Ustalar bu bir işaret mi açılmış kapakmi

dadas_25

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Son resimde ne yazdığı anlaşılmıyor. İmkanın varsa ıslat kurumaya yakın okunacak şekilde çekersen ne anlatmak istediği yada yatan kişinin ismi mi yazıyor anlaşılacaktır.

Bereli

Aktif Üye
dadas-25 ustam cumartesi ins yaylada bu yer dediğinizi yapicam ins elimde 500 metre ilerisinde kaplumbağa benzettiğim yer var kayada üçgen işareti var konu karışmasın diye paylasmadim

Son düzenleme:

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Kardasim,

İlginc bir yer.
Yarin pc den incelerum insallah.

toyalp

Bulaşan mazlumun ahıdır.Kainat bu yükü kaldıramaz.
Süper Moderatör
S.a değerli ustam, kanaatimce oymanın kaplumbağa ile alakası yoktur. Yani en azından biribirini tamamlayan işaretler değildirler. Lakin kaplumbağa güzel keşke parçalamasaydınız. Hep demişizdir işaret kırılmamalı diye lakin ne fayda. Gelelim konuya, işaret kırılmadan evvel baktığı noktada köklü bir kaya mevcut bu iyiye işaret. O kayanın çevresinde boşluk bakılmalı değerli kontrolü yapılmalı. Kayanın uzak yakın her yönden resmi çekilmeli. Özellikle yamaç tarafını iyice inceleyin ve araştırın. Tünel kontrolü yapın. Kaplumbağanın arkasına düşen araziyi resimde kaplumbağa da çıkacak şekilde çekin. Yani bu resmi çektiğiniz gibi aynen arka tarafa uygulayın. Baktığı yöndeki gibi kaya, tümsek, yığma ve ya yamaç falan varsa sizden tekrar resim istenmemesi adına inceleyin ve güzelce resimleyin. Getirip bu konu içerisinde yükleyin. Kaplumağanın yanındaki diğer kaplumbağanın da araştırmasını aynı şekilde yapın ve dediklerimi uygulayın. Oymaya gelince, Oymanın olduğu kayalık alanın resimlemesi hiç olmamış uzak resimlerde oymanın olduğu nokta resim üzerinde çok küçük bir işaretle belirtilmeli. Çevre resimleri Fotoğraflama Nasıl Olmalı? konusunu mutlaka inceleyin. Daha sonra ustalarımız zaten gerekli açıklamaları ve yorumları yapacaklardır. Hayırlı forumlar.
Ekli dosyayı görüntüle 186214

Bereli

Aktif Üye
.........

Ekli dosyayı görüntüle 186227 @total ustam bende sizin gibi kıramasina karşıyım kimin kırdığını bilmiyorum. Kesif için gitmiştik ama kirik olmasaydı bakmadan geçecektik kirik olmasi şüphelenirdi bizi herseyde vardır bir hayır. Tam resimleyemedim sis vardı sis kalkınca çektim bunları akşama doğruda dış kaçtı kirmizi ile işaretlediğim noktada boşluk aldım. Taşta minaralmi var diye şüphelendim ne sagi ne solu gösteriyim alan tarama direk orta tasi gosteriyor