Ustalarim bilgilerinize....

Esteban74

Editör
Selamunaleykum Değerli Ustalarım.
Çubuk konusunda bir tecrübemi paylaşmak istiyorum. Doğru ve yanlışlarım hakkında yorumlarınızı bekliyorum.
Uzun zamandır ,kendime ait bahçemde bir yerde boşluk ve değerli tespitim oluyordu. Ve dün ölçüleri alma fırsatım oldu.
Boşluğun ölçüsü 1.5 metreye 1metre ve derinlik ölçüsü 1.3 metre ve 1 metre toplam 2.3 metre.
Boşluğun içinde gümüş tespitim oldu . Gümüşün derinliği 80 cm ve 1.5 metre olarak toplam 2.3 metre .
Bu boşluğun çevresinde işaret olabilecek bir bulgu yok. Sadece bu boşluğun hemen güneyinde ekşi bir elma ağacı olduğu söyleniyor.
Boşluk ölçümleri neodyum mıknatıslı gümüş çubukla yapıldı.
Değerli tespiti hard disk ve neodyum mıknatıslı sistemle yapıldı.
Yorum sizlerden...
BulursamKader25 Ustam Saygılarımla...

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Aleyküm Selam Kardaşım,

Mineral testi yapmışın anladığım kadarıyla.
5-6 madenle baktın sadece gümüşe işaret verdi ise,
Geriye bir işin daha kaldı:

Gümüş işareti aldığın yere yumruk büyüklüğünde bir taş koy.
4-5 metre sağına veya soluna 50-100 gram gümüş koy.
5-6 metre geriden, bu 2 yeri ortalayarak yürü.
Çubuk yön vermeye başlar.
Koyduğun gümüşleri gösterirse, ya mineral yada çok az bir gümüş vardır.
Uğraşmaya değmez.
Tespit ettiğin yeri gösterirse işlem yapıp nasibine bakacaksın.

Kolay Gelsin.

Esteban74

Editör
Aleyküm Selam Kardaşım,

Mineral testi yapmışın anladığım kadarıyla.
5-6 madenle baktın sadece gümüşe işaret verdi ise,
Geriye bir işin daha kaldı:

Gümüş işareti aldığın yere yumruk büyüklüğünde bir taş koy.
4-5 metre sağına veya soluna 50-100 gram gümüş koy.
5-6 metre geriden, bu 2 yeri ortalayarak yürü.
Çubuk yön vermeye başlar.
Koyduğun gümüşleri gösterirse, ya mineral yada çok az bir gümüş vardır.
Uğraşmaya değmez.
Tespit ettiğin yeri gösterirse işlem yapıp nasibine bakacaksın.

Kolay Gelsin.
Hocam, taş koymadan gümüş koyup denedim ve yine boşluğu gösterdi. Kafama takılan boşluğun boyutunun küçük olması . Ve ağaç dibi şahıs gömüsü için , sizce ölçüler uygunmu? Ayrıca güneybatısında 100 _ 150 metre kadar mesafede sülüklü göl var.
Saygılarımla

BulursamKader25

Hocam, taş koymadan gümüş koyup denedim ve yine boşluğu gösterdi. Kafama takılan boşluğun boyutunun küçük olması . Ve ağaç dibi şahıs gömüsü için , sizce ölçüler uygunmu? Ayrıca güneybatısında 100 _ 150 metre kadar mesafede sülüklü göl var.
Saygılarımla
Ben minarel olarak düşünüyordum.
Göl - Su olunca iş karıştı.
Suyun oynadığı bir oyunda olabilir.
Çubuk ile su tespiti yapabiliyor musun?

Esteban74

Editör
Ben minarel olarak düşünüyordum.
Göl - Su olunca iş karıştı.
Suyun oynadığı bir oyunda olabilir.
Çubuk ile su tespiti yapabiliyor musun?
Hocam , ayrıca güneydoğusunda 30 metre gibi mesafede büyük bir kuyu var. Su testine hiç yoğunlaşmadım. Nasıl yapabilirim.
Teşekkür ederim
Saygılarımla.

BulursamKader25

Hocam , ayrıca güneydoğusunda 30 metre gibi mesafede büyük bir kuyu var. Su testine hiç yoğunlaşmadım. Nasıl yapabilirim.
Teşekkür ederim
Saygılarımla.
Kardaşım;

1- O kuyunun etrafını 2 metre açıktan dairesel olarak dolaş.
Tunel vs. var mı kontrol et.

2- Ben suya; Aleminyum ve 2 mm çaplı krom-nikel telle bakıyorum.
Aşağıda suya denk geldiğinde SAĞ çubuk yukarı-aşağı titreme yapar ve koluma bir ağırlık düşer.
Bilirim aşağıda "su" var.
Bu durum kişiden kişiye değişir. Çubukla su bulmaya ait googlede çok konu vardır.
Oraları oku ve dene. Sana da bu yazılanlardan birisi de uyar inşallah.

Yazdıklarını tekrar okuyunca, atladığım bir hususu gördüm.
İşaret aldığın yere ağaç yakınmış.
Ağaçın kökleri de gümüş ve altın sinyali verdirebilir.

Esteban74

Editör
BulursamKader25 hocam, küçük bir kroki çizdim. Boşluk ve yakın civarını anlatmaya çalıştım.

Ekli dosyayı görüntüle 241375

Mineral eleme yöntemlerini kullandım.
Sağ çubukta 2 adet neodyum mıknatıslı ĺçubuklarla boşluk baktım. Çubukları toprağa sapladım ve ellerimi toprakla avuşturduktan sonra çubukları tuttum.
Gümüş tespiti içinde hard disk içinden çıkan manyetik alanlı disk ve iki adet neodyum mıknatıslar ve birbilerine temas etmiyecek şekilde ve sağ eldeki iki adet neodyum mıknatıslı çubukla yaptım.
Ve Sayın Hocam elma ağacı uzun zamandır yok Eksik ve yanlışlarım varsa sizi dinliyorum hocam
Saygılarımla...

Son düzenleme:

BulursamKader25

BulursamKader25 hocam, küçük bir kroki çizdim. Boşluk ve yakın civarını anlatmaya çalıştım.

Ekli dosyayı görüntüle 241375

Mineral eleme yöntemlerini kullandım.
Sağ çubukta 2 adet neodyum mıknatıslı ĺçubuklarla boşluk baktım. Çubukları toprağa sapladım ve ellerimi toprakla avuşturduktan sonra çubukları tuttum.
Gümüş tespiti içinde hard disk içinden çıkan manyetik alanlı disk ve iki adet neodyum mıknatıslar ve birbilerine temas etmiyecek şekilde ve sağ eldeki iki adet neodyum mıknatıslı çubukla yaptım.
Ve Sayın Hocam elma ağacı uzun zamandır yok Eksik ve yanlışlarım varsa sizi dinliyorum hocam
Saygılarımla...
Kardasim,
Mesele simdi daha iyi anlasildi.
O alani 50 cm. Derinlikte ac.
Eger orada gomu varsa,
80-150 cm. arasindadir.

1.5 metrelik bir mil yaptir.
Ucu sivri olsun.
Ortasindan basla ve her 10 cm.ye bu mili cak. Yayvan tasa denk gelecektir. 4-5 yerde bunu yap. Hep ayni mesafede mil, tasa denk gelirse. Aradigin o yassi tasin altindadir.

Eger bu yer eve yakinsa mil ile yapacagini 120 lik matkap ucuyla daha da net yapabilirsin.

Toprak daha once elden gecmis oldugunun emarelerini tasimalidir. Bu en onemli gostergedir.

Veya bodoslama dal.
Cubukla tespitini analiz etmis olursun.
1.5 metre cok sayilmaz :))

Esteban74

Editör
Evet BulursamKader25 hocam , kroki çizmek gerekliydi. Krokiye göre aklıma bişey takıldı . Onada bakcam inşallah.
Saygılarımla

hayalsaati

Bilgili Üye
Aynı olay bahçede çubuk denemesi yaparken benim başıma geldi. Bir buçuk metre derinlik ikiye üç oda köşesinde değeri sinyali. Değişik çubuklarla denedim. Aynı sonuç. Günlerce denemeler yaptım çubuklarla hep aynı. Daldım:) bir buçuk metre dar tam köşeye değerli sinyali aldığım yere. Bir şey yok. Kapattım. Ama sonra sapma olayını ustalardan duydum. Bahçede bulduğum değersiz metaller 30 cm sapma yapıyor. Yüzeyde bu sapma varsa derinde daha fazladır. Daldığım yere iki kiloluk bir demir attım. Aradan iki ay geçti. Gidip gelip çubuk tutuyorum. Demirin sinyalinden farklı bir sinyal daha alıyorum ve boşluğum hala orda. Havaların ısınmasını bekliyorum. Sapmayı göz önüne alıp boşluğun tam ortasından dalacağım.
Niçin anlattım. Yer sorunsuz ve gelip geçen soruyor ne yapıyorsun diyorum define arıyorum. Gülüp geçiyorlar. Özetle dal diyorum sapmayı da hesap et. Hiç bir şey çıkmazsa bile çubuk için altın tecrübe var orda. Kolay gelsin.

Mckaraşeytan

Member
Arkadaş bak şu an elimde neodyum mıknatıs var fakat diğer elimdeki altına tepkime yapmıyor yani neodyum altın bakır aliminyumu çekmiyor yani neodyum mıknatıs altında etkili değil kardeş benden sana tavsiye bir çubuk yap bakır dan ve sapına bak bunlar önemli sapına
1siyanür
2 varsa bulursan civa
3 sandoz kat
Sandoz hani suya atınca köpüren ilaç varya o katı halde parçala çubuğun sapına kat
5 diğer çuğada sadece altın kat som veya işlem görmemiş ayarı yüksek bir altın olsun bunları yaparsan eğer olumlu sonuçlar elde edeceksin inşallah