Ustalarim acil bi yardim lütfen

toyalp

Bulaşan mazlumun ahıdır.Kainat bu yükü kaldıramaz.
Süper Moderatör
Çizdiğim alandaki çatlak o bölümün sonradan ek olarak yapıldığını kanıtlar vaziyette. Kanaatimce işlem yapılan bölge yanlış. İşlem yapılan bölge hangi yöne bakıyor kardeşim. Orada boşluk alman önemli bir detay lakin boşluk alınan yerin giriş olma garantisi de yoktur. Tünel Payını da düşünmelisin. Selametle

Ekli dosyayı görüntüle 143523

Esmerim

Member
Çizdiğim alandaki çatlak o bölümün sonradan ek olarak yapıldığını kanıtlar vaziyette. Kanaatimce işlem yapılan bölge yanlış. İşlem yapılan bölge hangi yöne bakıyor kardeşim. Orada boşluk alman önemli bir detay lakin boşluk alınan yerin giriş olma garantisi de yoktur. Tünel Payını da düşünmelisin. Selametle

Ekli dosyayı görüntüle 143523

Kayanın toprak yüzeyinde kalan kısmında çatlak görünmüyo kaya tek parça bir bütün gibi duruyo, kayanın sol tarafa doğru siyah çizgiyle gösterdiğiniz ve çizdiğniz çizginin toprakla buluştuğu toktada çatlak başlıyo kazılan kısmında tek taraflı dikine bir çatlak var birleştirme işleminde eskiden kullanılan horasan işlemi görünmüyo, kayada kesim den itibaren görünen açık alan önü eğimli olmasına rağmen çok düzgün kayanın toprakla buluştuğu alt noktaya kadar o şekilde devam ediyo yüzeyinde pürüz yok turuncu renkde çizdiğiz kısımda uzun ve dik çizik de çatlağın ucu toprak yüzeyinde görünüyo geriye kalan kısım toprağı kazınca ortaya çıktı dikine tek çatlak devam ediyo kayanın toprakla buluştuğu altına kadar , bu konuda yardımcı olan herkeze çok teşekkür ediyorum yorumlarınız ve yardımlarınız çok kıymetli sağolun.

sikke

Engellendi
Kayanın duruş şekline bakarsak aslında doğru yeri deniyorsunuz (çünkü belirttiğim alanda bir giriş olsaydı, kayanın yapısı gereği üzerine düşen yağmur suyu bu girişe akardı. İlk konudaki 4. resimden ne demek istediğimi anlarsınız. (tabi kayada su kanalı hattı yoksa) )

Ama bu bir yanıltma olabilir. konudaki ilk resimlerden 2. resimdeki traşlanan alan ve 4. resimdeki çatlak alanların değerlendirin !

Esmerim

Member
Kayanın duruş şekline bakarsak aslında doğru yeri deniyorsunuz (çünkü belirttiğim alanda bir giriş olsaydı, kayanın yapısı gereği üzerine düşen yağmur suyu bu girişe akardı. İlk konudaki 4. resimden ne demek istediğimi anlarsınız. (tabi kayada su kanalı hattı yoksa) )

Ama bu bir yanıltma olabilir. konudaki ilk resimlerden 2. resimdeki traşlanan alan ve 4. resimdeki çatlak alanların değerlendirin !
Calismayi sol taraftan baslaticaz buseferde inşallah

Ibrahım2

Bilgili Üye
Çubukla kontrol ettik demışşınız cubugunuz nedir hangi maden

adem44

Bilgili Üye
Ekli dosyayı görüntüle 143652

anladıgım kadarıyla kayada olanlar işaret bayada duzgun kare içinde aldıgım yerde değişiklik farkettim işaretler o tarafı gosterıyor yatık cızgının sonuna dıkkat et kare seklı var o gırıs ola bılır bır ıhtımal

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Mavi daire icine aldıgın delik nedir baktınızmı. Kırmızi cizdiğimyeri cihazla kontrol edin. Sarı daire içindeki kayanin yakın resmiEkli dosyayı görüntüle 143345
Kiymetli kardesim
Soldan isleme karar verdiyseniz ustamuzun bu kirmizi ile isaretledigi traslanmis yerden asagi dogru bakin. 1 metre isinde bir kanal izi gormenuz lazim dusundugum kapi buradaysa. Kanal 45 derece acili olur. 10 cm. Kadardir. Size yon verir. 50 cm.den sonra cubukla bakin, bosluk veya dolgu hareketi yapacak mi?
Trasli yerden palalel girin. 2 kisi rahatlukla calisabilecek uzunlukda olsun. Daha cabuk biter.
Dar alirsaniz daha cok yorulursunuz.
Kolay Gelsin

adem44

Bilgili Üye
çevre resimlerini ekle kardeş işaretten anladıgım bir boş oda bir tunel tunelın sonu odaya cıkıyor yatık olan işaret çızgı yon işareti gırısı gosteren işaret olukların uzunluguna bakarsan baya meşekatlı yer gorunuyor ben bu kayadan bunları anladım baska bır sey anlamadım adam arkadan oluk yapmıs 2cı oluga ıyı bakarsan son bıtıs cızgısı oda seklınındekı oyugun arkasına denk gelıyor bitisi topraga denk gelıyor bu olum demek arka ne anlama gelır hır sızlara karsı koru ma anlamına gelır demekkı yerı bulsan bıle baska ısaret arıcaksın basıt bır yere ıslem yapmadıgın kanatındeyım ama dogru ama yanlıs benım anladıgım bu tunele gıreceksın oluktakı uzunluga bakarsan baya yuruceksın tuzaklarla karsılasacaksın tuzaklı işaretlerıde bulmanlazım kolay gelsin

Esmerim

Member
çevre resimlerini ekle kardeş işaretten anladıgım bir boş oda bir tunel tunelın sonu odaya cıkıyor yatık olan işaret çızgı yon işareti gırısı gosteren işaret olukların uzunluguna bakarsan baya meşekatlı yer gorunuyor ben bu kayadan bunları anladım baska bır sey anlamadım adam arkadan oluk yapmıs 2cı oluga ıyı bakarsan son bıtıs cızgısı oda seklınındekı oyugun arkasına denk gelıyor bitisi topraga denk gelıyor bu olum demek arka ne anlama gelır hır sızlara karsı koru ma anlamına gelır demekkı yerı bulsan bıle baska ısaret arıcaksın basıt bır yere ıslem yapmadıgın kanatındeyım ama dogru ama yanlıs benım anladıgım bu tunele gıreceksın oluktakı uzunluga bakarsan baya yuruceksın tuzaklarla karsılasacaksın tuzaklı işaretlerıde bulmanlazım kolay gelsin
Öncelikle önerileriniz için çok sağolun , kayada kare oyuk yok hepsi yuvarlak oyuklar, çubuklar elektironik sistem, siyah kare içine alınan yerde de taş var yanlız bu kayaya dan uzak kalıyo aşağı yukarı yüz metre olur. Bu çevre dediğiniz sizin 100metre bu taşa yakınlığı belkide daha uzak fotograf karesinden yakın duruyor sadece