Ustalarim bir bakin zahmet olmazsa

Metalicvoice

Operatör
Sahanız detaylı bir çalışmaya açık görünüyor...

Ekli dosyayı görüntüle 249751

Bu tosbağa mı netleştirmek lazım. Yakından foto alınız...

Ekli dosyayı görüntüle 249752
@BulursamKader25 ustanın dediğini unutma. Burdaki şey bu açıdan şahine de benziyor. Üzeri net incelenerek fotolanmalı. Ayrıca sol üstteki yeşil alanda bir domuzcuğunuz olabilir. Yakın götüntü alırsınız.

Ekli dosyayı görüntüle 249753

Yeşil alan önceden açılmış sanırım.

Ekli dosyayı görüntüle 249754

Sarı alan da masum değil yığmaları kontrol edin. Kırmızı ise çok enterasan. Hemen solundaki büyük taş kaplumbağa olarak tasvir edildiyse veya başka da olur yumurtası olarak düşünülebilir. Kırmızı alanda boşluk ve değerli kontrolü yapınız. Hediye olabilir.

Ekli dosyayı görüntüle 249755
Büyük kırmızı alandaki çizgiler işçilikle mi oluşmuş yakından inceleyip fotolayınız. Küçük yuvarlak baca/havandırma olabilir kontrol ediniz.

Son düzenleme:

jeolog

Co Admin
Co Admin
İncelemeyi senin yapman gerekiyor, kaya içi yüzeyden işlem yapılmamış ama toprak altı veya kayalığın içinde aralıkları da araştırmalısın oda olabilir yatay yuzeyin arkasında kalan kısmında...

Üstadlar biçer traktör vardı tarlalarda yakın resim ondan çekemedim kayalar resimleri çektiğim yönden dipten başlayarak yukarı doğru ince kum içine mıcır taşı şeklinde taşlarla sıvanarak yukarı doğru çıkılmış o yığmadan taşların bittiği yerde tarlalarda 3 tane daha mevcut taşlar belli aralıklarla sıralı yapılmış BulursamKader25 üstadın dediği gibi 7 sıraya aralıklarla yapılmış detaylı inceleyecez inşallah

R00T

Profesyonel
Co Admin
Kardeşim kayalarda sır olan ayrıntıları barındıran işaretler olcak yön ve tünel ve uzunluk derinliğe dair ne olduğuna statüsüne göre belli sembol ve işaretler.
Alanın kendisindedir.Yığma gibi olan varya kaya kütleri bir kaç cephesine yaslı olan yığıntı alanın kendisine girilmesi bir iki yerden mümkün olmalı.
Bunun için lazım gelen şey işaretleri bulmak ve yönleri fotolarda belirlemektir.

Üstad alan bakır neredeyse hiç işlem görmemiş ama sıvalara tabandan horasan harcı kullanılmış çok az yarıdan sonrası bildiğin bizim depreme dayanıksız beton harçları gibi dökülmüş yıkılmış vaziyette tosbaya benzeyen taşın sırt tarafı komple uçmuş geziyormuş gibi yapıp biraz dolaştım çıkmak için tuttuğum yer kopup geliyor hayvanlara benzeyen kaya figürleri dışında hiç işaret emaresi yok

Bu taşların bittiği yer burası yığma bi yapı uzunlamasına yapılmış tam üstünde bu taşlar var ben insan suratına benzettim ama bide siz bakın

Son düzenleme:

Metalicvoice

Operatör
Eğer gerçekten Birazfazlaacemiyseniz ve ille de ben buraları keşfedicem diyosanız bu alanın tamamı için profosyonel yardım almalısınız... Güvenilir insanlar bulmalısınız...

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Kardasim,
Yer medeniyet isi.
Kavmin Krali/ Beyi burada.
7 ceddine yeter amma 7 ceddin gelse isi sistemi bilmiyorsa hedefe ulasamazsiniz.
İscilikler agir ve uzun gunler alir, her taraf tuzakla dolu.
Acemi olanlar burada hedefe ulasamaz.
Kolay olsaydi bu zamana kadar kalmazdi zaten. Bende de var boyle bir yer. 4 senedir bekliyor. Hala cesaret edemedim.

Uygun ekip
Uygun zaman
Yeterli cihaz ve makina
Yeterli finansman
Hazir olan pazar....

Olmadan bu ise girilmez.
Sende girme derim.
Zamanini bekle.
Tarladan el ayak cekilince fotograflamaya git ve en az yakin uzak manzara olmak uzere 1.000 adet resimle. Gormedigin bir isaret, kanal, murc vs.kalmasin. Figurleri saat 10-12-14 istikametlerinde fotografla.

Herbir yeri ayri ayri ele al.
Fotograflarini da ayri klasorlere at.
Analizini de ayri yap.

Daha ne diyeyim ben :))

Kolay Gelsin.

poseidon2023

Uzman
beşincisi ne olmuş kestirmeden gideyim günlerce calışacak şekilde arazi müsayitmi

Üstad çokda acemi değiliz bildiğimiz bişeyler var ben sizin gibi ustaların yanında biraz fazla acemi kaldığım içi o nick yazdım yer arkadaşımın köyü tesadüf gezmeye gittik buralar zengin gözüme çarptı uzaktan resimledim fazla inceleme detaylandırma şansım olmadı ankarada yaşıyorum yardim etmeye de yardım almayada her zaman açığım nede olsa 1 sıfırdan her zaman için iyidir benim tecrübem yetmeye bilir tecrübesine güvenen ustalarım varsa yakından görmek isteyen buyursun gelsin gezeriz beraber

Arazinin her tarafı tarla poseidon2023 ekinler biçiliyor yeniden ekme işlemi başlayana kadar müsait hatta buranın bir kısmı arkadaşın tarlası sınırları içinde sıkıntı olmaz diyor