Ustalar Ne Olduğunu Çözemedim

Walter White

Member
Güzel bir oyma.
Mahzen der!!
Uzakta değildir girişi.
Yön veren bir argüman yoksa daraldığı yöne doğru boşluk bakılır. Girişi sallanarak veya daha çok merdivenli olacaktır. Merdivenli ise ⛔⛔⛔ Aman dikkatli ol 3. Basamak veya tavanında tuzağı vardır. Boş odayı bulurdan içeriden geçmeli dolu odası vardır. Boş odada muhakkak duvar kontrolü yap, dolu odaya geçiş duvardadır!!
Usta istediğin açılar bu şekildemi.

Ekli dosyalar

• 1.7 MB Görüntüleme: 88
  • 1.6 MB Görüntüleme: 91
  • 3.5 MB Görüntüleme: 92
  • 3.6 MB Görüntüleme: 84
Son düzenleme:

spyfrs

Moderatör
Moderatör
Ustam bu dikdörtgen oymada bu gönderdiğim alanın ortasında sabit.
Ekli dosyayı görüntüle 303420
iki şey olabilir ya tavanı tutsun diye direk diktiler sabitleme direği ama kapının ağzına direk dikilmez yada zeminde oda var dedektörle boşluk baktınız mı çubuklada bakarsan gösterir muhtemel mezar odası burasıda eski zamandan kalma bir klise sanırım şu anda ahır olarak kullanıyosunuz.

eser34

Nasip Vaktine Esir...
Moderatör
Usta istediğin açılar bu şekildemi.
Üzerinde ki kapağı sen mi kaldırdın?
Burası kilise; oymanın kapının hemen önünde olması bunu gösteriyor. Demekki HAÇ planlı bir kilise. O zaman da oymanın yer altında ki mahzeni gösteriyor olduğu net.
Muhakkak kanal olmalı ki var ama net göremiyorum. Kanalı takip edip mahzeni bulacaksın.
Kilise bahçesinde üzüm bağı görürsen bil ki şarap mahzeni de mevcuddur aşağıda.
Mahzen 2 ya da 4 oda olacak. Kilise ve papazın malları ayrı odalarda olacak. Hayırlısı olsun inşallah.
İlk giren SEN olacaksan DİKKATLİ OL⛔

Walter White

Member
Üzerinde ki kapağı sen mi kaldırdın?
Burası kilise; oymanın kapının hemen önünde olması bunu gösteriyor. Demekki HAÇ planlı bir kilise. O zaman da oymanın yer altında ki mahzeni gösteriyor olduğu net.
Muhakkak kanal olmalı ki var ama net göremiyorum. Kanalı takip edip mahzeni bulacaksın.
Kilise bahçesinde üzüm bağı görürsen bil ki şarap mahzeni de mevcuddur aşağıda.
Mahzen 2 ya da 4 oda olacak. Kilise ve papazın malları ayrı odalarda olacak. Hayırlısı olsun inşallah.
İlk giren SEN olacaksan DİKKATLİ OL⛔
Ustam vallahi nerden gireceğimi bilmiyorum.Oymada bir tane kanal var ve o kanal yönünde duvarda sırasıyla şu oymalar bulunmakta;

Ekli dosyalar

• 1.8 MB Görüntüleme: 79
  • 1.5 MB Görüntüleme: 80

Walter White

Member
Çubuk kullanmayı biliyor musun?
Veyahut cihazın var mı?
Kanal ile duvar arası kaç m. ?
Usta vallahi çubuk aldım ama kullanmayı çok bilmiyorum. Cihazımda GOLDEN SPACE PRO çok iyi değil sanırım.
Kanal ile duvar arasındaki mesafe şöyle;

Ekli dosyalar

• 1.9 MB Görüntüleme: 72

Walter White

Member
O yönde boşluk bak ustam. Kanal yönünde kapıya kadar ki kısımda giriş olmalı. Cihazla bulursun o boşluğu.
Ustam selam şuan çalışma yaptığım alanda toprağın rengi gri kül gibi ve kırık testi parçaları ile karşılaşıyorum bu yönde ilerlemem doğrumu.

Moderatör tarafında düzenlendi:

eser34

Nasip Vaktine Esir...
Moderatör
Ustam oyma yere bakıyor oturarak görebiliyoruz. Tam kapı arkasının orayı gösteriyor. Telefonum iyi görüntü almıyor kusura bakma.
Estğf. Ustam bizimkiler de öyle sorma. Teknolojiyi yakalamak çok zor.
Şimdi ustam o kapının arkası dediğin yerden boşluk alabiliyor olman gerekli. Burada işte işin içine teknoloji ister istemez giriyor. Ya da çubuk kullanmayı biliyorsan boşluk tespiti usta. O giriş oralarda bi yerde .

Walter White

Member
Estğf. Ustam bizimkiler de öyle sorma. Teknolojiyi yakalamak çok zor.
Şimdi ustam o kapının arkası dediğin yerden boşluk alabiliyor olman gerekli. Burada işte işin içine teknoloji ister istemez giriyor. Ya da çubuk kullanmayı biliyorsan boşluk tespiti usta. O giriş oralarda bi yerde .
Ustam ayriyetten bizim evin avlusunda eski bir kuyu var ama ne kadar eski tam bir bilgim yok bu kuyunun bu oyma ile bir bağlantısı olma ihtimali varmı. Oraya bakmamız gerekiyormu.