelleştirilmemeliydi
dünyanın hiç bir ülkesinde haberleşme işini üstlenen bir kurum özelleştirilmemiştir
neyse olan oldu o derenin altından çok sular aktı geri dönüşü olmaz bu işin
kablolu iletişim yalnızca telekomda var bu bir gerçek
alternatif olarak turkcell superonline ve turkneti de bakın
umarım bir çözüm bulursunuz
_Mithra_usta söylenecek o kadar çok şey varki konu farklı yerlere çekilmesin diye susuyorum gitmediğim başvurmadığım firma kalmadı eğer port yoksa yapabileceğimiz birşey yok diyorlar port uda türk telekom açar diyorlar türk telekomda dalga geçer gibi cevap veriyor bu iş belki bir ay belki bir yıl ne zaman port açılır belli olmaz diyorlar gelde çık işin içinden

Kocadağ

Member
yurtdisinda diger firmalar kendi alt yapilarini olusturabiliyor buna karsi pek bir engel yok. ama turkiyede isler degisik isliyor veya islemiyor diyim.

senin bu is yatirima girecegi icin uzunca bir sure beklersin malum ulkede kriz olunca yatirimlar aksiyor gerci kriz olmasada aksiyor :200:
odin aynen dediğiniz gibi ustam

ASKER.

Aktif Üye

Ustam birde uydu netler var onlar nasıl
Fiyat olarak da diğerlerinden çok uygun abonelik te yok

odin

Editör
@odin aynen dediğiniz gibi ustam
bir komsunla anlasip ortak kullanin wifi uzerinden vs. tabi iki eve yetermi internetin hizi orasida var. bir ust pakete geciledebilir. velhasil kota kalktiktan sonra firmalar internet sinirsiz diye saglam fiyat arttirdi. yazik gunah sistem halki soymak uzerine kurulmus.

ben mesela ayda 10€ya 1gbit sinirsiz net kullaniyorum buna tv ve telde dahil. telde konusma limitide yok ister cep ara ister yurtici hatta 100+ ulkenin sabit hattida dahil.

Kocadağ

Member
@Kocadağ sen desene o muhitte 1 kiracı boşalırsa onun yerini almak için bekleyecen..
uçmuş ustam taşındığım evden çıkan kiracının boşalt tığı portu verin diyorum adamlar çözüm için uğraşmıyorlar sadece port yok port un açılmasını bekleyeceksin diyorlar sonuç koca bir sıfır