Ustalarim yorumlarınız bekliyorum

tatar26

Süper Moderatör
Süper Moderatör
bir şey saklamak yer belrlemek için çok güzel bir yer iyi incelersen bir şeyler bulabilirsin.

kazama

İnanıyorsan denemeye değer !
@kazama kardaşım,
senin resmin güzeldir. Bir bak bakalım burasının ilk hali nasılmış..?
Zaman içinde yapı biraz bozulmuş.
BulursamKader25 '' Abi baktım , burasının kilise kalıntısı oldugunu düşünmekle beraber sanki bahçeli etrafı çevrili bir yer gibi duruyor .
Yeri çok dağıtmışlar burda mezarlar olmalı krallar orda kayalığın içindedir zengin olanları ,diğer görevliler de bahçe gibi yerde zeminde dir görseller çok eksik , mekanı itina ile inşa etmişler burda güzel kabartma figürler de varmıştırda yok olmuştur belli. Güzel net resimler ile uzaktan dışardan şekli şemali bi oturtmak lazım bu halde zor olur . Ben kontrol edilcek bir yer buldum sıvalı bölümde üstte o taş oraya dayalımı nedir ne değildir bi bakılsın açılar tam olmayınca ayrıca bazı resimler screenshot çok kötü .Ayrıca o çalışılan yeri nasıl öyle jilet gibi açmışlar hayret ,orda veya çevresinde bir olaylar var belli iyi tespit etmek lazım .

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
@BulursamKader25 '' Abi baktım , burasının kilise kalıntısı oldugunu düşünmekle beraber sanki bahçeli etrafı çevrili bir yer gibi duruyor .
Yeri çok dağıtmışlar burda mezarlar olmalı krallar orda kayalığın içindedir zengin olanları ,diğer görevliler de bahçe gibi yerde zeminde dir görseller çok eksik , mekanı itina ile inşa etmişler burda güzel kabartma figürler de varmıştırda yok olmuştur belli. Güzel net resimler ile uzaktan dışardan şekli şemali bi oturtmak lazım bu halde zor olur . Ben kontrol edilcek bir yer buldum sıvalı bölümde üstte o taş oraya dayalımı nedir ne değildir bi bakılsın açılar tam olmayınca ayrıca bazı resimler screenshot çok kötü .Ayrıca o çalışılan yeri nasıl öyle jilet gibi açmışlar hayret ,orda veya çevresinde bir olaylar var belli iyi tespit etmek lazım .

Eline sağlık kardaşım.

antidepresan

Aktif Üye

@antidepresan

ustam, güzel bir yerdesin
şu yukarıdaki fotoğraf konusunda bir açıklama yapsan
duvardamı, tabanda mı, derinlik nedir
çubuk ile boşluk tesbiti yaptınız mı?

konu ile ilgili biraz bilgi
selametle

Ustam burası geçitin hemen arkası yaklaşık 8 metre hiltiyle kazılmış 3 2 gibi genişliği var

beyazzadam16

Bilgili Üye
Ilk resimdeki köşede ki kare oyma ise , tam altı

antidepresan

Aktif Üye
BulursamKader25 '' Abi baktım , burasının kilise kalıntısı oldugunu düşünmekle beraber sanki bahçeli etrafı çevrili bir yer gibi duruyor .
Ustam yorumların teşekkürler arka taraftaki yer hiltiyle kazılmış 1hafta sürdü çalışanlardan birini tanıyorum cihaz o noktayı göstermiş onlarda orda işlem yapmışlar fakat boş oradaki taşa kesik olana çıkamadım yüksek bir yerde daha doğrusu zaman kısıtlıydı dönüşte çekebildim resimleri isaretledigin yerlere tek tek bakican inşallah

antidepresan

Aktif Üye
Orada deve yok. Güneşin doğuşu ve batışı saatlerinde işaretledigim yerlerden ışığın düştüğü yerleri kontrol edin. Tahminimce kayalarda başka işaretler bulacaksınız. Pagan kutsal alanlarından bir mekandasınız diye tahmin ediyorum. Rast gele.Ekli dosyayı görüntüle 165045
Yorumların için çok teşekkür ustam ilk fırsatta degerlendiricem isaretledigin yerleri

beyazzadam16

Bilgili Üye
Su var mı burda ?

Son resimlerde uzaktan çekim olan , o resmin solunu arastir yanlış yere bakıyor olabilirsin

antidepresan

Aktif Üye
Su var mı burda ?

Son resimlerde uzaktan çekim olan , o resmin solunu arastir yanlış yere bakıyor olabilirsin
Ustam yaklaşık on cepheden bakınca sol tarafta şuan kurumuş 300 400 gibi dere var ama orda net işaret bulamadık dereninde 500 metre ilerisinde kayalık geçen sene akrabanın keşfettiği bi magra bulundu üstten inişi olduğu için tehlikeli bizim için 40 metre ip salındı aşağıya deydi deymedi gibi yere haftaya nasipse detaylı fotoğraflarını çekip tekrar konuyu güncel tutucam inşallah