Umuma Açıktır. (ED)

ragıp

Uzman
Arkadaşlar, her ne kadar umuma açıkta olsa, burada covid yok, maskenizi çıkarabilir, çay içebilir, bir birinizi haret ile kucaklayabilirsiniz.

ilk bakışta dikkatimiçeken @Sarıyerli34
ve eskilerden @Şef i gördüm

arkadaşlar, nasılsınız?
sağlığınız, sıhhatiniz nicedir?
umarım afiyettesinizdir...

Şef, hafta içi ilçeye gelmeyi planlıyorum...kar sebebi ile erteledim.
Pırnallık köyünden bir arkadaş ile görüşeceğim.
bir yer noktalayıp, avcılar kulübü önünden su alıp Çanakkaleye döneceğim.

selametle

oymak beyi

Bilgili Üye
eyvallah ustam, sorduğun için saolasin. borsa işine girdim. biraz gerginim o yüzden,başka da sıkıntımız yok şükür. sizler nasılsınız?

Sarıyerli34

Bilgili Üye
@ragıp ustam merhaba
sağlığımız sıhhatimiz yerinde elhamdülillah. arada bakınıp geçiyorum konulara pek zamanda olmuyor aileye yeni bir üye katıldı iman gevreten cinsten onunla uğraşıyoruz :)
sen nasılsın sağlık ve afiyettesin inşallah?!! selametle kal Allah'a emanetsin

ragıp

Uzman
Herkesin, sağlıklı, sıhhatli olması ne de güzel...
@Sarıyerli34 ailenin yeni ferdine, sağlık sıhhatler dilerim.
rızkınla gelir, hayırlı evlat olması dileği ile sizler adına sevindim.

ee,bu kış günü çay demleyeniniz yok mudur?...
çaysadık mubarekler... bu soğuk havada da iyi gide mubarek...
hele bir gönüllü çay demleseydi de davet etseydi....

ee bizler yaşladık, bundan sonra birazcık hazırcı olacağız galbaa...

herkes Allaha emanet olsun,
allah çalışanın rızkını verir...

selametle

Sarıyerli34

Bilgili Üye
Herkesin, sağlıklı, sıhhatli olması ne de güzel...
@Sarıyerli34 ailenin yeni ferdine, sağlık sıhhatler dilerim.
rızkınla gelir, hayırlı evlat olması dileği ile sizler adına sevindim.

ee,bu kış günü çay demleyeniniz yok mudur?...
çaysadık mubarekler... bu soğuk havada da iyi gide mubarek...
hele bir gönüllü çay demleseydi de davet etseydi....

ee bizler yaşladık, bundan sonra birazcık hazırcı olacağız galbaa...

herkes Allaha emanet olsun,
allah çalışanın rızkını verir...

selametle
sağolasın ustam Allah razı olsun selametle

oymak beyi

Bilgili Üye
İstanbulun egzoz dumanında çayın tadı olmaz ki ustam. arazinin tozunda kara caydanlikla ben demlerim birgun inşallah, o zmn davet ederim ☺

ragıp

Uzman
Bu gün size bir anı anlatmak isterim.
Çanakkale ili X ilçesinde 3 köyün arasında bir meşelik alanda, dereden, tepeye doğru, tek başıma aheste aheste ilerliyorum...
insan sesleri geldi,önemsemedim. bulunduğum mevkiye hakimim. bölgeye iki farklı köyden birer çoban gelir. diğer üçüncü köyden ise deveci İbrahim isimli şahıs gelir mezar açar.bulduklarını satar. elde ettiği para ile bir hafta, 10 gün geçinir... bölgeye bukadar hakimim...
meşe ağaçlarının dipleri Deveci ibrahimin açıp kapattığı mezarlar ile dolu... az daha ilerledim...üç kişi gördüm... yaklaşım... tahmini 2.50m uzunluğunda,80 cm gibi genişlikte ve 160 derinlikte açılmış mezarı gördüm. yanlarına gittim. biradım daha atar isem mezarın için edüşeceğim... Mezarın içinde bir kişi kıçını batıya dönmüş,elindeki çapanın ucu ile ufak ufak eşeliyor. diğer üç kişi ise mezarın içindeki arkadaşlarını izliyorlar... hala beni görmediler....
-kolay gelsin dediğimde,mezar dışındaki üçkişi bembeyaz kesildi ve cevap veremedi
mezar içindeki şahıs sa sa sağol dedi kafasını kaldırdı beni gördü abi dedi...mezar içindeki genç ayağa kalktı elindeki 8 cm pişmiş toprak göz yaşı şişesini bana uzattı,üst ucu kırılmış...
şişeyi geriye uzattım, dedektör nerede dedim...yok dediler,kemikler nerede dedim, yok dediler.
mezar içinden çıkan toprağı ayağımla karıştırdım. kemikleri buldum. bu esnada, bir kişi çapayı, küreği almış, sessizce uzaklaşıyor... seslendim. sonra ortam ısımdı, biraz sohbet ettik. kemikleri tekrar gömmelerini söyledim ve daha yukarıdan, traktör, tarla yolundan köyegeri geldim.

ben gençlerin yanına geliyorum, mezarın içine bakan kişiler öyle dalmışlar ki,beni görmediler bile... onlar çırak bea

Deve bakmak zor iştir. Adamınişleri düzgün iken deve alıyor,devecinn etrafında en az 10 içici olur.Devecilik nam için yapılır. adamda ne hayvan,ne deve,ne çoculuk çocuk, hepsi adamı terk etmiş. acaba neden? hadi biraz düşünün

rastgelsin

uçmuş

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Bu gün size bir anı anlatmak isterim.
Çanakkale ili X ilçesinde 3 köyün arasında bir meşelik alanda, dereden, tepeye doğru, tek başıma aheste aheste ilerliyorum...
insan sesleri geldi,önemsemedim. bulunduğum mevkiye hakimim. bölgeye iki farklı köyden birer çoban gelir. diğer üçüncü köyden ise deveci İbrahim isimli şahıs gelir mezar açar.bulduklarını satar. elde ettiği para ile bir hafta, 10 gün geçinir... bölgeye bukadar hakimim...
meşe ağaçlarının dipleri Deveci ibrahimin açıp kapattığı mezarlar ile dolu... az daha ilerledim...üç kişi gördüm... yaklaşım... tahmini 2.50m uzunluğunda,80 cm gibi genişlikte ve 160 derinlikte açılmış mezarı gördüm. yanlarına gittim. biradım daha atar isem mezarın için edüşeceğim... Mezarın içinde bir kişi kıçını batıya dönmüş,elindeki çapanın ucu ile ufak ufak eşeliyor. diğer üç kişi ise mezarın içindeki arkadaşlarını izliyorlar... hala beni görmediler....
-kolay gelsin dediğimde,mezar dışındaki üçkişi bembeyaz kesildi ve cevap veremedi
mezar içindeki şahıs sa sa sağol dedi kafasını kaldırdı beni gördü abi dedi...mezar içindeki genç ayağa kalktı elindeki 8 cm pişmiş toprak göz yaşı şişesini bana uzattı,üst ucu kırılmış...
şişeyi geriye uzattım, dedektör nerede dedim...yok dediler,kemikler nerede dedim, yok dediler.
mezar içinden çıkan toprağı ayağımla karıştırdım. kemikleri buldum. bu esnada, bir kişi çapayı, küreği almış, sessizce uzaklaşıyor... seslendim. sonra ortam ısımdı, biraz sohbet ettik. kemikleri tekrar gömmelerini söyledim ve daha yukarıdan, traktör, tarla yolundan köyegeri geldim.

ben gençlerin yanına geliyorum, mezarın içine bakan kişiler öyle dalmışlar ki,beni görmediler bile... onlar çırak bea

Deve bakmak zor iştir. Adamınişleri düzgün iken deve alıyor,devecinn etrafında en az 10 içici olur.Devecilik nam için yapılır. adamda ne hayvan,ne deve,ne çoculuk çocuk, hepsi adamı terk etmiş. acaba neden? hadi biraz düşünün

rastgelsin
@ragıp ustam son yazdığının anlattığın kıssayla 1 bağlantısı varmı ? bence. öküz öldü ortaklık bitti olmuş ....

ragıp

Uzman
@ragıp ustam son yazdığının anlattığın kıssayla 1 bağlantısı varmı ? bence. öküz öldü ortaklık bitti olmuş ....

öyle bir niyetim yoktu...
ölen öküz falanda yok bildiğim kadarı ile...

bu yaşadığım olayda, bana en garip gelen kısmı
mezarın dışındaki üç kişinin, mezar içindeki arkadaşlarına çok fazla konsantre olmuş olmalarından dolayı, benim geldiğimi dahi fark etmemesiydi...

dileyen dilediği dersi de alabilir. bence sakıncası yok...

uçmuş

Süper Moderatör
Süper Moderatör
öyle bir niyetim yoktu...
ölen öküz falanda yok bildiğim kadarı ile...

bu yaşadığım olayda, bana en garip gelen kısmı
mezarın dışındaki üç kişinin, mezar içindeki arkadaşlarına çok fazla konsantre olmuş olmalarından dolayı, benim geldiğimi dahi fark etmemesiydi...

dileyen dilediği dersi de alabilir. bence sakıncası yok...
.
ben deve meselesinden bahsetmiştim