Ustalar bir el atar misniz?

ÖMER HATTAB

Editör
İşçilik var lakin fakir mazarı sanki
uğraşmaya değermi bilemedim.

Kafkaslı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
esselamualeykum
dikey zemindeki oymar bakan göz anlamındadır,
karşıda görünen iki oymanın karşınında mezar ara der.
mezar yok ise patika yol olmalı bu varsa devam der ve patika üzerinde mezar var der.
ömer hattap ustamın dediği gibi fakir mezarı
mahyen hocamda güzel yerlere değinmiş ustalarının yorumlarını dikkate al inşallah
o iki oymanın yerden yüksekliği ne kadar kurbanım.

Son düzenleme:

Kullanıcı

Moderatör
Moderatör
esselamualeykum
dikey zemindeki oymar bakan göz anlamındadır,
karşıda görünen iki oymanın karşınında mezar ara der.
mezar yok ise patika yol olmalı bu varsa devam der ve patika üzerinde mezar var der.
ömer hattap ustamın dediği gibi fakir mezarı
mahyen hocamda güzel yerlere değinmiş ustalarının yorumlarını dikkate al inşallah
o iki oymanın yerden yüksekliği ne kadar kurbanım.
Ve aleyküm selam hocam. Oymaların yerden yüksekliği bana söylediklerine göre 1.5 metreyi geçmiyormuş. Ben de oymaların o işlem görmüş yeri gösterdiği kanaatindeydim. Arkadaşların ısrarı üzerine bu yetersiz fotoğrafları yükledim. Havaların ısınmasıyla gider kendim fotoğraflarım.

Güzel ilgileriniz içün hepinize müteşekkirim. Sevgiler.

Son düzenleme:

toyalp

Bulaşan mazlumun ahıdır.Kainat bu yükü kaldıramaz.
Süper Moderatör
Üstadlarıma bir sorum olacak lütfen konu hakkında bilgisi olanlar beni aydınlatırsa sevinirim. Sorum şu: 1 Numaradaki oyma çizilen uzun bir kanalla 2 numaralı küçük oymaya bağlanıyor. 3 numaralı oyma da kısa mesafeli bir kanalla 4 numaralı oymaya bağlanıyor. Eminim ki her iki oymaya su doldurulsa taşan su ilk olarak küçük oymalara gidecek. Peki üstadlarım bunun işaret dilindeki anlamı ve ya açıklaması nedir? Lütfen konuya hakim üstadlarım bizi aydınlatabilir mi?
Ekli dosyayı görüntüle 126613

Kullanıcı

Moderatör
Moderatör
Üstadlarıma bir sorum olacak lütfen konu hakkında bilgisi olanlar beni aydınlatırsa sevinirim. Sorum şu: 1 Numaradaki oyma çizilen uzun bir kanalla 2 numaralı küçük oymaya bağlanıyor. 3 numaralı oyma da kısa mesafeli bir kanalla 4 numaralı oymaya bağlanıyor. Eminim ki her iki oymaya su doldurulsa taşan su ilk olarak küçük oymalara gidecek. Peki üstadlarım bunun işaret dilindeki anlamı ve ya açıklaması nedir? Lütfen konuya hakim üstadlarım bizi aydınlatabilir mi?
Ekli dosyayı görüntüle 126613
Heyecan yaptım. İyi bir gözlem ve analitik düşünebilme yetisi... Havaların bir an önce ısınması lazım. Bu tezini denemem gerekiyor. Keşke elimde detaylı fotoğraf olsaydı. :(

Bakalım üstadlar nasıl yorumlayacak.

deli firat

DOĞACI
Elbette hocam. Lakin işaretlediğin yerde ne aramam gerekiyor sormamda sakınca yoksa söyler misin? İşaretlenen fotoğrafları indirip saklıyorum. Zamanı gelince hepsini gözden geçireceğim.

Sevgiler.
kardeş kusura bakma klv dondu eksik yazı geldi şimdi düzeltim orda sanki bir el uzanıyor görmek lazım

toyalp

Bulaşan mazlumun ahıdır.Kainat bu yükü kaldıramaz.
Süper Moderatör
Kullanıcı ustam küçük oymaların ikisi de delik gibi görünüyor. Gittiğinde yanında bir yılan kamera götür mutlaka. İnternette araştır bulursun 2-3-5-7-15-20 metre olarak çeşitleri mevcut ama ben bir tane android telefona bağlanabilen 5 metrelik aldım gayet güzel çalışıyor. ucunda led ışıkta var geçen bizim mutfak lavabosu tıkanmıştı bi saldım içine herşey teledondan görünüyordu ayrıca su da geçirmedi. sana da tavsiye ederim. kaya boşlukları kuyu içlerinde ulaşamadığın yerlerde sal içeri bağla telefona al görüntüyü :) demem o ki o delikler kapanmış ise açarsın açık ise de içeri salar ona göre işlem yaparsın ama delik oldukları belli. rast gele ustam :)

Kullanıcı

Moderatör
Moderatör
kardeş kusura bakma klv dondu eksik yazı geldi şimdi düzeltim orda sanki bir el uzanıyor görmek lazım
Estağfirullah ustam, sen kusura bakma; atladım hemen. :) Allahın izniyle fotoğrafları genişletip bu konuya geri dönüş yapacağım. Çok güzel direktifler aldım ustalardan. Sağ olsunlar. Sağ olun.

Sevgiler.