Tuzak sistemleri için bilgilerinize ihtiyacım var.

KoRaY

Yeni Üye
cümleten selam arkadaşlar.benim sizlere bir sorum olacak herkesin fikrine ve bilgisine açıgım kendi bilgilerimin yanında siz degerli arkadaşlarında fikrini almak isterim.bir arkadaşımın ısrarı sebebiyle kendisinin bildiği emek verdiği bir yere gittim orman içinde bir yer deresi olan bir yer,üst kısımlarda çalışma yamış cubuk ile hareket etmiş her neyse etrafta bakınırken kafamda birşeyler kurdum bunun bir kapısı oldugunu ve tünel şekilde oldugunu düşünerek aramaya koyuldum ve ondaki çubukları alarak kullanmaya başladım çalıştıgı yerdeki boşluk tespiti dogru bu boşluktan devam ederek
araya araya dere kenarına indim ve giriş kapısını buldum iyi kötü zor bela kapıyı actım az havalndırdıktan sonra tedbir alarak içeriye bir kaç adım atmaya karar verdim bu arada böyle yerlere girerken gaz maskesi kullanırım ve yanıma her ihtimale karşı su ve bir kaç erzak alırım sizde tedbir alın derim.neyse içeri girdim adım attıkca iyice karanlık olmaya başladı el fenerini acıp ileriye bakarken bir kapı daha cıktı??o kapıyı acacagım sizin bilgilerinizi almak istedim içeride ne tür mekanik tuzak olur nasıl tuzaklar olur neye dikkat etmeliyim neye göre hareket etmeliyim???neden 2 kapı var??tavanlar kesme taş,duvarlar kiremit rengi taş?bölge olarak burası romanya iki ülke sınırına yakın bir yer..sizler için gittiğim zaman resim çekeceğim..bilmediğim şeyler elbette var ve sizlerin fikirlerini almak istiyorum...tünel veya dehlizlerde tuzak sistemleri nasıl olur?

Sır

Member
Dereden girerken kapıya göre dere hangi yönde kaldı??

bazo

Yeni Üye
O kapak taşı üstünde başka bir taş olup olmadığına bak. Üsüne bi taş biniyosa kapağı açtığında düşme riski var geri çıkamazsın Allah korusun. İyice kontrol et bir kere işlem yap.

omer13

Yeni Üye
eSKiYa degerli ustam yardimina ihtiyacim var kayanin ustunde 5 sirali oyma var usten kayanin altina dogru iniyor kayanin bir tarafi yere paralel bir tarafi yerden 2 metre yuksek 30 metre ilerisinde baska bir kaya var ustunde 1 tane oyma var birtanede yilan isareti var yilanin kafasi oymanin tam kenarinda yilanin arkasinda da koltuk isareti var koltuk sanki horosanla kapatilmis gibi duruyor yilan da horosanla yapilmis ve asinmis dikatli ce bakildiginda gozukuyor kaya mezarin girisi olabilirmi koltuk dedigim kayayi biraz oymuslar ve sanki horosanla kapatilmis orasi koltugun yuzeyi hafif puruzludur kaya duzdur bunlar koltuk dedigim yer mezar girisi olabilirmi degerli ustam yardimina ihtiyacim var

KoRaY

Yeni Üye
@eSKiYa degerli ustam yardimina ihtiyacim var kayanin ustunde 5 sirali oyma var usten kayanin altina dogru iniyor kayanin bir tarafi yere paralel bir tarafi yerden 2 metre yuksek 30 metre ilerisinde baska bir kaya var ustunde 1 tane oyma var birtanede yilan isareti var yilanin kafasi oymanin tam kenarinda yilanin arkasinda da koltuk isareti var koltuk sanki horosanla kapatilmis gibi duruyor yilan da horosanla yapilmis ve asinmis dikatli ce bakildiginda gozukuyor kaya mezarin girisi olabilirmi koltuk dedigim kayayi biraz oymuslar ve sanki horosanla kapatilmis orasi koltugun yuzeyi hafif puruzludur kaya duzdur bunlar koltuk dedigim yer mezar girisi olabilirmi degerli ustam yardimina ihtiyacim var
dostum foruma konu açarsan daha salıklı olur ve bir çok bilgili arkadaşımın yardımı ile daha iyi sonuç alırsın emin ol ve resimli bir şekilde yüklersen emin ol degerli ustalar yardımlarını eksik etmez..iyi forumlar

Ege33

Member
arkadaşlarım bilgilerini aktaracaktır yalnız bu konuyu takip edeceğim neolacak buarada romanyada burası değilmi?

KoRaY

Yeni Üye
dostum ne olacagı bu hafta belli olacak ve resimleri yükleyecegim hersey tam aydınlansın hele bir..ne ile karşılaştın diye sorarsan şöyle diyeyim 2 ci kapıdan girdikten sonra karşılıklı 2 tane iskeletle karşılaştım ve şok oldum biraz onları inceleyip resimlerini çektim..ordan 15 metre sonra bir kuyuya denk geldim ve bu kuyuya merdivene iniliyor..jeo fizikci bir arkadaşımı ikna ederek jeofizik cihazi ile tarama yaptım 8 adet mezar tespit etim 4 tane sag da 4 tane solda.tek düşüncem nasıl bir tuzakla karşılaşa bilirim diye,bugun kapıları acık bıraktım havalansın diye bakalım kaderimizde ne yaşamak var.emin ol iş olsun yada olmasın resimleri yükleyecegim özellikle iskeletleri..hakkımızda hayırlısı

degirmenci

Aktif Üye
en tehlikeli tuzak gaz bunun haricinde konturollü bir çalışma gerektirir girilecek kapi gibi düzenekleri dar açılıp girilmelidir göçük olmaması için bazen çalışma alanı ıslanmaya başlamışsa su batlaması olabilir dikkat edilmeli

Kristof34

DogacıyıZ
Evet en tehlikeli tuzak kapalı mekanlarda gazdır. Birde kum tuzagı olur bastıgınız yer kayar altta baska bir odaya hapseder sizi bunun icin size tavsiyem iceriye bir köpek ile birlikte girin. O önden siz arkadan gidin. Suya yakınsa külünkler yardımıyla su tuzagı yapılmıs olabilir. Size tavsiyem ulu orta gördügünüz malzemeler dikkat cekici taslar varsa üzerine basmayın yerinden oynatmayın