Ustalardan yorum bekliyorum

28karayel28

Moderatör
Moderatör
Bana doğal geldi fakat kayalık alanlar herzaman araştırmaya değerdir,ustalarda bir şeyler derler

Gönül_Eri

Moderatör
Moderatör
Hoş geldiniz. Bende Doğal olduğunu düşünüyorum.

dardanos

Bakmakmı görmekmi
Süper Moderatör
Bu tip yerlerde öncelikle bu alana yakın bir yerleşke ya da bir eski Kale olup olmadığı bakılır ve ondan sonra bu tip yerler incelemeye değer olur Bir bir de şayet eski yaşam bulunursa bu yaşamın hangi döneme ve hangi medeniyete ait olduğu iyi öğrenilmelidir Bir de bakacağınız yerlerin ya da kayalıkların suya yakın olması çok önemlidir

R00T

Profesyonel
Co Admin
Alan doğal değil işaretleri netlestirmelisin. Bana göre kaya mezarlari alanında çekilmiş fotoğraflar bunlar. İşaretleri net inceleyip teşhis etmen gereklidir.

eser34

Nasip Vaktine Esir...
Moderatör
O kaya bütünü doğal değil. Araştırma bakalım, Ermeni yaşamış mı burada? Şayet evet ise dere vardır ; kuru veya aktif. Bulursan ilk yanına birden bak derim. Tecrübe edilmiştir!!

Karanlik23

Yeni Üye
Bir arkadaşımın köyünün üstü , doğal mıdır , kayda değer birşeyler var mıdır bilgili ustalardan yardım bekliyorum teşekkürler
4. Resimin onunden kaya dibine doğru oda yok ise uğraşmaya değmez. Boşluk testi yapmanız sizin yararınıza olacak. Suriye sınırında bir cok kaya mezar örneklerini görmüştüm bu tarz oymalar genelde oda mezarı selametle