Vakko ustam bu yazıyı yorumliyabilirmisin

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

uçmuş

Süper Moderatör
Süper Moderatör
İşaretler sahte demekle anlamı yok 300 sene önce biri geyik yapmış demek ayrı şeyler. Sahte demek yakın dönemde birileri kandırmaca için yapmış demek olması gerekmez mi ?
.
Bizim için farketmiyor .. ayni kapıya çıktığı için ... şöylede yapabiliyolar ... mesela diyelim .. define .gömü .. 3000 yıllık .. gelzaman gitzaman 1500 sene sonra yeri buluyolar malı alıyolar ... sonra oradaki işaretleri ya deforme ediyolar yada ilave işaret koyuyolar .. sen bu aradaki farkı çözmeye çalışacan .. yer çok eski zamanda patlatıldığı için hiç ellenmemiş bakir gibi görebilirsin .. ama dönem soygunu yemiştir ..geçmiş olsunlara gelinmiş olunabiliniyor ..

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI

vakko

Çok sevipte Taptığımız Başlara Taç Yaptığımız....
@vakko

ustam bu haçlı olan resimde hem haç, hem W, hemde solundaki düz çizgi işarette noktalar var. Yani önce noktalar zımbayla atılmış arasına işaretler doldurulmuş. Bu yazım tekniği mi, yoksa ayrıca bir anlamı olabilir mi ?
Ustam haçın üzerindeki noktalar bir üçlemedir.Nasıl oyma işaretlerinin içinde murç izi diyorlar aynı o şekilde düşünün.

Hristiyanları düşünün amin yaparken üç parmak birleşir alın+sağ+ sol omuz yaparlar.Kayadaki amaç zaten belli dua koruma istiyor veya sihir lanet vs.Oradaki 3 ufak oyma bize işareti doğruluyor %100

İlk görseldeki ve haç işaretinin olduğu görseldeki kaya yapıları aynı değil.Eğer aynı olsaydı direk sahte derdim.Sahte demememdeki en büyük sebepte budur.Neden dersen yazıların olduğu kayada sağ altta ORIMI yazıyor.

ORIMI yunancada eski ve yeni hala kullanan insanlar var farklı ve değişik kaya demektir.Sahte Haç işaretinide değişik kayada görüyoruz burada.

Orjinal haç işaretimiz burdadır. X ilk hristiyanların kullandığı haç işareti sembolüdür.

Son düzenleme:

matrax33

Aktif Üye
.
Bizim için farketmiyor .. ayni kapıya çıktığı için ... şöylede yapabiliyolar ... mesela diyelim .. define .gömü .. 3000 yıllık .. gelzaman gitzaman 1500 sene sonra yeri buluyolar malı alıyolar ... sonra oradaki işaretleri ya deforme ediyolar yada ilave işaret koyuyolar .. sen bu aradaki farkı çözmeye çalışacan .. yer çok eski zamanda patlatıldığı için hiç ellenmemiş bakir gibi görebilirsin .. ama dönem soygunu yemiştir ..geçmiş olsunlara gelinmiş olunabiliniyor ..
Tamamda bu kayayadaki işaretlerin hepsine kökten sahte denildi, manüple edilmiş denilmedi. Hiç bir işarete de vakko'dan başkası yorum yapamadı. Direk sahteleyip geçtiler. Sahtenin anlamı gerçek olmayan demek. Bozulmuş diye yorum yapamıyor kimse çünkü açıklamak zorundalar. Ha bozulmuş da olabilir, muhtemeldir. Ama yazı gerçek ve antik zamanda yazılmış. Çözümlenip alınmış da olabilir. Bir büyücünün karının kocasına olan kininden kalma bir yazıda olabilir.

Sahte demek basite kaçmak oluyor. Sahteyse niye sahte hala cevap verebilen yok. İşçiliği beğenmedi biri, diğer arkadaş da çiziktirme diyor yani biri yeni yazmış.

Anke

Aktif Üye
Bir iddaa atılıyorsa ortaya onu açıklaması lazım sahte işaret ya çoban işi yada birileri bir yerde indirip siteye atmıştır bunu gören herkes anlar zaten

@ibrhm

Bilgili Üye
Bu kadar hakimiyet yetermi ustam yakınlaşır imzam var altta:)
Ustam yer seninse ,bir çekincen yoksa, hala geniş anlamlı bir foto yok.Herkesin görüşü farklı olabilir,değişen yok fakat kaporta boyalı. Yerin girişini bulup ve işlemi bitirinceye kadar bu bir süreç, doğru yönetmek gerek. Şimdi soracağım şu.
Haç işareti ile, adam figürünün arasındaki mesafe, net 7 metremi, ve normal adımla kaç adım geliyor. Birde ,haç ve adam figürü güneyemi bakiyor?

Son düzenleme:

Smokin

Moderatör
Moderatör
Şahsen sahte olduğunu düşünmüyorum. Yazıların punto larında farklılık var ama doğa kanunları diye bir gerçek var.
Ayrıca yazıların farklı olması, şifreleme yapılması gayet doğal. Çünkü kimse ben buraya mal koydum demez. Surda burda da demez. Şaşırtma saptırma tabi ki düşünülmüştür.
Burda iş konu sahibine düşüyor. @vakko yu dinle
Istişare ile sonuca ulaşmanız çok zor değil.

Beneditte

Member

Tepki verdiğim yok usta.Ben hertürlü bilgi alışverişine ve doğru olan bir şeyi çözüme kavuşturmaya açığım.En sevdiğim konudur.Ama şimdi burda yazılmış birşey var.Onu önce günümüz diline çeviri yapalım istersen.

Sol taraf yön gösterme ve yunanca 30 sayısal değeri Λ asker mezarı işareti demişsiniz tabikide değil kesinlikle.Neden diye sorduğunuzu farz edelim.Roma ve greek olarak ele alalım bu iki işareti iki dönemdede hiçbiri asker mezarını <--Λ bu iki basit işareti kullanarak göstermemişlerdir.
Roma ve Grek asker mezarları her zaman statüsü yüksek kişilerdir.Bu kadar basit 2 simge ile mezar yeri gösterilmediği gibi asker mezarının adreside kayaya yazılmaz.İşaretin olduğu kayadadır asker mezarı veya odası.Ve muhakkak kitabesi olur asker mezarının.

Yine aynı şekilde sağ tarafta üstte yazılmış olan anlamı ÇOK BÜYÜK GÜNAH olan AMARTIA yazıyor.Yani diyorki kim bulursa çok büyük günah işleyecek.

Arkadaşımızın paylaşmış olduğu son görseldeki istavroz işaretide hem koruma amaçlı yine aynı şekilde alt ayak sola bakar vaziyette yön verme amaçlı yapılmıştır.
Verdiği yöne bakarsak
İstavrozun solunda bulunan kısaltma olarak yazılmış olan XRYSTOS yani Jesus yazısını görüyoruz.[ Hz.İsa ] Dikkat et demiş.!
Sakladığı için Hz.İsadan koruma istemiştir oraya bunu yazdıysa.Çünkü ilk görselde saklı olanın çok büyük günah olduğunu belirtmiş.Saklı olanı kim bulursa çok büyük günah işleyecek ve tanrının gazabına uğrayacaktır iması yapılmış.Kısaca lanetleme veya büyü gibi ele alalım.

Sahte olsaydı sizden önce ilk yorumumda sahte damgasını şüphesiz basardım.Diğer önemli olan bir noktada günümüzde en eski yunanca kısaltmaları kullanıp sahte işaret hazırlayacak kaç kişi var acaba.​
Abi bu tecrübe ye bu sakin sakin açıklayısiniza hayran kaldım. Forum adına da kendi adıma da teşekkür ediyorum

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...