Üçgen Oyma Ustalar yardım lütfen

kaynak

Yorumlarım resmi kazılar için geçerlidir.
Konuyla özdeştiği için;
Birinin yeri var çözememiş, birilerini getirmiş onlar çözememiş başkaları gelmiş bir tren oluşmuş gidiyor.
Bittimi hayır....
Sahada pişti olan bu argeciler birbirine düşman gibi bakıyorlar.
Bu anlayışa sahiplere iki çift lafım var, sizin düşmandan ne farkınız kaldı ?
Kalbiniz bu kadar katılaştı öylemi...
Allah bu zihniyetde olanlara buldurmasın inşallah...
Banada yorum yaptırmasın.

demiray32

Yeni Üye
o işareti ne ilk siz bulmuşşunuzudur nede son siz görürsünüz yeri gelir ayağına takılır nasip işidir bu iş ne kadar yıkarsanda saklarsanda nasibin seni bulur nasibini kovalayan herkeze selam olsun

Smokin

Moderatör
Moderatör
Güzel bir mezar işareti
Ustaları dinlersen
Güzel bir sunum yaparsan çok zorlamazsın. Ayrıca çokta uzakta değildir

Mstfshnr51

Member
Kardes siz ne kadar bencil hırslı kıskanç insanlarsınız sert oldu biliyorum ama sizin yaptığınız da yumuşak değil. Biz bulamazsak kimse bulamasın . definecilikteki en kokuşmuş zihniyet bu.!
Bende hiç öyle ni zihniyet olmadı ben bulamadım başkası bulmasını diye aksine herkez sbeplensin diye uğraşırım çok kişiyede teklif ettim gelin diye ben bu işe yeni başladım belki 50 tane mezar sunağı olan yer biliyorum ne üçgenler kareler yuvarlak olan birsürü çözersen buyur gel ortak ol beraber çıkaralım hiç sıkıntı değil

Mstfshnr51

Member
Gel ustam kapım açık gel bulalım paylaşalım ben bu işte yeniyim çaresizlikten bu işe başladım çubuğum bile yok böyle sağdan soldan yardım almaya çalışıyorum bu işaret gibi çok yer var müsaitsen gel çöz beraber sebeplenelim bu attıklarım gibi 100 tane yer var ama bilmediğimden bulamıyorumEkli dosyayı görüntüle 271562

Turko

Uzman
@kaynak başkan bu konu tam senlik aynı hatta eşit mesafelerde oyma atmışlar üçgen e ek. Takipteyim. Örnek konu olur.

Revenge666

Member
Bende hiç öyle ni zihniyet olmadı ben bulamadım başkası bulmasını diye aksine herkez sbeplensin diye uğraşırım çok kişiyede teklif ettim gelin diye ben bu işe yeni başladım belki 50 tane mezar sunağı olan yer biliyorum ne üçgenler kareler yuvarlak olan birsürü çözersen buyur gel ortak ol beraber çıkaralım hiç sıkıntı değil
Kirmayacaksin o zaman. Ne sebeple olursa olsun. Tarih boyu herkes bulduğu mezarın mahzenin kasanın deponun kuyunun isaretini kırsaydı, bugüne gelen deneyim yarı yarıya azalırdı. Bulduğun yeri bugun neye gore tahlil ediyorsun. Etrafta açılmış mekan baska isaretler bakıp onu refarans alıyorsun. Herseyi gectim. Bir heykel ne kadar kıymetliyse isarette o kadar kıymetlidir. Tarihi eseri yapan işleyen sanatçıysa o isareti yapanda sanatçı. Bir isareti kırmanın hic bir mantikli aciklamasi olamaz.

Mstfshnr51

Member
Kirmayacaksin o zaman. Ne sebeple olursa olsun. Tarih boyu herkes bulduğu mezarın mahzenin kasanın deponun kuyunun isaretini kırsaydı, bugüne gelen deneyim yarı yarıya azalırdı. Bulduğun yeri bugun neye gore tahlil ediyorsun. Etrafta açılmış mekan baska isaretler bakıp onu refarans alıyorsun. Herseyi gectim. Bir heykel ne kadar kıymetliyse isarette o kadar kıymetlidir. Tarihi eseri yapan işleyen sanatçıysa o isareti yapanda sanatçı. Bir isareti kırmanın hic bir mantikli aciklamasi olamaz.
Haklısın kardeş eyvallah

The King1

Member
Ucgenin kenarlarini olc. Topla 7 nin katlarina tekabul ediyormu bakalim. Uzunluklarida herbir kenara yaz ve yonleri fotoda belirtirsen bakalim

kaynak

@kaynak başkan bu konu tam senlik aynı hatta eşit mesafelerde oyma atmışlar üçgen e ek. Takipteyim. Örnek konu olur.
Tebessüm edesim geldi ama sözlerine değil şöyleki istediğim bilgileri elde etmek için gayri ihtiyari yorulucam onun yerine sahaya girip tüm hedeflerin yerini tespit edip göstersem dahamı kolay olur diye hatırımdan geçti :)

kaynak

Bu alanda;

Kuzeybatıda'da hedefler var
G.batıda'da var

Bayanda mevcut Erkekde mevcut
Odalı olan yerde var, normal klasik mezar anlayışı bildiğimiz onlarda mevcut.
Yakın olanı var, uzak olanıda var.
Not : Uzaklar odalı olanlardır. Girişleri kuzey yönündedir.
Verimli bir nekropol olduğunu düşünüyorum.
Kolay gelsin.