Van Gölü Canavarı Dogrudur ve Hala yasamaktadır:))r

Eminmisin

Yeni Üye
Selamun Aleykum Arkadaslar. Konumuz Van Golu Canavarı :)))
Evet Google earthda Dunyayı ınceledıgımde Bazı gerceklerı Gorebılıyorum Van Golundekı canavar Hıkayesı Osmanlı 2 ci Abdulhamıt Donemınde belgelere gazetelere yansımıs Hatta arastırmada yapılmıs Hıkayede 2.3 arkadas Golun kıyısında Abdest almak ıcın ınmıs ve bu arkadaslardan bırısı abdets alırken canavarın hısmına ugramıs canavar Adamı yakalamıs golun ıcıne Cekmek ıstemıs Adamcagız can havlıyle kurtulmaya calısmıs becerememıs ve bagırınca Arkdasları kurturmaya calısmıs ama Canavar kuyrugu ıle adamı yakalamıs bırakmıyormus ve Arkadasalrı hemen ates yakıp Canavarın kuyrugunu atesı Dokundurup Bırakması ıcın hamle yapmıslar ve Canavarın Atesı kuyrugunda hıssedınce Delıye Donunce can agrısıyla Adamıda 20 metre yukarıya fırlatmıs ve tekrar Yakalayıp suyun ıcıne cekıp goturmus ve oylece Canavara yem Olmus :(((((( Hıkayenın ozetı Bu sekılde . Eskı tarıhlerdede Resmedılmıs Olup Bugunlere kadar Gelmıs ve Son 25 30 Yıldırde Goren ınsanlar var yanı Yalan degıl . Hatta bır yakınım Gezı amaclı Gıttıgınde bıle Gordugunu Soyledı .
Van golunun Google eartda bıle sekıl olarak Canavara benzedıgını Goruyorum yanı Allah Dunyayı yaratırken Nasıl canavarı hayvanı yaratmısssa Bunu Gole de Islıyor Sekıl olarak. Kanıatı yaratan Herseyı yoktan var eden ALLAH ım Kuranı Kerımde Arastırmak ve dusunen ınsanlar ıcın Delıller koydugunu Soylemıstır . ALLAH hersey Kadir dir.
Ayrıca Vangolunde Bır hazıne oldugunu ve bu canavarın bu hazıneyı korudugunu bır yorumda okumustum . Bırde ne kadar dogru bılmıyorumn Lut kavmıde bu golde Helak olmus dıye yorum okumustum tam bu dogrudur dıyemıyorum ama Hazıne olma olasılıgı yuksek. :))))
Ekli dosyayı görüntüle 299547

Keskingöz

Tüm Yorumlarım, Resmi Kazılar İçin Geçerlidir.
Süper Moderatör
Of of gördüğüm en saçma yorum ya da komplo teorisi. Hele fotoğraf tam komedi olmuş.
Meselenin aslı gölde yaşayan bir canlı olduğu ve Akdamar kilisesi, Van kalesi, hatta Edremit mağaralarında söz konusu balık canlı ya da modern adı ile canavarın motifleri işlendiği kayıtlarda mevcuttur.
Bu kadar çok tarihi doneler elde varken konunun hikaye olma olasılığı düşüktür.
Aile bağlarından dolayı Vana sık sık giderim. Yakın akrabalarımdan görenler çoktur. Sırtı yuvarlak toplar gibi omur yapısı olduğu, ortalama bir buzağı kadar büyük ve çok hızlı yüzdüğünü canlı olarak gören yüzlerce kişi var.
Görenler de söz konusu balığın insanların tacizi ile sürekli korkup kaçtığını da aktarıyor. Son görüldüğünde Vanlılar, taş terlik ne varsa fırlattılar garibim balığa ya da sizin deyiminiz ile canavara :)))

Hazine bekçisi olayı tamamen hatalı. Önce gölün yapısı ve anatomisini bilmeniz gerek.

sandalci14

Operatör
lut kavmiyle buranin alakasi yok.efsanesi guzel ama ben gordugune bile supeyle bakan birisi olarak gorenlerin (montaj olmayan) bir resim atmasini beklerim.eger canavar olsa nasa bulur bilim dergilerine cikarirdi

uçanhollandalı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Benim gibi 90'lar gençliği iyi hatırlar.Şimdi ki gibi internet falan yoktu.Tek anlık haber kaynağı tv idi.Akşamları haber bültenlerinde belli aralıklarla uzun uzun van gölü canavarı haberi yapılırdı.Özellikle Show tv ve sunucu Nurseli İdiz aklımda kalanlar.
O dönemde 3 canavar meşhurdu.
Van gölü canavarı
Trafik canavarı
Enflasyon canavarı
Konuda ki hikaye gerçekten çok zorlama ve saçma olmuş.Canavar adamı kuyruğuyla yakalıyor,diğeride ateş yakıp canavarın kuyruğunu ateşe dokunduruyor.Bundan 120 yıl önce yanlarında piknik tüpü olmayacağına göre klasik yöntemle ateş yakmak dakikalar sürer.Bu süre içinde bu sayın canavar arkadaş,bunlar ateş yakıp kuyruğumu yakana kadar bekleyeyim bari dedi herhalde:D

Eminmisin

Yeni Üye
Of of gördüğüm en saçma yorum ya da komplo teorisi. Hele fotoğraf tam komedi olmuş.
Meselenin aslı gölde yaşayan bir canlı olduğu ve Akdamar kilisesi, Van kalesi, hatta Edremit mağaralarında söz konusu balık canlı ya da modern adı ile canavarın motifleri işlendiği kayıtlarda mevcuttur.
Bu kadar çok tarihi doneler elde varken konunun hikaye olma olasılığı düşüktür.
Aile bağlarından dolayı Vana sık sık giderim. Yakın akrabalarımdan görenler çoktur. Sırtı yuvarlak toplar gibi omur yapısı olduğu, ortalama bir buzağı kadar büyük ve çok hızlı yüzdüğünü canlı olarak gören yüzlerce kişi var.
Görenler de söz konusu balığın insanların tacizi ile sürekli korkup kaçtığını da aktarıyor. Son görüldüğünde Vanlılar, taş terlik ne varsa fırlattılar garibim balığa ya da sizin deyiminiz ile canavara :)))

Hazine bekçisi olayı tamamen hatalı. Önce gölün yapısı ve anatomisini bilmeniz gerek.
Sizlere sacma anlamsiz.gelebilir. Her goz goremez anlayamaz idrakta edemez. Balik degil . Suda yasayan boynu uzun olma ihtimali yuksek ufak bir dinazor gibi bir sey benziyor gibime geliyor. Acaba uzun yillardir yasayan.bu canli tekmi ve nerden baksan 500 yil belki 2000 yildir yasiyor . Baska esleri varmi uremeden bu kadar uzun yasamasi zorgibi ama olmaz diye bir sey yok Allahin katinda)))))

Eminmisin

Yeni Üye
lut kavmiyle buranin alakasi yok.efsanesi guzel ama ben gordugune bile supeyle bakan birisi olarak gorenlerin (montaj olmayan) bir resim atmasini beklerim.eger canavar olsa nasa bulur bilim dergilerine cikarirdi
Nasa bulsa bulsa 3 . 1 birini bulur :)))) oyle basitmi . Gol uzerinde alcak irtifida devamli tarama yapmadan ve gol icinde arastirma yapmadan olmaz.

Eminmisin

Yeni Üye
Benim gibi 90'lar gençliği iyi hatırlar.Şimdi ki gibi internet falan yoktu.Tek anlık haber kaynağı tv idi.Akşamları haber bültenlerinde belli aralıklarla uzun uzun van gölü canavarı haberi yapılırdı.Özellikle Show tv ve sunucu Nurseli İdiz aklımda kalanlar.
O dönemde 3 canavar meşhurdu.
Van gölü canavarı
Trafik canavarı
Enflasyon canavarı
Konuda ki hikaye gerçekten çok zorlama ve saçma olmuş.Canavar adamı kuyruğuyla yakalıyor,diğeride ateş yakıp canavarın kuyruğunu ateşe dokunduruyor.Bundan 120 yıl önce yanlarında piknik tüpü olmayacağına göre klasik yöntemle ateş yakmak dakikalar sürer.Bu süre içinde bu sayın canavar arkadaş,bunlar ateş yakıp kuyruğumu yakana kadar bekleyeyim bari dedi herhalde:D
Ustam sen cilali tas devrine gittin:rolleyes::LOL: . 120 yil yakin bir yil. Kirbit tarzi bir seyler vardi . Canavar adami yakalamis sonra koyu bir sohbet cay. derken ))arkadslarida ates yakmak icin zaman kazanmislar sanirim :ROFLMAO::ROFLMAO:

Keskingöz

Tüm Yorumlarım, Resmi Kazılar İçin Geçerlidir.
Süper Moderatör
Sizlere sacma anlamsiz.gelebilir. Her goz goremez anlayamaz idrakta edemez. Balik degil . Suda yasayan boynu uzun olma ihtimali yuksek ufak bir dinazor gibi bir sey benziyor gibime geliyor. Acaba uzun yillardir yasayan.bu canli tekmi ve nerden baksan 500 yil belki 2000 yildir yasiyor . Baska esleri varmi uremeden bu kadar uzun yasamasi zorgibi ama olmaz diye bir sey yok Allahin katinda)))))
Tek olması mümkün değil. Mutlaka üremiştir.
Balık kelimesini suda yaşayan tüm canlılara balık denmesi ile eski dönem mana ile vurguladım.
Bu arada ek bilgi; Hazar Denizi ile Van gölü arasında bağlantı var. İki su da sodalı. Molla Kasım tarafında tandır gibi kuyular var kaynak kuyuları.
Diğer uçlarda da vardır bu bağlantılar yüksek ihtimal ile
Reşadiye tarafında da tatlı su kaynağı var gölün içinden çıkan. Bariz belli oluyor 3 yerde.
Baktıkça tefekkür edesi geliyor insanın.
Sitedeki tüm hobidaşlara tavsiyemdir. Mutlaka gezip görün buraları.
Sevgilerimle...