Ustalar buraya bakarmısınız size zahmet

tatar26

Süper Moderatör
Süper Moderatör
on numara mezarlık alanı boşluk tıkıla bul aç işte

wesli1986

Aktif Üye
Ustam bende zemin altındaki mezarlar dahabrahat olur diye dusunöuştum kaya mezar acımak için ekipmanı yok kayaları kırmak zor olur diye dusunuyorum zemin altında o kayaların onlerşnde suan 3 tane tesbit ettim 2 mtr gosterıyo kaya mezarların bazılarını açmışlar bazıları duruyo

Wise99

Aktif Üye
Acilmis kaya mezarlarinin ustunde uc kisimlarini gez boydan boya tahta tokla vur kucuk bir kuyu cikacaktir birini bul gerisini bulursun 2 3 sayi degisir kapali mahzen gibi 1metre yuksekligi genelde denemekda fayda vardir kapali kisim kalingi 15 20 cm ayni taş renk yagmur yagacak olursa yagmurdan hemen sonra orada olman fayda verebilir gozlem ile kapali yerler gozlede bir nebze de olsa gorulebilir rast gele

wesli1986

Aktif Üye
Acılmış kaya mezarların ustunde demişsin uç kısmında bu kuyu ne kuyusu tm anlayamadım okadar okudum ama anlayamadım kusura bakma ustam biraz açarmısın yardımcı olurmu sun tam olarak aradığım şey ne 1 tane bulursan oburlerşnide bulursun demişsin burada acılmış kaya mezarı cok var 7 8 tane belkide daha fazla bazılarında sonuca ulaşılmıştır belki ama cogunda bırak kazıp bırakmışlar ben tam olarak ne Arıcam var sa gorselle cızimle yardımcı olurmu sun teşekkür ederim wise99

wesli1986

Aktif Üye
Kaya mezarları magara seklinde acılmış ustunde gezdik bulduk diyelim kazsasak magara nın içine duşeriz ustam anlamadım ben ve birde aradığımız sey tam olarak nedir 2 3 sayı degişir demişsin bıraz acıkl açustamn

wesli1986

Aktif Üye
Pscyhe ustam kaya mezarların cogunu açmışlar olanlarda var ama bakamadım şuan gece Musait oluyorum sadece ondan dolayı yukarıdaki maviyle çizdiğim yer normal mezarmı dır yoksa zemin altı mezar mıdır yani açması zormu kolaymı biz 3 kışıyız sen istedim ustam buraya gitcem kafaya koydum digerlerinide sonra halletcem buranın girişi varımdır bulamadım bulup ordanmi gireyim yoksa degerliyi veren karenin içindeki yuvarlaga cicili yerdenmi gireyim nasıl kolay olur

Şirvan

Operatör
Pirit te olabilir altin tozuda. Bunlari suda çalkalayarak topraktan ayırın veya potada eritin kuyumcuya götürün belli olur ne olduğu timur964 usta daha iyi bilgilendirir

uçmuş

Süper Moderatör
Süper Moderatör
wesli1986 bu bulduklarını büyükce 1 leğenin içine kap kacak 1 şey koy onun içinede bunları koy 1 miktar su doldur önce iyice 1 yıka musluğun az miktarda açık kalsın devamlı aksın ...yıkadığın kabtan yavaş yavaş akarak topraklar çamur olup leğenin içine aaksın ....bu şekilde toprakların hepsinden kurtul ...leğenin içine dökülen çamuruda dökme onlarıda yine 1 yerde muhafazalı tut ..... kapta kalan malzeme ne ise .. onu metal 1 kaba koy sonra 1 pürmüz edin .. ver pürmüzü ver pürmüzü erisin eriyince çıkar meydana zaten ... fakat hepsini pürmüze verme 1 miktarını böyle yap .....

wesli1986

Aktif Üye
Tm ustam aynen oyle yaparım cubuk la buldum bunları yanında kupun yarısı vardı sanırsam mezar zamanla cokmuş bu mezar yamactaydı herhalde zamanla kaymış aşagya dogru kup kırılmış bunlarda dagalmış diye düşünüyorum

timur964

konularim
wesli1986 eline yapışanlarda kalınlık varsa altındır bunu anlayabilirmisin bilemem uçmuş ustanın verdiği tarifi purmuz bölümüne kadar uygula su ile işlem yaptığında metalse dibe çöker değilse su doldukça yüzeyde geziniz zerreler . dibe çökerse devamını yazarım işallah