uydudan alan tarama

Balabey

Yeni Üye
arkadaşlar merhaba,

uydudan koordinat girerek alan tarama yapılabilir mi ?

bu konu hakkında gerçeklik payı yüzde kaçtır ?

bilgisi olan üstadlardan yorum bekliyorum

tşk

D

deniz_efe

Misafir
arkadaşlar merhaba,

uydudan koordinat girerek alan tarama yapılabilir mi ?

bu konu hakkında gerçeklik payı yüzde kaçtır ?

bilgisi olan üstadlardan yorum bekliyorum

tşk
Merhaba, hoş geldiniz.
Bu bahsettiğin iş için ücret talep edildi mi ?

edirne22

Editör
uydudan alan tarama dediğiniz "yüzey" taramadır, "derinlik" değil.

toprak ve kayaların cinsini, yapısını tespit ediyorlar.
yüksek çözünürlüklü fotoğraf çekipyorlar, sinyal yollayıp toprağın, kayaların verdiği tepkiye, yaydığı ışığa, renge göre madeni, cinsini tespit ediyorlar.

lidar denen bir yüzey görüntüleme sistemi var. bununla da çok küçük yükseklik farklarını tespit ederler. örneğin ormanlık, çalılık, yüksek otların bulunduğu bir alanda, eski yapıların kalıntılarını tespit edemezsin. fakat Lidar ile yeryüzünün çok ayrıntılı grafikleri bilgisayara aktarılıyor, böylece toprağı net bir şekilde görebiliyorsunuz. sanki çöle bakmak gibi. böylece temel, yükseklik, duvar kalıntısı vs. çok net bir şekilde tesbit edilebiliyor.

fatsali

Member
Forumda daha önce bununla ilgili bi kaç konu daha açılmıştı.
Koordinat girerek, derinlik vs tespit edilmesi mümkün değil, sadece bosluk tünel vs gibi aykırılıklar tespit edilebiliyor.

uf35

Member
Forumda daha önce bununla ilgili bi kaç konu daha açılmıştı.
Koordinat girerek, derinlik vs tespit edilmesi mümkün değil, sadece bosluk tünel vs gibi aykırılıklar tespit edilebiliyor.
Bunun için ne gerekli

Sedegor

Engellendi
Dünyanın düz oldugunu her kes bilecek bir gün !
Arkadaşlar siz kazamıyorsanız verin kordinatları bize biz gidelim demek gibi bir şey bu. Biz elimdeki yüksek teknoloji cihazlarla zor tespit yaparken kimmiş o uydudan sizi yönlendirecek? Geçin bunları dünyada yok öyle bir şey. Varsa kordinata gerek duymaz tarar bulur.

tevfik

Aktif Üye
Arkadaşlar siz kazamıyorsanız verin kordinatları bize biz gidelim demek gibi bir şey bu. Biz elimdeki yüksek teknoloji cihazlarla zor tespit yaparken kimmiş o uydudan sizi yönlendirecek? Geçin bunları dünyada yok öyle bir şey. Varsa kordinata gerek duymaz tarar bulur.
evet çok doğru bende zamanında 10 yer verdiydim sonuç ne oldu kocaman bir.( O ) o kadar ümide,o kadarda masraflara yazık zaten bu gerçek olsa böyle bakanlar herşeyi kendileri alır sakın para veripte yer baktırtmayın Balabey kardeşim en güzeli güzel işaretler'dir.

MendereS

Bilgili Üye
evet çok doğru bende zamanında 10 yer verdiydim sonuç ne oldu kocaman bir.( O ) o kadar ümide,o kadarda masraflara yazık zaten bu gerçek olsa böyle bakanlar herşeyi kendileri alır sakın para veripte yer baktırtmayın Balabey kardeşim en güzeli güzel işaretler'dir.
bu uydu yalanı yaklaşık 10 yıl önce çıktı hala buradan ekmek yiyen var demekki internet desteği almayan bir çok defineci var. uydu işi sınır tespiti işlerinde yapılıyor toprağın altına inmesi alttaki nesneleri görmesi imkansız.

hatta size şöyle bir hikayemi anlatayım yaklaşık 8 yıl önce 2 arkadaş beni kazıya davet etti ben 2-3 gün gruba katılamadım sonra gittim, gittiğimde 4 yabancı vardı tanıştık vs. baktım meşhur uydu sahtekarların dan, fazla sürmedi takışmaya başladık içlerinden biri beni çekti başladı dert yanmaya, işlerim bozuk icralığım tutuklamam var bir sürü dert yandı öyle ayrıldık gittik. demem şuki uydudan define yeri söyleyenlere inanmayın bu tamamen hayaldir, gerçekten define bulmak istiyorsanız öncelik işaret sonra çözüm sonrada dedektör ile teyit bu şekilde devam ederseniz 5 kazıdan birinde başarı elde edebilirsiniz gerçek olan mantıklı olan budur .

tevfik

Aktif Üye
bu uydu yalanı yaklaşık 10 yıl önce çıktı hala buradan ekmek yiyen var demekki internet desteği almayan bir çok defineci var. uydu işi sınır tespiti işlerinde yapılıyor toprağın altına inmesi alttaki nesneleri görmesi imkansız.

hatta size şöyle bir hikayemi anlatayım yaklaşık 8 yıl önce 2 arkadaş beni kazıya davet etti ben 2-3 gün gruba katılamadım sonra gittim, gittiğimde 4 yabancı vardı tanıştık vs. baktım meşhur uydu sahtekarların dan, fazla sürmedi takışmaya başladık içlerinden biri beni çekti başladı dert yanmaya, işlerim bozuk icralığım tutuklamam var bir sürü dert yandı öyle ayrıldık gittik. demem şuki uydudan define yeri söyleyenlere inanmayın bu tamamen hayaldir, gerçekten define bulmak istiyorsanız öncelik işaret sonra çözüm sonrada dedektör ile teyit bu şekilde devam ederseniz 5 kazıdan birinde başarı elde edebilirsiniz gerçek olan mantıklı olan budur .
S.a. Evet sayın Ustam çok ama çok haklısınız banada daha önceleri söylenmişti ama gerçek şudurki çok tokadını yedikten sonra anlıyabildim :S::174:gerçi benim pek fazla masrafımda olmadı amaa 15,,,,25 bin yurolar verenleride biliyorum :244: sizinde dediğiniz gibi...Bilgi,İşaret,dedektör bunlar yeterde artar bile ( tabii Önceliklede Benim için sizin yorumunuz çok önemli :S:) Saygılarımla.:230:

Son düzenleme:

LabarNa

Bilgili Üye
Vay be daha neleri tecrübe edincez 2 ayda herşeyi öğrenecek değildim ya ....!

meksikalı

Yeni Üye
Hocam uydudan yalanı diye yazmışsın bizzat şahidim adamlar uydudan alan taramayla tespit yapip girdiler jandarma baskın yaptı orası kapatildi kepçeyle daha sonra müze müdürü arkeolagları gönderdi oraya dökülen kapatilan delil acildi ve 22 çuval altın objeler çikartilti ve 2 adet sandık taştan yapilmis kapaksiz bir elma buyuklugunde üstünde delik fenerle bakinca altin paralar görünüyor 480kg malzeme çikti ama hiçbir haber kanalinda yer almadi yerel gazete bile haber yapamadi sonra delik kapatilip beton döküldu ve üstüne 7 adet baz istasyonu yapildi bet9n bloklar felan... yer ist

mayhem

Co Admin
Co Admin
Sizde ordaydiniz ve bunlarin hepsini gordunuz cuvallari altinlari saydiniz . Ne var yani insan göz hakkidir bir kac sikke verebilirlerdi sizede büyük ayip etmisler.