Uyun El Hakayik (Simya İlmi)

Y2J

Aktif Üye
Bilgi sahibi olmanız için bu kitabı paylaşıyorum. Özellikle ilmi simya bölümüne iyi bakın. Kitap üç bölümden oluşuyor. İlki simya, ikinci bölüm havas terkipleri, ücüncü bölüm ise remil ilmi havasın kaideleri hakkında bilgiler.

Kitabı direk yükleyemediğim için başka siteye yükleyip koyuyorum. Kitap birebir orjinalinden çevrildiği için sansür uygulanmadı. Bu yüzden içinde sakıncalı terkiplerde mevcut. Yine bu yüzden linki kısa bir süre sonra kaldıracağım.

Özellikle simya ilmi kısmına iyi bakın.

Moderatör tarafında düzenlendi:

oguzkagan

Bilgili Üye
Bir tanıdığım simyacı adında bir kitap arıyordu yanlış hatırlamıyorsam orjinali Arapça yada Farsçaymış bulamadık orjinalini..O kitap mı acaba

Ayrıca içinde bulunmadığım birçok konuda sebep sormadığım için merak ettim çünkü arayan arkadaşım çok farklı bir sektörde farklı hobileri olan biriydi.

NoYaN_06

Moderatör
Moderatör
idris çelebi havas ilmi ve bunun gibi gizli ilimlerle olan osmanlıca arapça neredeyse tüm kitapları türkçeye çevirmiştir yalnız kendisininde dediği gibi bazı konuları eksik çevirmiştir ki sakıncalı bir durum ortaya çıkmasın diye o yüzden kitapların orjinallerinden de teyit yapmadan bir uygulamaya başlamayın

Keskingöz

Tüm Yorumlarım, Resmi Kazılar İçin Geçerlidir.
Süper Moderatör
55. sayfaya dikkat :))

Y2J

Aktif Üye
Akşam altın yapma nevileri ile ilgili bir kaç fotograf paylaşcagım.

bozoklu

Süper Moderatör
Süper Moderatör
günümüzde simyayı bilen, yaşayan 2 kişi olduğunu duymuştum. onlarda kendilerine servet yapmak için kullanmıyorlar. Simyanın tüm sırlarını açıklayan bir kitabın günümüze ulaştığını sanmıyorum. zamanında epey araştırmıştım. simya diye elde bulunan kitaplar simya çalışmaları. gerçek sırların yazılı kaynağı henüz bulunamadı yada yok edildi.

bozoklu

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Y2J linki kaldırıyorum. zira sakıncalı şeyler, insanı imanından eder. helal dairesindeki ritüeller değil bunlar.

croot

Yeni Üye
acaba kitaba ulaşma imkanım var mı ?

CooL

Bilgili Üye
linki kaldırdınız mı ustalar