Uyuyormu ?

gülbahçeli

Editör
orası karanlık vadiye çok yakın o vadinin doğu tarafındaki vadiyi gezdinmi bilmiyorum arka tarafındaki vadide eski kervan yolu var orayı pek bilen olmaz

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
Kristof colomb amerikaya ilk gittginde demiski bura hindistan
Amma daha once hindistanada gitmemis bilmiyor.
Bir insan hic gitmedigi biyerle yeni buldugu bir yeri nasil Karistirir

Bu konuda mekan adresi resmi yokken millet nasil tahmin yurutcek dogru yermi yanlis yermi diyye

Sedegor

Engellendi
Dünyanın düz oldugunu her kes bilecek bir gün !
Kristof colomb amerikaya ilk gittginde demiski bura hindistan
Amma daha once hindistanada gitmemis bilmiyor.
Bir insan hic gitmedigi biyerle yeni buldugu bir yeri nasil Karistirir

Bu konuda mekan adresi resmi yokken millet nasil tahmin yurutcek dogru yermi yanlis yermi diyye
Bilir kişi olsa çözer ))) anlattılarım az degil. Resim konusuna gelince parca parca konular açıldı önceden. Burayı komple resimlemek ise cok uzun iş.

Bilir kişi dedigim nette gezen bilgileri bilen degil tabi. O kadarını bizde acıp okuyoruz

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
Ekli dosyayı görüntüle 246828
Bilir kişi olsa çözer ))) anlattılarım az degil. Resim konusuna gelince parca parca konular açıldı önceden. Burayı komple resimlemek ise cok uzun iş.

Bilir kişi dedigim nette gezen bilgileri bilen degil tabi. O kadarını bizde acıp okuyoruz
Ozaman bi cay icekmi....coook su akar bu kopruden daha
balkaya 34 ve nalbant uyelerimiz omrunu kafayi beynini odaklamis butip mevzulara adresleride veriyiler amma cok ruzgar esiyi kalin giyin ustam kahkaha

murat5164

Bilgili Üye
Aynen ayni yer ama bu delik burasi 6 aylik karasigirin gecicegi yerden cok buyuk....

gülbahçeli

Editör
Aynen ayni yer ama bu delik burasi 6 aylik karasigirin gecicegi yerden cok buyuk....
doğrudur ben eşkıya belgelerinden anlamam yalnız onla uğraşan bir büyüğüm vardı eşkıya belgelerinde adı geçen bir bölge olduğunu söylemişti ondan duyduğum kadarıyla ben yardımcı olmak için ustama burasımı diye sordum

balkaya34

Bilgili Üye
Ekli dosyayı görüntüle 246828
Ozaman bi cay icekmi....coook su akar bu kopruden daha
balkaya 34 ve nalbant uyelerimiz omrunu kafayi beynini odaklamis butip mevzulara adresleride veriyiler amma cok ruzgar esiyi kalin giyin ustam kahkaha
Selam ustam : Çaylar çok hoş duruyor Afiyet olsun gönlümüz şen sohbetiniz güzel olsun İNŞAALLAH. Değerli kardeşimiz Sedagor ustadimızın yazılarını okudum, anlattığı yerler güzel yerler mutlaka araştırmayı değer.ALLAHDAN muafakiyetler dilerim.

Gelelim Halkalı kaya konusuna
Halka kayada monte edilmiş herhangi bir ebatta bir demir veya sarı halka değil.Eger sedagor böyle bir halka gördüysen bunu arayanlara var ve çok değerli bir işarettir.Sizin gördüğünüz bu eşkıya işi değil.
Eşkıya belgelerinde geçen esas adı gözlük kayadır .Bu kaya tek bir yerden gözükür ki bu zaten yapay bir işaret değil, Alnı kesik kayayı geçip dereyi takip edersiniz burası yol olarak kullanılmıştır, buradan şu akıntısı istikametinde ilerlersiniz sol ilerde bir oturak göreceksiniz bu oturak ana kayadandır ,Bu oturak doğu ve güney doğu anadolu bölgelerinde kahve lerde oturulan küçük oturaklardır, buna Habere da denir buna oturupgeldigin istikamete baktığın zaman ilerde anakarada bir gözlük görürsün bu başka yerden gözükmez.Bu konunun daha çok ayrıntıları varda yazsam çok zaman alır aslında bir dere ama bir sürü işareti içinde barındırır. Bir diğer konu Sinekli magra kapalıdır, açık değil, eğer açık olsaydı çok şey değişirdi .ki 2 klm 3 klm uzunluğunda tüneller çıkacaktı.
Ben sizin yazdıklarınıza asla itirazım yok Ve hatta üzerine gidilmesi ve çalışmalar yapılmadı gereken bilgilerdir.O demir halka laf olsun diye yapılmadıya bence çok.güzel bir işaret. Burada adım geçtiği için yazdım tüm arkadaşlara saygılar sunar ALLAHDAN sağlıklı günler dilerim