Vakko ustam bu yazıyı yorumliyabilirmisin

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

mertebe

Aktif Üye
Ben olsam çoktan çık gel vakko ustam derdim. Yakar mangalı semaveri sen seyret biz kazak derdim.. Yok gelmem foto gönder mi dedi, ula böyle meselede 500 foto çekerdim... Bu Alaman altınını kim, ne zaman getirmiş, ne geziyor burda. Eski dilleri nerden biliyorlar.. İlginç her yönü ile.. ? ?

@ibrhm

Bilgili Üye
Konu sahibinin sakinligine hayran oldum. :))
Tebrik ederim.
Kokay Gelsin.
Sanırım arkadaş yere hakim değil, 2.,3. Kişiler var arada. Oldukça profesyonel bir iş.
Şöyle girişi açıyorsun beşinci basamaktan hediye,6,7 içeri giriyorsun sağa devam et ,26 mt derinlik,bir tur atıyorsun. Bakiyorsunki bir haç'ın etrafını dönmüşsün, iki kolunda,bir başında,bir sonunda birde çıkışta iyide bunları taşımakta sorun.. @Anke ilk attığın resimle, haç işaretinin arası net 26,27 metre gelirmi?

murattırosso

Hakimiyet ALLAH 'cc'dır.
Süper Moderatör
Vakko usta çözdü, amma velakin konu sahibini bende anlamadım. Galiba yer patlatılmış daha önce.

uçmuş

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Affınıza sığınarak .. ben sahte olduğunu söylemek zorundayım .... konusahibi arkadaşı bu sahteliğin dışında da tutmak istiyorum .. onu bağlamıyor .. ve hatta 1 ketenpereye düşüyormuyum acaba sorusunuda kendi kendine sormasını düşünmesini tavsiye ediyorum ....

uçmuş

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Bu arada @vakko ustamızın işaretleri harfleri okuması takdire şayan .. ben okuyamadığım için onunkini doğru kabul etmek zorundayız .. bazı işaretlerin ne anlama geldiğini bilsek te tamamına veya çoğunluğuna hakim değilim .. .. fakat işaret ve yazıtların orjinalliği konusunda acemi de sayılmayız .... vakko ustamızın belki gözünden kaçan şeyler olmuş okabilir ... ben kendisini bilgisinden dolayı tebrik ediyorum .. başarılarının daim olmasını diliyorum ...

vakko

Çok sevipte Taptığımız Başlara Taç Yaptığımız....
Bu arada @vakko ustamızın işaretleri harfleri okuması takdire şayan .. ben okuyamadığım için onunkini doğru kabul etmek zorundayız .. bazı işaretlerin ne anlama geldiğini bilsek te tamamına veya çoğunluğuna hakim değilim .. .. fakat işaret ve yazıtların orjinalliği konusunda acemi de sayılmayız .... vakko ustamızın belki gözünden kaçan şeyler olmuş okabilir ... ben kendisini bilgisinden dolayı tebrik ediyorum .. başarılarının daim olmasını diliyorum ...
Amin ustam cümlemizin daim olsun inşallah.Benide aydınlatırsanız sevinirim sahte olduğunu düşündüğünüz yerleri.Bende merak ettim.

Smokin

Moderatör
Moderatör
Işaret olsa sahte diyebilirdik. Orjinal dahi olsa bakışa göre bilgiye göre tecrübeye göre yine sahte denilebilir .
Türkiye de bu yazıları yazabilcek kaç kişi var . Hadi var diyelim ;şifreleme ve kısaltma yazabilcek kaç kişi var ?
Güzel bir sunum ve donanımlı bir ekiple yol alınır ???

matrax33

Aktif Üye
Amin ustam cümlemizin daim olsun inşallah.Benide aydınlatırsanız sevinirim sahte olduğunu düşündüğünüz yerleri.Bende merak ettim.
Usta bende şöyle bir soru yönelteyim,
İşaretleri doğru kabul etmekle birlikte hangi dönemde kimler tarafından şifrelendi ? Sebebi neydi ?
Mübadelede giden rumların böyle gelenekleri olduğunu biliyorum, sizce onlar mı ? Yoksa daha mı eski ?

vakko

Çok sevipte Taptığımız Başlara Taç Yaptığımız....
Usta bende şöyle bir soru yönelteyim,
İşaretleri doğru kabul etmekle birlikte hangi dönemde kimler tarafından şifrelendi ? Sebebi neydi ?
Mübadelede giden rumların böyle gelenekleri olduğunu biliyorum, sizce onlar mı ? Yoksa daha mı eski ?
Ustam selamlar.Rum değil.Orada kullanılan bir kaç kelime ve kısaltma çok eski greek dönemine ait.Mesela örnek olarak sağ tatafta AMARTIA yazıyor.AMARTIA kelimesi en az 2000 sene öncesine veya daha fazlasına sahip bir kelime..Mesela günümüzde bu kelimeyi şu an kullanan hiçbir hristiyan yok büyük günah anlamında ve yazılışıda en eski greek yazıt formatında.

Aynı şekilde haç işareti yapılmış.Haç işaretini yapan hristiyan ama inanmayan bir hristiyan,neden derseniz hiç bir dinde ve doğru işte haç işareti yön gösterme olarak kullanılmaz.Ve yine ilginçtirki en eski Hz.İsa kısaltmasını çizmiş haç işaretinin soluna.Buradan işareti yapanın inanmayan bir hristiyan olduğunu yapılan haç işareti ve Hz.İsa kısaltması ile lanetleme veya büyü amaçlı yapılmış olduğunu direk anlayabiliriz.​

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...