Ustalar lütfen destek

A_crazy

Member
Merhaba iç anadolu bölgesinde bulunan bu alanda daha oturak taşına benzettigimiz yan tarafında sunak mevcut olup otura oturup baktığımızda karşın daki tepecikte çöküntü yanında taslar mevcut Oturak taşının hakim karşı tepesindeki kayalıklarda sunuklar mevcut tur. Resimler hakkında yonlendirmenizi bekliyorum saygılarımla

A_crazy

Member
Hosbulduk ustam belirttiginiz yere dikkat etmedim gittiğimde tekrar kontrol edip resimleyeceğim ustam yandan bakınca bu kayanın köpek kafasına benzetmiş olmamız nedeniyle incelediğimizde ortasinda oturak taşına benzettigimiz bi tas var yan tarafları da sunak ve kapama tasi gibi 5 6 parca kayadan oluşmuş oturak tasinin karşısında dikkatimizi çeken çöküntüden ziyade karşı kayada sunak ve içerisinde 3 nokta ama içindeki üç nokta kaya yapısndan ziyadeı yumuşak değişik bi toprak gibiydi

A_crazy

Member
Ayrıca bolge dere yamacında yer aliyor ve daha önce 300 metre asagisinda yapilan çalışmada yaklaşık 8 metre boyunda yılan kafalı kayada çalışma yapıldı önünde kapama gibi olan devasa kayalar ucurulsada giriş bulunamadi hem farklı çubukçular orada boşluğu tespit etti hem makina değerli sinyali verdi fakat giriş bulunamadi ve şuan yarım bırakıldı ayrıca dere içinde bulunan bir kayada kabartma balık figürü biraz ilerisindede oyma balık figürü var saygılar

fatih7979

Süper Moderatör
Süper Moderatör
resımlemen kötü alanı ve işaretlerı daha net sekılde resımlemelısın

A_crazy

Member
Tamm ustam teşekkür ederim resim baya var ama telefondan atınca ters oluyo tekrar bilgisayarda düzenleyip atmaya çalışacağım

A_crazy

Member
Ustalarım yokmudur birşeyler önerebileceğiniz

A_crazy

Member
Güncel yokmu yorumlayan doğal mı bütün kayalar lütfen

toyalp

Bulaşan mazlumun ahıdır.Kainat bu yükü kaldıramaz.
Süper Moderatör
Selamun Aleykum. Oturak taşı için çok yüksek yine de oturak taşı var sayarsak kol dayama kollukları yok. Sol kol dayaması sanki varmış da kırmışlar gibi. Benim düşünce sol kol dayamasının sonradan kırılma ihtimalini göz önüne alıp, sağdaki kaya üzerinde inceleme yapmak, neticeye ulaşılmazsa o zaman; ne varsa oturak taşının arkasındadır derim. Karşıdakiler oturaktan bağımsız şeylerdir diye düşünüyorum. Selametle