Ustalarım bakabilir mi?

Bir Kul

Member
Dostum ben memleketimin düşmanı deyilim
Ben insanların düşmanıyım
Onlar artık her yerde
Ve zaman geçtikçe herkeste bir hırs
Herkeste bir hainlik söz konusu 3 yıl önce face hesaplarimdan ben noktası virgülüne varana kadar 8 yer verdim bu 8 yerin 8 de açıldı
Tuzaksiz zahmetsiz yerlerdi verdim 6 tanesi nasiplendi teki dönüş yapmadı
Iclerindende olsa hayır duası etmişlerse helâli hoş olsun yok onuda yapmadıysalar asla helal etmem

Bizim memlekete gelince
Bir çok bölgesinde beni ispitlediler
Ispitleme nedenleri de ne biliyormusun
Ben memleketime tatile giderim
Sabah birileri akşam birileri gece birileri gelir
Ev ev deyil ziyaret sanırsın
Gel ortak yapmam diyorum
Sonrada sağda solda olmadık laflar yapıp
Arkamdan olmadık şeyler söylerler
Bıktırdılar usandirdilar

Buda nerden çıktı biliyormusun ?

Bitliste bulunan bir tavuklu civciv
Yer tespitini gitmeden yaptım şans işte
Adam sadece hediyesini aldı
2 yıl sonra bu adam bir öter
Daha ben yakamı bizim milletten kurtaramadım

5 yıl önce de Pire isif diye bir yer var
Bunun cilehanesinden bir hamile kadın heykeli çıkardım çıkarmakla içeri götürüp saklamam bir oldu daha sonra almak için gittiğimde heykeli sakladığım yerden nasıl bulduysalar artık tuz buz etmişlerdi
Ondan sonra nefretim başladı uzun lafın kısası
Mesajını okudum. Ustam böyle insanlar her yerde. Bitmek tükenmez hem de.

Artık insanlardan soğudum. Yapılan her iyi bir davranışın ardında art niyet aramaya başladım. Bizi bu hale getirenlere yazıklar olsun.

Yer içerken kardeş olanlar, iki gün sonra işi öğretince dönüpte bakmadılar bile arkalarına.
Ama dünya malı için kimseye de hakkımı haram etmek istemem.
Birileri dün ne olduklarını unuttukları için yarınlarını her zaman kaybedecektir er ya da geç. İşte o zaman dönüp gittiklerini hatırlayacaklar amma bu sefer ben de onları unutmuş olacağım.

Karabulut

Operatör
Ne demiş melana hazretleri Adam olmayanla düşman bile olmam :)

Rider

Yeni Üye
konu sahibi kendi yerlerinin fotoğrafları da var sanırım ama
diğer alıntı fotoğrafları neden araya kaynattın anlamadım
konunun ciddiyeti kalmadı bu halde
bence sana ait olan fotoğraflarla yeni bir konu aç oradan devam edilsin
Walla işin açığını konuşayım kendimi çok açık etmek istemedim. Galerimde vardı, onlardan da ekledim. Alıntı olmayan fotolar van bölgesinde. Ben orada yaşamıyorum. Tekrar gidebilecek olursam detaylı fotograflar çekerek, konuda bilgi sahibi olduğunu gösteren ustalarımla paylaşıp yorum isteyeceğim. Hepiniz sağolun

Rider

Yeni Üye
Ha bir de eğerki gidebilecek olursam şu fotolar içinde kapı gibi duran yer için 'kır-gir' yazan olmuş. Boyle yerleri kırınca içeride gaz birikintisi olma ihtimali falan varmıdır? Varsa ne yapmak lazımdır? Yada ihtimaller nelerdir neyle karşılaşabiliriz?

_Mithra_

🇹🇷 M¡₺ŕ@ 🇹🇷
Moderatör
Walla işin açığını konuşayım kendimi çok açık etmek istemedim. Galerimde vardı, onlardan da ekledim. Alıntı olmayan fotolar van bölgesinde. Ben orada yaşamıyorum. Tekrar gidebilecek olursam detaylı fotograflar çekerek, konuda bilgi sahibi olduğunu gösteren ustalarımla paylaşıp yorum isteyeceğim. Hepiniz sağolun
eyvallah
bazen doğruyu söylemek yalancı çoban olmaktan iyidir

Ha bir de eğerki gidebilecek olursam şu fotolar içinde kapı gibi duran yer için 'kır-gir' yazan olmuş. Boyle yerleri kırınca içeride gaz birikintisi olma ihtimali falan varmıdır? Varsa ne yapmak lazımdır? Yada ihtimaller nelerdir neyle karşılaşabiliriz?
kır-gir kelimeleri zaten forum kurallarına göre yasak kelimeler
ne yani adam kır ve al diye mi haçın altına malzeme koymuş ?
bu kadar basit olabilir mi
olmamalı
siz de kırmayın zaten

Rider

Yeni Üye
Bölgede açıkta bu tarz paralar bulunabiliyormuş.
Kimlere ait acaba bunlar?

bozoklu

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Fotoğraflardaki çoğu yer elden geçmiş. Her biri işareti tek tek değerlendirmek lazım. Boşuna emek zayi olmasın diyorsanız bir yer seçip detaylı fotograflayin. Ustalar çalışılır derse değerlendiriniz

Turko

Uzman
Bu arada konu sahibi arkadaş için de bir mesajım olacak. Son 45 günde Van da olduğu söylenen 80 den fazla fotoğraf geldi bana. Eğer piyasaya bir anda Van furyası patladı ise iki ihtimal vardır . 1 ci sı birinin veya bir ekibin peşine düşmüşler dır kanca ya gelmesini isterler yemleyip beklerler işlem anında çekerler. 2 ci sı sahte kommagene basmıştır birileri 5-10 bin adet Ermeni parası diye lanse ederler ya akreptir ya domuz paralar. Satıştan önce 4-5 ay reklamını yaparlar ki piyasaya sürünce adamlar arıyordu kralı bulmuşlar demekki derler.

Van dan uzak durun. Vakti gelince ağa lar halledecek orayı.

ehk

Yeni Üye
dağın dıbınde yukarı doru basamak gbi gorunen yer merdiven ordan yukarıya bak ve onun aşagısına

Rider

Yeni Üye
Bu arada konu sahibi arkadaş için de bir mesajım olacak. Son 45 günde Van da olduğu söylenen 80 den fazla fotoğraf geldi bana. Eğer piyasaya bir anda Van furyası patladı ise iki ihtimal vardır . 1 ci sı birinin veya bir ekibin peşine düşmüşler dır kanca ya gelmesini isterler yemleyip beklerler işlem anında çekerler. 2 ci sı sahte kommagene basmıştır birileri 5-10 bin adet Ermeni parası diye lanse ederler ya akreptir ya domuz paralar. Satıştan önce 4-5 ay reklamını yaparlar ki piyasaya sürünce adamlar arıyordu kralı bulmuşlar demekki derler.

Van dan uzak durun. Vakti gelince ağa lar halledecek orayı.
Ortalikta dolanan laf nedir bilmiyorum ama bunlarin dönen lafla falan cok alakali oldugunu sanmiyorum ya. Laf lafi acarker ortaya cikmis birsey. Oranin yerlisi olan arkadas bayramda gidelim dedi ama bayramda koyler kalabalik olur neme lazim birisi gorur sikinti cikar diye ben gitmek istemedim. Musait bi ara gidersek detayli fotograflama yapip tekrar sorayim insallah