Unutulmuş Çeşme

blueverse

Bilgili Üye
Evde canım sıkıldı ve şöyle bir çubukların da bir tozunu alayım dedim ve ilçenin çıkışına vurdum kendimi verdim istikameti buğday tarlalarından yardıra yardıra yürüyorum baktım sanki sırt çantamdan birileri baba ayıp olmuyormu diye söyleniyor aaaa çubuklarım dedim ve ateşledim ikisinide tuta tuta gidiyorum dedim ufak tefek döküntü varsa kısa günün kararı diye ama yok nereye kafa atsalar ya minaral yada degersiz 1 km böyle gittim taraya taraya belki 20 yerde çubuklar kafa attı ama istediğim yoktu derken çubuklar öyle bir kafa attılarki bir türlü o noktayı bırakmıyorlar dedim allah allah buda neyin nesi sinyal sarıyım ben sesime gel diyordu bende tabiki aşkım sen çağırırsın ben seni kırarmıyım deyip çubukların tasmasını çözdüm ve ikiside ok gibi baktığım yöne pitbull gibi daldılar bende tabiki birde ne göreyim üstünde 1959 yılında yapıldığı yazan otların arasında unutulup gitmiş akmayan yalaklı bir çeşme beni tam önüne 1 metre kala burda burda diye bağırarak beni çeşmenin tam önünde kitlediler yav yavrum bu çeşme yeni fazla bir mazisi yok desemde ısrarla çubuklar reis vallahi burda diyordu tamam burda dedim ve hadi bir derinlik alalım dedim ve 1.5 mt bir derinlikte anlaştım ve çubukların kalbi kırılmasın diye her ne kadar da bir ihtimal desemde adamsınız deyip ordan ayrıldım ammaaa kafamı kurcalayan yerin çok sote olması ve çeşmenin dibine kadar ana yoldan arabayla varış yolu olmasıydı topraktan çeşme eski yoluda var sotedede yani saklamak için birşeyler uygun yer ama en doğrusunu yine allah bilir

Ekli dosyalar

Gönül_Eri

Moderatör
Moderatör
Hakkınız da hayırlısı olsun. 1.5 metrede baya varmış 60/70 cm olsa açin bir görün diyicektim.

karakartal88

Aktif Üye
KARDEŞ SU KUTSAL DIR. ESKİ İNANIŞLARDA SU HAYATTIR ONUN İÇİN ADRESTİR ..SU KAYNAĞI PARA KAYNAĞI DİYE SÖYLENIR BOŞ GEÇMEMEK LAZIM DIYE DÜŞÜNÜYORUM.

spyfrs

Moderatör
Moderatör
okadar yüksek gerilim tellerinin olduğu yerde anca gideceği yer su olur çokda takılmamak gerek