Ustalar yorum alabilir miyim

dardanos

Bakmakmı görmekmi
Süper Moderatör
BulursamKader25.....

Sevgili usatam görüntüye bakınca ne gördüğünüzü bende gördüm inanın hakikaten doğrumu görüyorum diyede şaşırdım. Acaba olabilirmi . anladınız siz onu

sepetkaya

Editör
Ben deve dediğiniz du kayanın on tarafı görmek isterdim.. birde ana yönleri yazarsanız aydınlatıcı olur, BulursamKader25 ustam o gizem ne bilmiyorum ama eve gidince dikkatle bakacak..

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
BulursamKader25.....

Sevgili usatam görüntüye bakınca ne gördüğünüzü bende gördüm inanın hakikaten doğrumu görüyorum diyede şaşırdım. Acaba olabilirmi . anladınız siz onu
Valla abi durum gözüktüğü gibi %90.
Diğer tarafı da bu şekildeyse %100 diyeceğiz.
Resimler gelince emin olacağız.
İnan şok oldum.
Birde özene bezene yapmışlar.
Fakat şunu çözemedim:
Neden oturak taşına bakıyor..?
Oturak taşı ne alaka..?
Sonradan taş kesseler, çok ihtimal veremiyorum.

Belki çok öfkelendi, mezarına dahi sövüyor olabilir.
Resimler gelince anlaşılacak hepsi. :20:

dardanos

Bakmakmı görmekmi
Süper Moderatör
BulursamKader25

Sevgili ustam şimdi burada inan çıkmazdayım çökmüş deveyemi yorum yapmak lazım yada ikinci hayvanla berabermi biraz bu konuda düşünmem lazım. Siz zaten bazı şeylere ufaktanda olsa değinmiş siniz. Bence güzel bir konu olacak gibi hayırlısı ile

dardanos

Bakmakmı görmekmi
Süper Moderatör
Prensdenizz......

Sevgili kardeşim Buraya gideceğinizi belirtmişsiniz. Şimdi size sormak istediğim birşeyler var . Bu civarda yaşamış bir medeniyet bu kayalara yakınmı. Bu deve yakınında tarihi yol varmı bu yola birleşen yol olmalı . Bu kayanın yakınındaki mağara nerede. Eski han nerede kaynak suyu nerede . Bu dinleniyor yükünü nere biraktığını bulmak lazım. yığmayamı bıraktı. Hepsini doğu yönünde bulmalısın. düşün bakalım bunlardan bildiğin varmı

mavikorku

Moderatör
Moderatör
Bu zamana kadar parçalanmamış olması şaşırtıcı. İnş kısmetiniz de vardır. Güzel yer gerçekten ;)

harunasln

Aktif Üye
Valla abi durum gözüktüğü gibi %90.
Diğer tarafı da bu şekildeyse %100 diyeceğiz.
Resimler gelince emin olacağız.
İnan şok oldum.
Birde özene bezene yapmışlar.
Fakat şunu çözemedim:
Neden oturak taşına bakıyor..?
Oturak taşı ne alaka..?
Sonradan taş kesseler, çok ihtimal veremiyorum.

Belki çok öfkelendi, mezarına dahi sövüyor olabilir.
Resimler gelince anlaşılacak hepsi. :20:
Ustam gerçekten merakla bekliyorum, arkası yarın gibi oldu. Arkadaş inşallah fotoğraflamaları iyi yapar da bizde iyi bir ders dinlemiş oluruz.

Prensdenizz

Yeni Üye
Prensdenizz......

Sevgili kardeşim Buraya gideceğinizi belirtmişsiniz. Şimdi size sormak istediğim birşeyler var . Bu civarda yaşamış bir medeniyet bu kayalara yakınmı. Bu deve yakınında tarihi yol varmı bu yola birleşen yol olmalı . Bu kayanın yakınındaki mağara nerede. Eski han nerede kaynak suyu nerede . Bu dinleniyor yükünü nere biraktığını bulmak lazım. yığmayamı bıraktı. Hepsini doğu yönünde bulmalısın. düşün bakalım bunlardan bildiğin varmı
evet bu bölgede yaşamış medeniyetler var bi uygarlık var ve yakında bi ermeni köyü var ama mağara vs görmedim

hayalsaati

Bilgili Üye
1. Fotoyla 2. Fotoyu bir karşılaştırın. İkinci fotoda deve deve olarak gözüküyor. 1. Foto ile açı farkı var. Ve çok değiştirmiş görüntüyü. Ancak dediğiniz gibiyse arka fotosu bunu belli eder. Burda bir sanat şahaseri var demektir. Sadece belli açıdan bakınca belli olan. Dediğime benzer bir kabartma kaya resmi görmüştüm. Günün belli saatinde ve belli bir açıdan bakınca ayrıntı farkedilebiliyor. Yine de yeni resim gelene kadar kalbinizi bozmayın :)

dardanos

Bakmakmı görmekmi
Süper Moderatör
Prensdenizzhttps://definesohbeti.com/kullanicilar/19982-prensdenizz.html

Sevgili kardeşim ben konu sahiplerine şunu varmı diye sorduğumda her halde kardeşlerimiz beni yanlış anlıyor. Deve diyelim uzun yollar kat eden bir hayvan değilmi evetDeveler nerede konaklar hanlarda yada su başlarında yada mağara yanlarında yada ağaçlık alanlarda . Şimdi bu dediklerim illaki bunun hemen yanında olacak diye bir şey yokki. mesafeli olabilir araştırmak önemli olan. Madem burada eski uygarlıklar var buranın tarihi yolunu bilirmisin . Bu deve ise muhakkak doğu yönüne bakmalı ve o yönde yolu olmalı. Develer eskiden kervan yollarında kullanılır idi. Kervanlar en çok hangi yönden gelir hangi yöne giderler idi . Tabiki doğu yönüne. Sende burada bu tür bir şeyler arar iken bunlara dikkat et. Birde sana bir kıyak bu devede kendinde mal var ise bunun arkasına ve önüne boşluk bak. Bunlar büyük ustalarımızın tecrübeleridir.

R00T

Profesyonel
Co Admin
Ekli dosyayı görüntüle 235660
Mavi okla uzun mavi 1 numara bak arkasını ekle orası höyük olmalı tepecik.en geride görünen ikiz tepeler Koç başlı deve gövdeli fügür kral işi Burası kutsal alan bu deveye yakın başka tekleme mezarlar olacak.İşlem görmüş traşlı gibi parlak kayalar hayvanlara benzer kayalar olacak .Fotoğrafı çektiğin durduğun taraf arkanda aşağıda akarsu ve ona bağlanan çeşmeler olacak.Asıl mevzu ikiz tepeyi tamamlayan üçüncü tepe höyük yani küçük tepede mevzu.Yani mahzen oda veya odalar.Sen uzun mavi ok yönünü çekip eklesen.Hayvanın en üst sırtında oymalar kanal ve oyma olmalı.Karşıda ki iki tepe boş değil onlarda giriş bulmak zor iş biraz.Ama çok güzel.Dediğim yönü ekleyebilirmisin fotolara.

Prensdenizz

Yeni Üye
Ekli dosyayı görüntüle 235660
Mavi okla uzun mavi 1 numara bak arkasını ekle orası höyük olmalı tepecik.en geride görünen ikiz tepeler Koç başlı deve gövdeli fügür kral işi Burası kutsal alan bu deveye yakın başka tekleme mezarlar olacak.İşlem görmüş traşlı gibi parlak kayalar hayvanlara benzer kayalar olacak .Fotoğrafı çektiğin durduğun taraf arkanda aşağıda akarsu ve ona bağlanan çeşmeler olacak.Asıl mevzu ikiz tepeyi tamamlayan üçüncü tepe höyük yani küçük tepede mevzu.Yani mahzen oda veya odalar.Sen uzun mavi ok yönünü çekip eklesen.Hayvanın en üst sırtında oymalar kanal ve oyma olmalı.Karşıda ki iki tepe boş değil onlarda giriş bulmak zor iş biraz.Ama çok güzel.Dediğim yönü ekleyebilirmisin fotolara.
dediğim gibi kısa süre içinde tekrar gidip hem iyice araştırma yapicam hemde geniş foto çekip ataicam buraya