Ustalardan yardım lütfen

Sedegor

Engellendi
Dünyanın düz oldugunu her kes bilecek bir gün !
Haçın olduğu duvar blok kesim horasanla ana kayaya birleşen yerler sıvalı altı boş ve tonlarca ağırlıkta. Altı elenmiş toprak dolu. Başka her attığım adım temkinli. Basacagım yeri zemini bulana denk temizleyerek ilerliyorum. Sitede tuzak lafını çok kullandım lakin yeni bertaraf etme çabasında yım. Olaki sağ çıkmazsa m hakkınızı helal edin

the escape

Member
Master dostum bu yollardan birinde muhakkak bi farklılık vardır misal girişte hac ve devaminda 2 tünel olan bi magarada sağ daki tünelin girişindeki micirlari temizledik altından hac çıktı ! İleride ise yukarıdan dökülecek şekilde kum tuzağı gorduk gibi örnekler mevcut. Siz bu yolları detaylıca inceledinizmi ? Bu tur sistemlerin gizli odasi mezar,değirmen,sofra taşı vs gibi durumlar ile kamufle edilir, biz malatya'da bu tur bi işlem gerçekleştirdik karşımıza hep curuf çıktı dövülmüş toprak dolu tüneli açtıktan sonra sofra taşından assa inince !! İndigimiz yerde ise bizi müthiş zorlayan ve ara vermek zorunda bırakan horasandan yapilma kapı ile karşılaştık öyle kaldı. Umarım faydası dokunur ki şimdilik aklıma gelenler bunlar sormak istediklerin aklına takilanlar i sor .

Sedegor

Engellendi
Master dostum bu yollardan birinde muhakkak bi farklılık vardır misal girişte hac ve devaminda 2 tünel olan bi magarada sağ daki tünelin girişindeki micirlari temizledik altından hac çıktı ! İleride ise yukarıdan dökülecek şekilde kum tuzağı gorduk gibi örnekler mevcut. Siz bu yolları detaylıca inceledinizmi ? Bu tur sistemlerin gizli odasi mezar,değirmen,sofra taşı vs gibi durumlar ile kamufle edilir, biz malatya'da bu tur bi işlem gerçekleştirdik karşımıza hep curuf çıktı dövülmüş toprak dolu tüneli açtıktan sonra sofra taşından assa inince !! İndigimiz yerde ise bizi müthiş zorlayan ve ara vermek zorunda bırakan horasandan yapilma kapı ile karşılaştık öyle kaldı. Umarım faydası dokunur ki şimdilik aklıma gelenler bunlar sormak istediklerin aklına takilanlar i sor .
Dostum biz daha mezara bile dokunma dık. Yalnız mezarın hemen üstünden Tandır toprağı çıktı dövülmüş ama pişmemiş Tandır toprağı dediğim Tandır yada kap kacak küp yapımında kullanılan dövülmüş bazı şekiller verilmiş ama pişiril Memiş. Ve horasan harcı yine buda hazırlanmış ama harç karılmamış kuru kum gibi kaya kum halinde ezilmiş ve içinde kemik ufantıları felan var. Bunun bir ifadesi anlamı varmı. Ayrıca odun yanıgı kalıntıları parmak kalınlığında tam sönüp iyice kül olmadan söndürül müş .

the escape

Member
Yüksek ihtimal girişin orası. Curuf çıkarsa muhakkak al ayrım yaptirirsin çıkar ama %'de kaç oranında altın çıkar bilmem. Son olarak şunu sorayim ; damlarda bulunan su tahliye yapisi şeklinde kayadan olma yer varmı içeride ?

Sedegor

Engellendi
Yüksek ihtimal girişin orası. Curuf çıkarsa muhakkak al ayrım yaptirirsin çıkar ama %'de kaç oranında altın çıkar bilmem. Son olarak şunu sorayim ; damlarda bulunan su tahliye yapisi şeklinde kayadan olma yer varmı içeride ?
Evet var su giriş kanalı bir ahlat ağacı dibinden bir insan zor sığar ve su tahliye yeride var bunlar kapalıydı bu ne anlam taşır? Ayrıca curuf un rengi hafifçe sarı mı toz şeklinde kahve rengi gibimi? Böyle bir şey çıktı ama toplu halde 5 kilo kadar toplu dediğim bir kab içinde değil mezarın üstündeki toprağın içine karıştırma dan bir küşeden çıktı

Son düzenleme:

the escape

Member
Curuf çoğunlukta camurumsu görüntüsü olur ve iyi sıkıştırılmış tezek gibi olur renk olarakta koyu kahve,haki gibi yani koyu renkli olur.
Su tahliye kanalının başlangıç ve bitiş yerini gormek lazim.

Sedegor

Engellendi
Curuf çoğunlukta camurumsu görüntüsü olur ve iyi sıkıştırılmış tezek gibi olur renk olarakta koyu kahve,haki gibi yani koyu renkli olur.
Su tahliye kanalının başlangıç ve bitiş yerini gormek lazim.
Curuf tandır toprağına ne kadar benzer. Pişmemiş Tandır toprağı gibi çamuru gibi olurmu? El kalınlığında parmak parmak kesilmiş gibi? Ama sıkıştırılmış 10 cm kalınlıkta. Tandır yada küp yapımında kullanılan çamuru n aynısı gibi

Son düzenleme:

the escape

Member
Bikac foto atayim dedim ama vazgectim cunku Google'dan "altın curufu" diye bi bak gorseli daha çok sana daha faydalı olur.

the escape

Member
Su kanalı olayı biraz karışık örnek olarak bu su yolu su tahliyesi için mi yapılmış yoksa başlangıç yerinde işlenen herhangi bir şeyin diğer bir atolyeye ulaşması için kullanılmış bi yolmu ? :)

Sedegor

Engellendi
Su kanalı olayı biraz karışık örnek olarak bu su yolu su tahliyesi için mi yapılmış yoksa başlangıç yerinde işlenen herhangi bir şeyin diğer bir atolyeye ulaşması için kullanılmış bi yolmu ? :)
Aslında çoğu kez su ile alakası yok . Sadece içerde biriken yağmur sularının tahliyesi ve mezar üstü dahil tüm kenarlarda biriken suyun bir kanaldan sızıp diğer kanaldan çıkması olsada esas sebeb. Başlangıç noktası olduğu kanatindeyim senin gibi. Yordum seni Dostum teşekürler