Ve başLadık... SeLam oLsun.

ALİ KUŞCU

Yeni Üye
papazın mezarı ruhan sınfı, altındaki balık elinde tutuğuda kılınç değil asa oldğunu teyit eder, kuyruğu yok eksik uzlunu aramak düşer, kuyruğa benzer yapı aramalısın,asıl mezarıda ordadır, gözü de war balığın, kafa istkametinide görmek icap ediyor, mezarı bulsanızda işiniz zor.....

kabakburgiba

Operatör
Ekli dosyayı görüntüle 136590basit bi iş değil.çevre fotoları çoğalırsa baya bi yol alınabilir.önemli olan son noktaya varabilmek.bunu yerinde çözmek isterdim.sonrada şöyle oturup üstüne bi bardak çay içer,keyfini çıkarır,sırları içimde saklayarak hadi bana eyvallah derdim.güzel bi anım olurdu.

kabakburgiba

Operatör
papazın mezarı ruhan sınfı, altındaki balık elinde tutuğuda kılınç değil asa oldğunu teyit eder, kuyruğu yok eksik uzlunu aramak düşer, kuyruğa benzer yapı aramalısın,asıl mezarıda ordadır, gözü de war balığın, kafa istkametinide görmek icap ediyor, mezarı bulsanızda işiniz zor.....
ALİ KUŞÇU ustam o balığı bende işaretledim ,ama yanında kuyusu da var orda çelişkiye düştüm acabamı diye.valaha helal olsun iyi yakalamışsın.suya yaklaşacak arkadaş böyle giderse.o siyah kuyruk taşı ordadır.ordada kuyuyu veya mağarayı bulacak.ya nasip.

kabakburgiba

Operatör
yine de 2 derenin birleştiği yerde çıkacak veya tam viraj yaptığı yerde.şelale varsa tam iki derenin birleştiği yerde. yoksa derenin tam U yaptığı yerde,basit iş değil.

beyazzadam16

Bilgili Üye
Siluetin arka taraftarındadır belki arkaya doğru biraz mesafeli sanırım biraz derin ve üstü iyi kapanmıştır küçük dar boşluk bakın rast gelsin

kaplumbaga

Member
Siluetin arka taraftarındadır belki arkaya doğru biraz mesafeli sanırım biraz derin ve üstü iyi kapanmıştır küçük dar boşluk bakın rast gelsin
ustam bravo gercekten bravo tahmininiz dogrudur bugün dediğiniz noktadan boşluk alınmıştır 1,20 de boşluk alındı girişi arkası

kaplumbaga

Member
yine de 2 derenin birleştiği yerde çıkacak veya tam viraj yaptığı yerde.şelale varsa tam iki derenin birleştiği yerde. yoksa derenin tam U yaptığı yerde,basit iş değil.
Aslında bakarsan bölgeye davet edildiğimde şaşırtıcı olan tek şey şehir olarak heryerde yapay el yapımı kaya mezarların oldugu.. ve bir cogunu köy ve şehir halkı hiç affetmemiş parcalamışlar... ama ilginç olan değişik bir horasan normal kayadan hiç bir farkı yok mezarın ve farkına varamıyorsunuz.. ama köylüler işin uzmanı olmuşlar :D gördükleri yerde tanıyolar ayak nerede baş nerede biliyolar artık ve buda beni şaşırttı... şimdi işin en kötü yanı resimde görünen insan fügürünün arkasındaki işaretlemiş oldugunuz 2 yıldızlı kayada dediğim kaya mezarlarından ve ikiside açılmamış... film işte burada başlıyor üstte 2 kaya mezarı ama o resimli insan olan kayanın akrasından 1,20 de boşluk başlayıp 3 4,5 metre derinliginde son bulan dar bir oda veriyor değerli tespiti yapılamadı... kafa karıştıran unsur neden kaya mezarı yapılan yerde oda yapıldı.. ve bunuda sanırım açmadan ögrenemeyecegiz... balık olayına gelince bölgede bir su yatagı evet bulunmaktadır su yatagının üst kısmındada Ekli dosyayı görüntüle 136680Ekli dosyayı görüntüle 136681 bu iki kaya 20 metre arayla yan yana bulunmaktadırlar

kabakburgiba

Operatör
bu olayı bekliyordum zaten.ama hala son fotoda son nokta demiyor.buraları iyi araştır.burda bi şifre çıkar.suyun akış yerlerini iyi incele.bu iş ya zirvede yada derede.

kaplumbaga

Member
bu olayı bekliyordum zaten.ama hala son fotoda son nokta demiyor.buraları iyi araştır.burda bi şifre çıkar.suyun akış yerlerini iyi incele.bu iş ya zirvede yada derede.
Ekli dosyayı görüntüle 136696 Deneme olarak birinci mezar giriş tespidi olumludur.... Herkese tşk ediyorum yardım ve bilgilerinzden dolayı... Kaçırdıgım bazı noktalarda yardımlarıız oldu.. Dip not: agır işçilik ama zevkli çalışma başlıyor.. Sağolun