Ustalarım resimlere detaylı bilgi isterim teşekkür ederim.

GERMO

Engellendi
kaynak ustam birde Bu hinzirin haçı mı var, hırhızlar çalmış demekki, haç Nerede olur ustam, detay versen bir zahmet,
Bu domuzun haçı nerede ? kim aldıysa koysun yerine :) en iyi yakınen siz araştırabilirsiniz,üzerinde çevresinde bir iz yoksa bulmanız gereken bir işaret daha var demektir.

dardanos

Bakmakmı görmekmi
Süper Moderatör
GERMO....

Domuzun parası eskilerin dedikleri gibi hiç kolay değildir lakin rast gelir isen çok değerlidir. Acaba bu kuru dere dediğin zmanla akıyormu idi. Yada şöyle sormalıyım bu işaret tepe bir yerdemi eğer yüksek bir yerde ise onlara bir sor bakalım domuzun baktığı yönde 250 300 metre civarnda harman yeri gibi bir yer varmı. Bunları sana yardımcı olmak babında soruyorum. keşke akar dere olsa idi. Yoksa bana ne der geçerim

kaynak

Yorumlarım resmi kazılar için geçerlidir.

GERMO

Engellendi
dardanos ustam en iyisi benim gidip detaylı bir inceleme yapmam lazım, eskiden dere varmış öğrendiğim,
şimdi ise kurumuş olduğu söylendi, kayalık bir bölge, o bölgede değişik iişaretler d vare, gidip göre cem inşallah, bilgi veririm inşallah.

QUOTE=dardanos;571407]GERMO....

Domuzun parası eskilerin dedikleri gibi hiç kolay değildir lakin rast gelir isen çok değerlidir. Acaba bu kuru dere dediğin zmanla akıyormu idi. Yada şöyle sormalıyım bu işaret tepe bir yerdemi eğer yüksek bir yerde ise onlara bir sor bakalım domuzun baktığı yönde 250 300 metre civarnda harman yeri gibi bir yer varmı. Bunları sana yardımcı olmak babında soruyorum. keşke akar dere olsa idi. Yoksa bana ne der geçerim
[/QUOTE]

GERMO

Engellendi
Turko ustam yani diyorsun ter atmaya başla, 51 yaşında beni zatürre edecen herhalde, ustam bu kadar güzel diyorsun, tir tir titriyoruz, cemreler bir bitse, inşallah hakkımızda hayırlısı olsun.
Yani genel olarak hepsi güzel

kaynak

Yorumlarım resmi kazılar için geçerlidir.
GERMO kardeş cihaz ile bunun cevresinde bir veri alamadığın takdirde o zaman yorumum bölgede söz konusu bir malzemenin bir kısmını ortaya çıkaran başka işaretler de var olarak yaparım, bu çerçevede hareket şeklini belirle.

dardanos

Bakmakmı görmekmi
Süper Moderatör
GERMO.. Bak sevgili kardeşim Allah nasip ederde gider iken bu dediklerim bir tarafa not alda git. çevreyi iyi incele şayet o eskiden akan dere domuzun baktığı yönde ise oradan yani domuzdan dereye gider iken görmen gereken şeyler olacak bunlarıda belirtiriz. bak bakalım önce oralara her şeyi gözet o dere kurusa bile halen hafif sazlık olan yer bak . inşalalh dahası var

Turko

Uzman
Turko ustam yani diyorsun ter atmaya başla, 51 yaşında beni zatürre edecen herhalde, ustam bu kadar güzel diyorsun, tir tir titriyoruz, cemreler bir bitse, inşallah hakkımızda hayırlısı olsun.
Ufak bir tüyo vereyim hayvan betimleme si ne kadar büyük okadar yakın , Ne kadar küçük okadar uzak.

GERMO

Engellendi
kaynak ustam cihazım yok, şakül ve çubukla bakacam inşallah.
@GERMO kardeş cihaz ile bunun cevresinde bir veri alamadığın takdirde o zaman yorumum bölgede söz konusu bir malzemenin bir kısmını ortaya çıkaran başka işaretler de var olarak yaparım, bu çerçevede hareket şeklini belirle.