ustalarım bölgeden yeni resimler

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Yarin pc. Den bakarim insallah.
Konu kemale ermeden sadece kontrol kisimlarini netlestirmek lazim. Sebebi yanindan gecen traktor yolu. Bir girip pir girmek lazim. Yer guzel. Farkli acidan farkli resimler baska seylere vesile olabilir.
Yarin cizerim insallah.

ragıp

Uzman
@A_crazy usta
emek vermişsin eline sağlık
bölgede bir yaşanmışlık var
gömüye dair üç sunak mevcut
kanallar vb diğer emarelerin
gömü ile değil, yaşanmışlık
kullanım maksatlı yapıldığını düşünüyorum
bana en ilginç gelen ise
duvar
fotoğraftan net anlaşşılamıyor
bence o da bir binadan ayakta kalan

şu fotoğrafın sol üst köşesindeki
merdiven benzeri çizimler enterasan geldi
araştırılacak, gezilecek ve çalışılacak alan çok maşallah

selametle

A_crazy

Member
Yarin pc. Den bakarim insallah.
Konu kemale ermeden sadece kontrol kisimlarini netlestirmek lazim. Sebebi yanindan gecen traktor yolu. Bir girip pir girmek lazim. Yer guzel. Farkli acidan farkli resimler baska seylere vesile olabilir.
Yarin cizerim insallah.
ustam ilk açtıgım oturak taşına benzettiğim köpeğe benzeyen kayayla arasında sadece yol var hocam diğer resimler malum hep kış ayında çekilmişti bu gittiğimde gezdiğim bölgelerdeki mezar çiçeği denilen bitkilerin çokluğu dikkatimi çekti

A_crazy

Member
@A_crazy usta
emek vermişsin eline sağlık
bölgede bir yaşanmışlık var
gömüye dair üç sunak mevcut
kanallar vb diğer emarelerin
gömü ile değil, yaşanmışlık
kullanım maksatlı yapıldığını düşünüyorum
bana en ilginç gelen ise
duvar
fotoğraftan net anlaşşılamıyor
bence o da bir binadan ayakta kalan

şu fotoğrafın sol üst köşesindeki
merdiven benzeri çizimler enterasan geldi
araştırılacak, gezilecek ve çalışılacak alan çok maşallah

selametle
allah razı olsun ustam burası dediğiniz gibi yaşam alanı ve ben son gittiğimde buraların tamamıyla bir bağlantısının olduğunu altların tamamen tünel olduğunu düşünüyorum buranın 1 km kadar ilerisinde açılmıs kaya evler odalar mevcut ve halk buranın altında yer altı şehri olduğunu bizim bulunduğumuz bölgedede kartalkaya denildiğini ve alttan birleştiğini anlatırlar yorumun için sagol varol ustam

Kullanıcı

Moderatör
Moderatör
Bu son paylaılan kayada kasa olma ihtimali var. Ustalar da bir baksınlar. Görüş birliği ilhareket edersin. Cihaz ttunuz mu kayaya ustam?

Ayrıca birazdan sana şu yol işe ilgili bir çizim paylaşacağım. Senin ana kayan büyük ihtimalle çevrenin krokisi. Bakalım ne çıkacak sonuç olarak.

Sevgiler.

Bunun gibi ustam mezar çiçeği dediğim
Ekli dosyayı görüntüle 141248

diğer dikkatimi çeken bu kayadaki işaretmidir
Ekli dosyayı görüntüle 141249
Ekli dosyayı görüntüle 141251

jeolog

Co Admin
Co Admin
Bahsettiğim buydu, son resmindeki işçilik bu kayalara uygun temiz bir işçilik... Aradığına çok yakınsın...

A_crazy

Member
Bahsettiğim buydu, son resmindeki işçilik bu kayalara uygun temiz bir işçilik... Aradığına çok yakınsın...
ustam cekiç ile boşluk baktım sol atta boşluk sesi var toprağın altına doğru ama tam emin olamadım ustam burası dediğim gibi çok ilginç bir bölge diğer konularıma bakma fırsatınız olmuş sa hepsi aynı dere üzerinde sağlı sollu teşekkürler bu işaret se bize ne anlatır ustam

A_crazy

Member
Bu son paylaılan kayada kasa olma ihtimali var. Ustalar da bir baksınlar. Görüş birliği ilhareket edersin. Cihaz ttunuz mu kayaya ustam?

Ayrıca birazdan sana şu yol işe ilgili bir çizim paylaşacağım. Senin ana kayan büyük ihtimalle çevrenin krokisi. Bakalım ne çıkacak sonuç olarak.

Sevgiler.
allah razı olsun ustam cihaz tutmadık ama cekiçle biraz yokladım alttan tok ses var yarın cihaz ile bi kontrol ederim çizimini bekliyorum saygılar

dadas_25

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Dikkatimi çeken heryeri Şirvan ustam işaretlemiş bana gerekkalmamış ama senin işine yarayacak asıl ipucuları eklediğin son resimlerdeki zirvedeki kayalık bölge. Oranın resimleri güzelce çek bakalım oradan ne çıkacak.

Kullanıcı

Moderatör
Moderatör
Şimdi ustam. Benim çizimim yerini görmediğim için tamamen hayal ürünü. Sen araziye hakim olduğun için hayalinde bir şeyler canlanırsa dikkate al. Yok senin arazinle ilgisi yoksa at çöpe, unut gitsin.

Aynı zamanda seni aradığın şeye götüreceğinden de emin değilim. Yine de eğer kaya, çevre ile ilgili bilgi veriyorsa ona göre incelersin. Belki seni boşa yormuş olacağım. Bunun için hakkını helal et.

Ekli dosyayı görüntüle 141256

Canım ustam. Mavi ile çizdiğim kanalları kayanın yanından geçen yol olarak düşün. Yolun kıvrım yaptığı yerlerin bu fotoğrafa göre incelenebilecek bir yeri yanılmıyorsam şirvan usta bir çizimle gösterdi, orayı sarı renk ile çizdim. Eğer kayada gördüğümüz kıvrım ile yoldaki kıvrım aynı kıvrım ise sarı işaretli kayalıklara bir bakman faydalı olacaktır.

Kayanın tamamını göremiyoruz. Aynı şekilde yolu da göremiyoruz. Mor ile çizdiğim yerin ne olduğunu bu yüzden ben de bilmiyorum. Çevreye bakmak lazım.

Gel gelelim kırmızıya. Ben kırmızı çizgileri yolu kesen bir dere olarak betimlemek istiyorum. Çevrede yolu böyle kesen bir dere var mı? Dere varsa yol ile birleştiği yerde köprü olmalı. Köprü yoksa yine de etraf incelenmeli. Akarsuyun ağız kısmı da önemli. (Kırmızı çizgilerimin bitimi; sol taraf)

Ayrıca kırmızı ile başlattığım dere akım gücünü bir şelaleden alabilir. O şelaleyi de kırmızı çizgilerin başlangıcı (sağ taraf) olarak gördüm. Sen ve diğer ustalarım ne görürsünüz, ne düşünürsünüz?

Eksik veya yanlışım varsa düzeltebilirsiniz.

Sevgiler.

A_crazy

Member
Şimdi ustam. Benim çizimim yerini görmediğim için tamamen hayal ürünü. Sen araziye hakim olduğun için hayalinde bir şeyler canlanırsa dikkate al. Yok senin arazinle ilgisi yoksa at çöpe, unut gitsin.

Aynı zamanda seni aradığın şeye götüreceğinden de emin değilim. Yine de eğer kaya, çevre ile ilgili bilgi veriyorsa ona göre incelersin. Belki seni boşa yormuş olacağım. Bunun için hakkını helal et.

Ekli dosyayı görüntüle 141256

Canım ustam. Mavi ile çizdiğim kanalları kayanın yanından geçen yol olarak düşün. Yolun kıvrım yaptığı yerlerin bu fotoğrafa göre incelenebilecek bir yeri yanılmıyorsam şirvan usta bir çizimle gösterdi, orayı sarı renk ile çizdim. Eğer kayada gördüğümüz kıvrım ile yoldaki kıvrım aynı kıvrım ise sarı işaretli kayalıklara bir bakman faydalı olacaktır.

Kayanın tamamını göremiyoruz. Aynı şekilde yolu da göremiyoruz. Mor ile çizdiğim yerin ne olduğunu bu yüzden ben de bilmiyorum. Çevreye bakmak lazım.

Gel gelelim kırmızıya. Ben kırmızı çizgileri yolu kesen bir dere olarak betimlemek istiyorum. Çevrede yolu böyle kesen bir dere var mı? Dere varsa yol ile birleştiği yerde köprü olmalı. Köprü yoksa yine de etraf incelenmeli. Akarsuyun ağız kısmı da önemli. (Kırmızı çizgilerimin bitimi; sol taraf)

Ayrıca kırmızı ile başlattığım dere akım gücünü bir şelaleden alabilir. O şelaleyi de kırmızı çizgilerin başlangıcı (sağ taraf) olarak gördüm. Sen ve diğer ustalarım ne görürsünüz, ne düşünürsünüz?

Eksik veya yanlışım varsa düzeltebilirsiniz.

Sevgiler.
ne demek ustam siz hakkınızı helal edin bizlere vakit ayırıp bişeyler gösteriyorsunuz yol aynen belirttiğiniz gibi kıvrımlı geliyo dere var sol tarafta ama yolla birleşimi yok daha doğrusu bu yol yenide açılmış olabilir çünkü daha evvelden kervan yolu varmış ilerden orayı da betimleyebilir teşekkürler vakit ayırdığınız için