Ustalara yardım bekliyorum

Bulduk

Yeni Üye
Tüm ustalarıma yorum ve ilgileri için tşk. ederim nik ustam işaretin olduğu kayada boşluk sesi alamadık bilginize

Pscyhe

Engellendi
Bana gore isaretler gercek degil yandaki karamalari isimleri gorunce isaretle ayni detaya sahipler.isaretlrdwki simetri ve kaya yapisi uyumuna bakinca cok eski olmadigi anlasiliyor birileri tahminimce kayaya sekil yaparak eglenmis gibime geliyor.

Bulduk

Yeni Üye
Pscyhe ustam kaya çok sert o işareti yapmak için çok uğraş vermek lazım düzenli bir şekil çizmek kaya üzerinde neredeyse imkansız. İlginiz için teşekkür ler

Bulduk

Yeni Üye
Ustalar bu işaretin çözümü nasıldır?Burayla uğraşmaya sizce değer mi?Daha önce tecrübe etmiş ustalar varsa yardımlarını bekliyorum.

palaks

Aktif Üye
başka bölge bul kendine burda bişey yok kuru kaya, o haç dediklerin çakma haç, yani yakın zaman yapılmış rastgele

ragıp

Uzman

burası ibadethanedir
dik, büyük kayadaki işaret, genelde giriş kapısının yakınında olur
az arka kısımda kayalığın üzerine çıkılan merdivenler beni düşündürdü
şu üstteki oturak taşına, oturmak için çıkılabilecek bir bölüm varmı bir kontrol et
koltuğun ön, alın kısmı ile
büyük istavrozun karşısındaki, çalıların ark kısmın da kalan yatık düz taşların ikisini de ıslatarak çek
kitabe olma ihtimali var

selametle rast gele

deli firat

DOĞACI
Kardeş bu isaretler dün yapılmış gibi geldi bana öyle degilse bu haç işaretine sırtını daya on oniki adım at orda ikiyeiki olacak şekilde kaz sonra bana selam et selametlen

Bulduk

Yeni Üye
Ustam değerli bilgileriniz için tşkler. 12 adım meselesini neye göre söylediniz bilgi verirseniz sevinirim