Ustalar Yeraltı Görüntüleme radari almayi dusunuyorum

adem44

Bilgili Üye
Saf disi belki kala bili agac dalini bi dene baya zamandan beri cubuk arastirmalarina ara verdim manyometreye sardik en son dal cubugun en iyi calistigina kanaat getirdim tabi eline alacagin neyse bunun onemide var sag elinde illda bir miknatis olsun bakir sari eline aldiginda altina carpi yapiyor saridada carpi yapiyor altin aldigimda elime sariya tepki vermiyor sebebini pek anliyamadim cubuk varsin yavas donsun daglari cekimi zayiflattigi icin yuksek tepeden subuk tutmakta fayda var derede cubuk calismiya bilir zaten yeri buldugunuzda kayda deger biyerse isaretler dokulmeye baslar isaret yoksa bulursam kader ustanin mineral eleme yontemini uygularsiniz ustam isler eskisi gibi gizli kapakli degil sitede yeteri bilgi var eline 3 4 metal al her parmagin arasina bir metal koy mineral eleme islemlerini parmagin arasina koydugun metal miknatis larla yapiyorsunuz bakir telin cubuktada buyuk rolu var kisaca soyle dim toprak taki minerallerin sinyalleri zayiftir gercek hedefte 1km lerden uzak mesafelerden sinyal alirsiniz bosluk altin yapi maden olan yerlerin manyetikleri fazladir cubugunuzla arama yaparken bunlari goz onunde bulundurmaniz lazim cubuk cok hizli donerse sizde yanilmasi fazla olur cok yavas donmesi lazim 10 15 dakika bekleyin cubuk donmuyorsa yukari asagi yapin donmuyorsa demekki bi sey yok dedoktorun minerale otmedigi ayar nasilsa sizde kendinize o sekilde ayar yalmaniz lazim .

Vatan

Bilgili Üye
adem44 akü ile topraga elektrik vercem illaki biseyler bulmak lazim mala gpr sistemi arastiriyorum fiyat cok pahali cihaz almak imkansiz bize yarayacak olan calisma duzeni kendimiz toplariz cihazi

Vatan

Bilgili Üye
adem44 sana bisey sorcam tumuluste bi tepeden supelendik bosluk tespiti yaptık bu tumuluslerle birbirine cok yakin bi yol gidergibi yol cizdi cubuk tamam dedik 1.30 islemden sonra toprak alti cakil geldi enteresan 3.50 metre siskeme yaptik oldu 5 metre dahada gidiyordu bizim hatamiz neydi

Vatan

Bilgili Üye
Bilmece gibi çözüm arayip duruyoz

Keskingöz

Tüm Yorumlarım, Resmi Kazılar İçin Geçerlidir.
Süper Moderatör
@adem44 sana bisey sorcam tumuluste bi tepeden supelendik bosluk tespiti yaptık bu tumuluslerle birbirine cok yakin bi yol gidergibi yol cizdi cubuk tamam dedik 1.30 islemden sonra toprak alti cakil geldi enteresan 3.50 metre siskeme yaptik oldu 5 metre dahada gidiyordu bizim hatamiz neydi
hatanız çubuğu kullanamamak. Tümülüs dedin mi, 6-7 minimum girilir. Çubuk bazen maksimum saflıktaki bir tabakayı da çizer siz boşluk zannedersiniz oysaki o tabaka saf o malzemeden boşluksuz doldurulmuştur. Tümülüste sadece çubuk ile tespit yapılmaz.
Kablolama mutlaka kullanılmalıdır. Az da olsa kuzeye sapma yapabilir yamaçta.
Sen hele yerli firmaların radarlarını öneren varsa marka marka bir yaz bakalım. Bu aralar radara taktım kafayı.
kolay gele.

Vatan

Bilgili Üye
Keskingöz ben ufak tefek arastiriyom radar falan bulursan veya alirsan bilgilerini paylasmayi unutma simdi bu aylarda almak lazim kis geldi yaza hazirlik yapmak lazim

GERMO

Engellendi
@Keskingöz ben ufak tefek arastiriyom radar falan bulursan veya alirsan bilgilerini paylasmayi unutma simdi bu aylarda almak lazim kis geldi yaza hazirlik yapmak lazim
Vatan ve Keskingöz ustam inşallah alırsınız, belki yufka yüreginizle buyur ustam 1 hafta sende kalsın dene sonra gönder dersiniz, iyi geceler iyi çalışmalar dilerim sevgiler saygılar sunarım hepinize.

Emir eymen

Yeni Üye
Kaan ustam bende 2 cihaz arasında kaldım.bi tanıdığım emfad gibi radyo frekansıyla çalışan emvi diye bi cihaz tavsiye etti boşluk odaları kaçırmaz 15 metreye kadar derinlik veriyor biz 6metreden oda açtık dedi.emfad kaydırma yapar dedi.bende boşluk için emf düşünüyordum ikisi arasında kaldım bu radyo frekansıyla çalışma prensibi doğrumu