Uçurumda yaşam alanı ve kare oyma

Bahhalebah

Aktif Üye
Selam

Sarıyerli34 ustam öncelikle bol şanslar bol nasipler dilerim yorumları tek tek okudum hepside birbirinden değerli yorumlar bazı ustalarımın dediği gibi burayı dağıtmışlar amma buldular amma boşaydı bilemeyiz ilk yapman gereken o karenin içini temizlemendi sonra çıkacaksın o kayanın üzerine tepeye alacaksın eline dişi ya allah bismillah tutacaksın çubuğunu iki odadan bahsetmissin bir ceset bir malzeme odası ola bilir bunu oyma nın içinde vere bilir inşallah başarılı olursun çizdiğim yönü de iyi araştır rast gele inşallahEkli dosyayı görüntüle 233702

Sarıyerli34

Bilgili Üye
Sarıyerli34 ustam öncelikle bol şanslar bol nasipler dilerim yorumları tek tek okudum hepside birbirinden değerli yorumlar bazı ustalarımın dediği gibi burayı dağıtmışlar amma buldular amma boşaydı bilemeyiz ilk yapman gereken o karenin içini temizlemendi sonra çıkacaksın o kayanın üzerine tepeye alacaksın eline dişi ya allah bismillah tutacaksın çubuğunu iki odadan bahsetmissin bir ceset bir malzeme odası ola bilir bunu oyma nın içinde vere bilir inşallah başarılı olursun çizdiğim yönü de iyi araştır rast gele inşallahEkli dosyayı görüntüle 233702
ustam burayı kimse dağıtmadı.. karenin ön tarafıda tarafımızdan açıldı..burası tapınma yeri olsa gerek..2.tespit ettiğim oda buranın üst tarafında ve kare ile alakalı bi durumu yok.. resimlerde kare oymanın üst tarafında açılmış ufak bir yer var farketmişsindir. içerisindeki ufak taşlara dikkat buyur..
benim sorum mezarın nerede olduğu değil zira mezar bunun üstü bu konuda şüphem yok elhamdülillah..
sorum şudur;belirttiğim alanda boşluğu alıp geziyorum içinde ve gümüş işareti alıyorum alanın içinde(geniş bir alan).. gümüşten başkasına işaret almadım ayrıca alan içine gümüş koyup üstüne geliyorum fakat çubuk görmüyor.. yön veriyor (alan içerisinde) ve bir adım atıyorum gene gümüş..alanın kare sunak olması hasebiyle bu kadar yoğun gümüş olma olasılığı olabilir veya tam tersine mimeral mi? mineral ise gümüşü görmeyip alanın içinde işaret vermesini nasıl açıklarız?!!
selametle kal ustam

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
BulursamKader25 ustam konuya bir bakarsan sevinirim selametle kalasın
Sonradan alanin uzerine koydugun gumusu biraz artir ve alanin 4-5 metre palaleline koy. 5-6 metre geriden cubugu tutarak; alan ile koydugun gumusun tam ortasina dogru yuru. Koydugun gumusu gosterirse mineraldir.
Odanin icindeki gumusu gosterirse;
Alani degisik 3-5 yerinden biraz toprak al.
Yarim saat bekle, tekrar tespit yap insallah.
Hala isaret verirse dalis yap.
Baska yapacak kalmadi:)

Bahhalebah

Aktif Üye
ustam burayı kimse dağıtmadı.. karenin ön tarafıda tarafımızdan açıldı..burası tapınma yeri olsa gerek..2.tespit ettiğim oda buranın üst tarafında ve kare ile alakalı bi durumu yok.. resimlerde kare oymanın üst tarafında açılmış ufak bir yer var farketmişsindir. içerisindeki ufak taşlara dikkat buyur..
benim sorum mezarın nerede olduğu değil zira mezar bunun üstü bu konuda şüphem yok elhamdülillah..
sorum şudur;belirttiğim alanda boşluğu alıp geziyorum içinde ve gümüş işareti alıyorum alanın içinde(geniş bir alan).. gümüşten başkasına işaret almadım ayrıca alan içine gümüş koyup üstüne geliyorum fakat çubuk görmüyor.. yön veriyor (alan içerisinde) ve bir adım atıyorum gene gümüş..alanın kare sunak olması hasebiyle bu kadar yoğun gümüş olma olasılığı olabilir veya tam tersine mimeral mi? mineral ise gümüşü görmeyip alanın içinde işaret vermesini nasıl açıklarız?!!
selametle kal ustam
Koyduğun gümüşü yere koyuyorsan görmez sende bir hata var orası tır dolu gümüşte olsa çubuğu tuttuğun zaman önce çok olanı sonra az olanı verip tekrar çok olan yere dönüp gümüşün işaretine kapanır bekler gümüş veriyor dediğin kayadan kır bir parça kırdığın yer çubuğa değecek şekilde tut yine dönecekmi ve eline o bölgeden vardır mutlaka künk parçası al tut dönecekmi dönerse gümüş ile tut çubuk ikisini bir tuttuğun da sadece gümüşü verirse hiç uğraşma boştur mineraldir selametle

dardanos

Bakmakmı görmekmi
Süper Moderatör
@Sarıyerli34...

Sevgili kardeşim konunuzu bugün gördüm ve resimlerinizi inceledim.
Ve siz doğru yolu bulmuşsunuz. Bu alan bir sunak alanı ve çevrede mezarı vaya mezarları var. Yalnız bu mezar yada mezarlar kaya ile ilgili değil. Mezarın yeri dediğiniz yer neresi bilmiyorum. Lakin size şunu söyleyebilirim bu alana bakar iken bu kayanın çarpraz kısımlarında tümsekli set yapan bir yer olmalı hedefin oradadır

Sarıyerli34

Bilgili Üye
dardanos ustam mezar dediğim yer kare oymanın üstü hemen..kare oymanın üst tarafını ufaktan tırtıklamışlar ama sonuç alınamamış.. kayanın içindeki ufak tefek taşlara bakarsak burası doldurma..ustam bu mekanda yaşayanlar çok iyi sıva yapıyorlarmış..görsen doğal dersin ama değil adamlar işçilikte çok mahirmiş.. mezarın yeri karenin üstü kanaatimce.. bir kaç test yapıcam inşallah nihayete erdiricez.. selametle kal ustam