Ustalarim bu normal mı yoksa isaretmi

Niyo

Aktif Üye
poseidon2023 abi ellerine sağlık hepinizden Allah razı olsun az çok bisiler. Canlandı gözümde ve o büyük Kaya'nın altında mahzen veya oda dedinya abi orada düz bir taş var baya bı o isaretledigin yerde çubuk döndü vede ben bu alanda oda mı aricam yani oda mı vardır bu bölgede o iki oyuk neyi işaret eder ve üst tarafindada oyuk var

Niyo

Aktif Üye
poseidon2023 abi ellerine sağlık hepinizden Allah razı olsun az çok bisiler. Canlandı gözümde ve o büyük Kaya'nın altında mahzen veya oda dedinya abi orada düz bir taş var baya bı o isaretledigin yerde çubuk döndü vede ben bu alanda oda mı aricam yani oda mı vardır bu bölgede o iki oyuk neyi işaret eder ve üst tarafindada oyuk var

poseidon2023

Uzman
işaretledigim yerlerde oda yada mahsen olacak hangisi oldugunu bulmak sana kalıyor bunu cubuklar ile tespit edecen mahsan dört tarafı kesme taş yada örme duvar üstü saltaşı yada tümbek olur direk tepeden yada duvarın birinde sıfır kapı olur

oda tünel kapagı tünel girişi basamaklar yada düz ayak gidilir tünele girilir ve odaya giriş kapısı olur

yazdıklarımı iyi oku resim ve bunları araziyi kafanda canlandır cubuk larıda iyi kullanıyorsan bunları tek tek tespit edersin

Niyo

Aktif Üye
poseidon2023 abi o kayalık yerden bir giriş olabilir mı oranın tam giriş yeri altı düpedüz taş ve çubuk dönüyor mağara gibi gözüküyor ama kapalı sadece 50 cm kadar önünde açıklık var Kaya'nın abi

Niyo

Aktif Üye
poseidon2023 abim kızma Allah razı olsun bilgilendirdigin için fazla bilgim yok bu konularda o yüzden soruyorum başınızı agrittim sa kusura bakmayın abi teşekkür ederim şimdi anladım daha net

toyalp

Bulaşan mazlumun ahıdır.Kainat bu yükü kaldıramaz.
Süper Moderatör
Değerli kardeşim @Niyo, ustalarımız çok değerli zamanlarını sizin aydınlanmanız için gerçekten bazen saatler süren inceleme, çizme ve yazma işlerine harcıyorlar. Yetmiyor ellerindeki kaynakları dakikalarca bazen saatlerce inceleyip yanılgıya düşürmemek yanlış yönlendirmemek için ellerinden geleni yapıyorlar. Bu yüzden konudan konuya atlandığında motivasyon bozukluğu yapıyor. Gerçekten bir çok üyemiz bu emeğin farkında değil ama çok zahmetli bir iş olduğunu herkes bilmeli. O yüzden bir çalışma olacaksa ve ya olmayacaksa önceden belirtin ki ona göre hareket edilsin. Şuan yüzey araştırması mı yapılıyor yoksa işlem aşamasına mı geçilecek bilemiyoruz. Bu yüzden konunun gidişatı konu sahibi için ne kadar önemli ise ustalar için de o kadar önem arz etmektedir. Mesela üstadın bellirttiği yeri açıklığa kavuşturduktan sonra iyice çözüme ulaştırdıktan sonra ki üstad zaten nokta atışı yapmış helal olsun. Ondan sonra peki ustam bunun için ne düşünüyorsun diye eklesen ustamız da sıkılmamış olacak aynı zamanda sen de ek bir bilgi edinmiş olacaksın. Bu söylediklerim bütün forum üyeleri için geçerli. Çoğu zaman bu tür hatalara düşüyoruz. Lütfen dikkat edelim. İyi formlar