Ustalarım yorumlarınızı bekliyorum

GABRİEL1

Aktif Üye
Ustalarım yorumlarınızı bekliyorum

Pes

Aktif Üye
Bizans ve İslami ortak diye düşünüyorum. Güzel müşterek para dedikleri bu

sef_er

Operatör
@ Pes ustam değer soylenemiyor biliyorum, ama az kiymetli, kiymetli, çok kiymetli denebilirmi sakincasi olurmu, syg

Pes

Aktif Üye
Az kıymetli kardesm .gümüş olsaydı kıymetli olurdu

jeolog

Co Admin
Co Admin
Siz mi buldunuz yoksa size yurtdisindan mi geldi/gelecek. (suriyedennisraile olan bolgeden)

sef_er

Operatör
ıYı ustam bu linklerde nadir diyor, genel bir tanımlama mi , nadirse daha pahalı olmali degilmi syg

ıYı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
@sef_er ustam aynen nadir.hemde cok nadir.konudaki sikke linkteki sikkeden çok çok daha iyi kondisyona sahip.yurt dışında açık artırmada 1500-2000 dolar yada fazlası fiyata gider.ikinci linkteki sikkeyi bu yüzden paylaştım.
keşke ülkemizde de yurt dışındaki gibi alım satım serbest olsaydı.ve sitelerde açık artırma yoluyla satışa çıkarabilseydik.
ama ne yazıkki ülkemizde bu taşınır kültür varlığıdır.alımı satımı yasal değildir.yeri müzedir.elinizde bulundurmak bile yasal olarak başınızı ağrıtabilir.

GABRİEL1

Aktif Üye
@sef_er ustam aynen nadir.hemde cok nadir.konudaki sikke linkteki sikkeden çok çok daha iyi kondisyona sahip.yurt dışında açık artırmada 1500-2000 dolar yada fazlası fiyata gider.ikinci linkteki sikkeyi bu yüzden paylaştım.
keşke ülkemizde de yurt dışındaki gibi alım satım serbest olsaydı.ve sitelerde açık artırma yoluyla satışa çıkarabilseydik.
ama ne yazıkki ülkemizde bu taşınır kültür varlığıdır.alımı satımı yasal değildir.yeri müzedir.elinizde bulundurmak bile yasal olarak başınızı ağrıtabilir.

Son düzenleme:

GABRİEL1

Aktif Üye
Sağolsaınız ustam doğrudur yeri müzedir

sef_er

Operatör
ıYı ustam koleksiyonerler bu parayi alabilirmi mesela eğer alamazsa koleksiyoncu paralari nereden toplayacak, siz burdan hic resmi koleksiyocuya sat demiyorsunuz, syg, anlamaya calulisiyorumda