üçgen oyma ve şüpheli kaya

mayhem

Co Admin
Co Admin
arkadaslarında gözüne takılmış belli üst sol kırılmış gibi bu cizgiler tuhaf yani biraz kafa yormak gerek yığma var diyorsun konum nasıl yamaç gibi işaretin duruşu düz zemindemi duruşuda önemli seçemediğim çok sey var sen artık bunları aşmıştırsın ne güzel cubuk işi olsun arazi olsun . Kayalık alanı senmi kurcaladın güzel duruyor detaylandır bence bu 2 metrelik kayayı etraflıca görsek daha net cevaplar gelir bence .

kaynak

Yorumlarım resmi kazılar için geçerlidir.
Sarıyerli34 sahilden rumeli fenerine doğru , garipcenin oralarda ruhbanlıkla alakalı bina vb bişiler varmı?

Sarıyerli34

Bilgili Üye
Ucgenin sag tarafindaki yigma muhtemelen bekci mezaridir kardesim. Yigma net olarak 24m de ise bekci mezarini buldun demektir insALLAH c.c. ucleme konusundada gozle gorulur veriler bakmalisin, bu bir tarla, dikili tas, namli agac v.s Selametle kal
ustam sağda kalan yığma bariz belli zaten fakat soldaki alanı çubuk uzaktan çekti tevafuk buldum.. yığma dediğim yer dediğin gibi bekçi mezarıda olabilir.. ustam şimdi sen mezar dedin bekçi dedin bende 1 sual hasıl oldu... başka bir mekanda üçgen oymanın yan tarafında takribi 30 metre vardır yığmalar var.. bunlarda mı bekçi mezar?? geçen konumda vardı biri sahte biri gerçek dediğim yığmalar..selametle kal ustam..

Sıralı yığmalar | Define Sohbeti - Define İşaretleri Çözümü

Sarıyerli34

Bilgili Üye
arkadaslarında gözüne takılmış belli üst sol kırılmış gibi bu cizgiler tuhaf yani biraz kafa yormak gerek yığma var diyorsun konum nasıl yamaç gibi işaretin duruşu düz zemindemi duruşuda önemli seçemediğim çok sey var sen artık bunları aşmıştırsın ne güzel cubuk işi olsun arazi olsun . Kayalık alanı senmi kurcaladın güzel duruyor detaylandır bence bu 2 metrelik kayayı etraflıca görsek daha net cevaplar gelir bence .
ustam üçgenin altındaki çizgilere baktım.. kayada tık yok ama o çizgilerde doğalda durmuyor desem yeridir.. var bi dümen ama hayırlısı.. evet ustam biraz kurcaladım.. neredeyse elimle sökecektim patır patır kopuyordu ilginç sanki yapılmış... değerli felan alıncada ayrıca ilgileniyim dedim.. ustam o 2 taş var ne diyosun?? kurcaladığım yerin üstünde..

zaz12

Bilgili Üye
Üçgenin sol tarafında 5 adim ile 25 adım orda küçük bir oyma veya haç , yada kabartma olabilir. Bu tür mezarlar ana giriş yeri öyle verir. Yalniz bana kalırsa da taşın hemen önüne 5 adım bak.kesinlikle bunu yapmanı tavsiye ederim.

Sarıyerli34

Bilgili Üye
Üçgenin sol tarafında 5 adim ile 25 adım orda küçük bir oyma veya haç , yada kabartma olabilir. Bu tür mezarlar ana giriş yeri öyle verir. Yalniz bana kalırsa da taşın hemen önüne 5 adım bak.kesinlikle bunu yapmanı tavsiye ederim.
eyvallah ustam dikkate alıcam.. selametle kal

Mirkut

Süper Moderatör
Süper Moderatör
ustam sağda kalan yığma bariz belli zaten fakat soldaki alanı çubuk uzaktan çekti tevafuk buldum.. yığma dediğim yer dediğin gibi bekçi mezarıda olabilir.. ustam şimdi sen mezar dedin bekçi dedin bende 1 sual hasıl oldu... başka bir mekanda üçgen oymanın yan tarafında takribi 30 metre vardır yığmalar var.. bunlarda mı bekçi mezar?? geçen konumda vardı biri sahte biri gerçek dediğim yığmalar..selametle kal ustam..

Sıralı yığmalar | Define Sohbeti - Define İşaretleri Çözümü
Ucgen cok anlam ifade eder ustam yani benlki tuhaf gelebilir cogu hac olsun kare yada ucgen olsun bunlariin bekci mezarlari olur fakat iclerinden ne cikar bilinmez. Definle ve geleneklerle alakali onu arastirmak lazim. Sizin konunuzu gormustum takipte ettim. inanirmisin bir yere gitmistim assagiya indigimde yigma ve en buyuk kayasindadanguzel bir hac vardi fakata ilgilennmedim. Cihazda tutmadim. Yigmalar bazen degerli verebilir fakat geneli bostur. Senin burasi farkli olabilir. Bekcilere gelince ucgende genelde sagda olur, bazi haclarda oda vermisse tunele yakin birden fazlada olabilir, digerlerindede farklilik arzedebilir. Benim kanaatim simdiki yerdeki yigmayi degerlendirmelisin. Birde bazi yigmalar duzlugun hemen bitiminde yapilir arkadaki odanin girisi bununla kapanir. Karar senin ustam. Umarim muvaffak olursunuz. Cubuklarda insani yaniltabilir buda aklinda kalsin ustam. Cubugun gosterdigi yerdense gozunun gordugu yer bazen daha iyidir. Selametle kal

mayhem

Co Admin
Co Admin
Gerçi kurcalamışsın dağınık bir yığma gibi işaretin bulunduğu kayayı görebilseydik iyi idi :)

ertuk26

Yeni Üye
ufak üçgen oymalar son nokta olabilir üçgenin sivrisinde 1mye kadar kasa olma şansı var ufak bir murç oyması kasanın işaretidir üçkendeki çatlak kanallar seni girişe götürebilir güneydeki kanallar sanki girişi gösteriyor taşı biraz uzaktan çekseydin daha net görünürdü üçgenin çevresinde boşluk tespiti yap

mayhem

Co Admin
Co Admin
Bu kaya sabit değil banamı ufak geldi etraflıca baktınmı nerden kopmuş gelmiş bu yerinde olmaya bilir durduğu yerde sakat sariyerli üst kısmında bir kaya daha var orayada baktınmı üst kısımlar kayalıkmı .