Voican Voivoda

Definecim06

Yeni Üye
wesli1986 Turko Mal bulanındır Kamhi Leonard ustalarım bende fantastikliğine çok şaşırmıştım zaten büyüklerin dendiğine göre 2 mağara mal varmış içinden su geçermiş buraya bir de kral kraliçe koysak iyi film çıkar ?

Bana anlatılanlar bu yönde ben o yüzden paylaşmak istedim düşündüğüm de Volçanın iki kılıçlı mağarası iki kılıç işareti yaptırdım, mekanizmayla ağzına iki kılıç koydurdum bu mekanizmayı durdurmak için iki belli taşı çekmek lazımdır..

Belgeyi bulursam paylaşacağım

Definecim06

Yeni Üye
"İşte bu bölgemizin adı kılıçlı mağara, veya çifte kılıçlı mağaradır. Büyücüm ve kâhinim,sevgili papaz mişigın iki adet her biri tam yüz sek sen okka çeken platin iki kılıcı derince deresi, yahut camik mevkiinde dar ve sarp vahşi bir çatak içinde bulunan derin, ama dar mağarama getirdi. Reçko petroviç üç parmak kalınlığında, paslanmaz krom çelik yayları kılıçlara vurguladı,yayların altında ise iki ağırlık boşluğa sallandırıldı, her biri her biri yüz otuz beş okka çeker. Onlar davetsiz misafirlerimi karşılamaya hazırdı artık. Eee bana ait bir hazineyi almak pek kolay olmasa gerek, karşılığını muhakkak alırlar. Katiyen kimse içeri girme şansına sahip değildir, lakin günlüğüme sahip olan hariç. Ama hiçbir bilgisi olmayan, bin bir kere lanet getirir. Aslında benim yaptığım işlemler pekte o kadar zor değildir. Ama yaptıklarımı çözecek kişi benden çok daha zeki olmalı. ağaramın önüne gelindiğinde kılıçlar çalışmaya başlar. Belirtmekte olduğum sahaya ayak basmamak gerekmektedir. Mağaramın sağından, ve yahut solundan muvaffak olmak lazım. Taşları çıkartacak olursak yaylar boşalır, kılıçların görevi biter, zararsız hale gelirler. Kılıçlı mağaramın üstünde kabartma olarak işlenmiş kılıç resimleri vardır. Sağ salim içeriye girecek olursak, sağ ve sol cihetlerde muhtelif ebatlarda put resimleri görürsünüz. Mağaramın ağzından yüz yirmi iki adım içerde yedi adet yol olduğunu görebiliriz. Bu yolların hepsi bir birine bağlantılı olup, son derece
komplekslidir. Yolların başlarını ve sonlarını asla getiremezsiniz. Lakin yedinci yol gerçek olup hazinemize gider. İçerde bir maymun elinde muz yer konumda resim edilmiştir. Muzun ortasında bir adet Bizans altını mevcuttur. Bu maymundan tam olarak, yetmiş bir adım ilerde, karşımıza son derece kalın, bir demir kapı gelir. Anahtarı üzerinde bıraktım, bu meyanda benim yüzümü çok merek ediyorsan, benimle tanışmak istiyorsan, anahtarı sağa doğru çevir. Anında fırlayıp seni vuracak olan ok benimle tanışmanı sağlayacaktır. Yani seni öldürecektir. İçerde Helenistik çağa ait bronz heykeller ve de silahlar buradadır. Hepsi tahmini on beş ton ağırlığındadır. Bunun dışında mahzenimin , sağ ve sol duvar kısımlarında, birer salkım üzüm resimleri ile, iki adet Atinalı askerin kabartma şekilleri şaheserce resim edilmiştir. İçerisi loş karanlıktır."

Aradım ve bilgi aldım ilk sorum Ana burada bir kılıç mı vardı hareket eden dedim yok iki kılıç vardı birisi ağaşıya birisi yukarıya giderdi hiç durmadan hareket ederlerdi bende uzun yıllardır bir daha görmedim dedi ustalarım değerlendirirseniz sevinirim..

wesli1986

Aktif Üye
Kardeşim eşkıya gömuleri çok uğraşma senin benim kaldiracagimiz yük değil ben eskiya gömuleri en hiç bulasmam bul 3 5 tane mezar odası sanduka mezar bak keyfine günü birlik çözülecek işlere bak onların işleri büyük hem maddi hem manevi yönden kaldiramassin günlerini aylarını verirsin sonra bir şikayet yer mimlendi çektiğin emek boşa gider birkaç günde cozecegin işlere bak

Definecim06

Yeni Üye
Kardeşim eşkıya gömuleri çok uğraşma senin benim kaldiracagimiz yük değil ben eskiya gömuleri en hiç bulasmam bul 3 5 tane mezar odası sanduka mezar bak keyfine günü birlik çözülecek işlere bak onların işleri büyük hem maddi hem manevi yönden kaldiramassin günlerini aylarını verirsin sonra bir şikayet yer mimlendi çektiğin emek boşa gider birkaç günde cozecegin işlere bak
Ustam tabiki çok haklısın bu adam onu oraya 3 günde koyduysa benim almam 3 ay, 3 haftada koyduysa benim almam 3 yıldır ama eşkiya belgelerindeki bir yer diğerini verir benim maddi gücüm var diyen olursa ben yeri paslayayım önemli değil varsın varlığı olan varlığına varlık katsın saygılar sevgiler..

wesli1986

Aktif Üye
Heycanladim güzel hoş ölümle burun buruna bir yolculuk girişi var sanırsam ama çıkışı yok gibi geldi bana bune arkadaş adamlar dağın altına neler yapmış neler buradaki mali almak istemem insan aklını kaybeder insanı dinden imandan çıkartır

Definecim06

Yeni Üye
Heycanladim güzel hoş ölümle burun buruna bir yolculuk girişi var sanırsam ama çıkışı yok gibi geldi bana bune arkadaş adamlar dağın altına neler yapmış neler buradaki mali almak istemem insan aklını kaybeder insanı dinden imandan çıkartır
Ustam bunu dağın altına açan zaten Bizanstır falandır eşkiya o mağarayı açmaya uğraşmaz bulduğuna konuyor

wesli1986

Aktif Üye
İllaki eşkıyanın işi o zatı hırsızlık hazıra konma çalıp çırpma eski ne uğraşsın hazır okadar saklanacak yer varken

wesli1986

Aktif Üye
Bu mağara acikmi şuanda ve tam noktası biliniyomu veya mağaranin