ustalar resimlerde ne görünüyor

GERMO

Engellendi
@GERMO dostum kolay gelsin işin zor... ama ümitsiz değil cihaz işini kafaya takma bu iş cihaz işi deyil @BulursamKader25 @Aliömer ustalarımın tavsiyesiyle yürü yani çubuk üzerine git cihazda kulanmış biri olarak sana söyleyeceğim bu arazide cihazın sana bir artısı olmaz. mineralli topraklarda öter durur şu pro cihazları lorenz minelab gibi fiatı 30000 -40000 den başlayan cihazları bende bilmiyorum kullanmadım ama orta halli cihazlar senin işini görmez umudunu kırma çubuklarla devam.
densi kardeşim BulursamKader25 Aliömer ve diger ustalarımız hepsi başımızın tacı, onların bilgileriyle ilerliyoruz hepimiz, kardeş 3 veya 4 mt derinlikte bir cihaz lazım, fazla derinde yok, bir yerde sadece 5 mt de tesbit oldu onuda takip ettim yamaca doğru tahminim tünel veya o tür birşey, ustalarımın yeni görevlerini bekliyorum, ya baştan, yada böyle devam.

GERMO

Engellendi
QUOTE=Mehmet_mehmet;527611]@GERMO Wallah senin bulman için bol bol dua edecem... Hem senin için ikincisi belki sen buluncaya kadar bende Allahın bana vereceği bir kısmetse... Elindeki malzemeleri iyi parayla seni o yükten kurtarırım.. �� ; ) böyle sevdiklerime karşı birazda rahatsız etmeden şımarırım: ) .. İyi hayaller güzeldir[/QUOTE]
Mehmet_mehmet ustam o malzemeler neki, inşallah yanında düğün hediyende içinde bil, bilen bilir güzel kardeşim,

GERMO

Engellendi
Ustamın da dediği gibi geç kalma..acelede etme...
İki ; buranın ermeni yaşantısı olduğunu tahmin ettim sen söyledin iyi oldu..senin yerinde olsam @GERMO ustam elime 10-40 cm görebilecek bir dedektör alır yüzey tarama yaparım kısmet..Ermeniler küpleri kaçmadan gömüp gitmiş yüzey ve ağaç ve kaya dipleri... Sonra çubukla tespit ettiğim bölgeleri sıralamaya alırım ilkinden başla 1-2-3 diye git inşallah doluya denk gelir emeğini alırsın o da çıkmadı burası senin için çok güzel tecrübe olur
Mehmet_mehmet ustam herşey kısmet, kardeşim inşallah ustalarımızdan bir merhametli yufka yürekli, al kardeşim cihazı işini gör geri gönder dese, olur kardeşim olur, çünkü burdakiler hepsi seçmece hepsi pırlanta hepsi birer hazine zaten, Rabbim hepinizin işini gücünü rastgetire inşallah. Ben sizlerden razıyım, Allah cc da razı olsun inşallah.

GERMO

Engellendi
Son düzenleme:

Mehmet_mehmet

Engellendi
Mehmet_mehmet ustam herşey kısmet, kardeşim inşallah ustalarımızdan bir merhametli yufka yürekli, al kardeşim cihazı işini gör geri gönder dese, olur kardeşim olur, çünkü burdakiler hepsi seçmece hepsi pırlanta hepsi birer hazine zaten, Rabbim hepinizin işini gücünü rastgetire inşallah. Ben sizlerden razıyım, Allah cc da razı olsun inşallah.
Ustadım birbirimize karşı samimi istekli olduğumuz sürece Allah işlerimizi yoluna koyar...sizin bu mesajdan pek anlamdım izah edermisin ustadlarımdan cihaz veren olur..nasıl bir cihaz arıyorsunuz?.. Önceliğiniz neden cihaz?

GERMO

Engellendi
Ustadım birbirimize karşı samimi istekli olduğumuz sürece Allah işlerimizi yoluna koyar...sizin bu mesajdan pek anlamdım izah edermisin ustadlarımdan cihaz veren olur..nasıl bir cihaz arıyorsunuz?.. Önceliğiniz neden cihaz?
@Mehmet_mehmet ustam kısmet diyoruz işte, amacım birşeyler bulunca düzgün bir makina almak, makinasiz olmuyor kardeşim, alan taramada çubuk yeter, 3 veya 5 mt derinlik için cihaz yeter artar bile burda 5 ten sonra birşey çıkmaz bence olanada güç lazım, makina olsa yaz kis dinlemem, alirim 2 3 kisi yanima, işlem yapmadan tecrübe olmuyor, her tarafı körü körüne kazamıyorsunuz, önümüzde kış var herzaman çubukla araziye cikilamiyor, kardeşim çubukla netice alınabilmesi için uzun zaman uzun uğraş lazım, hem şu an hem çubuk hem cihaz birbirini tamamlar diye düşünüyorum, yinede iyisini ustalarım bilir, gerçekten çubuk emek işi. Hiçbir şey olmasa bile tek tek te güzel sonuçlar alınır şimdilik, çünkü hep duyuyorum, Osmanlı sarıkız larını 8 10-15 tek tek bulan var. Neden desen çok neden var çok, hayır ve şer MALIKULMULKTENDIR çok şükür, hep hayr nasip etsin inşallah.

Son düzenleme:

Mehmet_mehmet

Engellendi
GERMO ustam siz hiç makinayla çalıştınızmı?
Ve çubuk kullanma tecrübenizi nasıl?
Şimdilik sizin yer müsait dedektörle dolaşabilirsiniz.
Sizi ben çok iyi anladım,Allah herkesin yardımcısı olsun..
Dedektör siz kendi gücünüze göre seçersiniz o size kalmış ister 1,5 tl ve üzerinden başlayabilirsiniz?
Ve sizin yerinde olsam sabah akşam oralar da yağmur sıcak dinlemeden pirinç çubukla ( elime saf altın ve gümüş alırım) dolaşırım çubukla arazi taramasını daha aza indirmiş olursunuz..
Nokta çalışması da yapabilirsiniz? Siz burası Allahtan verilmiş bir hediye.. Burda tecrübe edilirsiniz benim fikrim öyle..
Diğer ustalarım neder ben herzaman onlardan yanayım, çünkü onların yaşı kadar bu işte tecrübeleri var.. Umarım onlarla özelden irtibat kurarsınız

GERMO

Engellendi
@GERMO ustam siz hiç makinayla çalıştınızmı?
Ve çubuk kullanma tecrübenizi nasıl?
Şimdilik sizin yer müsait dedektörle dolaşabilirsiniz.
Sizi ben çok iyi anladım,Allah herkesin yardımcısı olsun..
Dedektör siz kendi gücünüze göre seçersiniz o size kalmış ister 1,5 tl ve üzerinden başlayabilirsiniz?
Ve sizin yerinde olsam sabah akşam oralar da yağmur sıcak dinlemeden pirinç çubukla ( elime saf altın ve gümüş alırım) dolaşırım çubukla arazi taramasını daha aza indirmiş olursunuz..
Nokta çalışması da yapabilirsiniz? Siz burası Allahtan verilmiş bir hediye.. Burda tecrübe edilirsiniz benim fikrim öyle..
Diğer ustalarım neder ben herzaman onlardan yanayım, çünkü onların yaşı kadar bu işte tecrübeleri var.. Umarım onlarla özelden irtibat kurarsınız
@Mehmet_mehmet ustam bende onu diyorum ustalarıma, 1 aydır yazıyorum, ustalarım çok güzel bir yer buralar, 20 yıl öncesi 3 yıl kadar uğraştım bıraktım, ustalarım iyi kötü bilgim var sizlerde cihaz yöntem sistem konusunda yardımcı olun burda çok güzel işler çıkarayım dedim, sitedeki herkes icin buyuk bir kazanç başarı olurdu inaninki, biliyorum ki bazı ustalarım püf noktalarını biliyorlar, cihazda yöntemde var ellerinde, demekki güven vermek zor, veya bilgilerini paylaşmak istemiyorlar, gerçekten saygı duyarım, @Aliömer @BulursamKader25 ustamın uzun zaman takip ettiğim mineral eleme sistemi olan bakır sülfat hd disk yöntemi minerali eleyemedi demekki, ustalarım zaten yapmışlardı, ustalarımın diğer bilgi notlarinida denedim 3 te sıfır çektim, kazmamin amacı alttakinin ne olduğunu, derinlik alan ve diger ölçümler de bu nedir diye ortaya çıkarmakti niyetim, sarıkızı bulamadım ama, mineralde tecrübe kazandım,

GERMO

Engellendi
BulursamKader25 kabakburgiba Mhmt82 Mehmet_mehmet timur964 mavikorku Turko Turko Keskingöz Mirkut Mal bulanındır bozoklu poseidon2023 adem44 ustalarım selâmünaleyküm dünde yazdım sanırım görülmedi, ustalarım bu dünkü yerde mağara diye bildiğimiz yer deki bir işaret, bu ne isareti anlamadık, kasemi küp mu, Birde bunun karşısında iki mt önünde V işareti kayadan bakıldığında asagidaki dağdağan ağacını gösteriyor, V kayanın alt kısmı ise yine burayı ağacı gösteriyor, aşağıdan baktığında mağara yi ve bu işareti, mağaradan baktığında bu ağacı gösteriyor, 1,5 ay önce buraya bir işlem yaptık, 2x3 , 5 civarı mezar şeklinde bir boşluk, hemen 3 metre altında yine bir mezar şekli, ağacın önü derinlik 160 cm, sadece altın ve gümüş sinyali vardı, o bölgede çeşitli büyüklükte oda türü dikdörtgen boşluk tesbiti yaptım, ustalarım burdaki sapma mi yoksa mineralmi, içine tekrar taş doldurduk, kendi tarla-arazimiz olduğu için burda ne gibi işlem yapmamı istersiniz, şimdiden sevgi ve saygılarımı sunuyorum hepinize.

Ekli dosyayı görüntüle 220843Ekli dosyayı görüntüle 220845Ekli dosyayı görüntüle 220846Ekli dosyayı görüntüle 220847Ekli dosyayı görüntüle 220848Ekli dosyayı görüntüle 220849Ekli dosyayı görüntüle 220850

Buda asagidan magaranin onu deliktas, islem yapilan agac onu
Ekli dosyayı görüntüle 220851Ekli dosyayı görüntüle 220852Ekli dosyayı görüntüle 220853Ekli dosyayı görüntüle 220854

İste yeni milli mineralimiz, ne yapayim ben bunu keske iki eli ayagi olsaydi,
Ekli dosyayı görüntüle 220855Ekli dosyayı görüntüle 220856Ekli dosyayı görüntüle 220857Ekli dosyayı görüntüle 220858Ekli dosyayı görüntüle 220859Ekli dosyayı görüntüle 220860
Ustalarim ne varsa ortadaki kahverengi yerde var sakulu yanlarda tuttum tik yok, tam ortada tur basliyor, aluminyum cubuk celik yuzuklede aynen ortadan sinyal var.

bozoklu

Süper Moderatör
Süper Moderatör
@GERMO üstadım oyukta işçilik varmı yokmu karar veremedim. Arazi çubukla tespit için oldukça zor gözüküyor. kaya çatlakları çok fazla, sizi yanıltır. Tavsiyem bu bölgeyi şimdilik erteleyip başka bir alan da çalışma yapın.