Volcan Voyvoda Eşkiya belgeleri hakkında Acil!

Pablo Escobar

Yeni Üye
Öncelikle Selamun Aleykum abiler Volcan Voyvodayı araştırırken bir sürü köy ismi geçtiğini gördüm ve bunlar sanırım onların zamanından kalma yani şu an çoğunun isimleri değişti bu köylerin orjinalini internetten bulamadım yani günümüzdeki adıyla nasıl geçiyor bulamadım bilenler varmıdır özellikle çukurcambazı?

ÇALKAYA 28

Moderatör
Moderatör
yayla havası iyi gelir sana ama adres olmayınca isimden gidecen buda paradoksun ta kendisi adres yoksa hiç başlama 100 yıl arasan bile bulamazssın

yuso77

Yeni Üye
Ekli dosyayı görüntüle 173728
arkadaşlar volcan voyvodanın bulgarisatana giden güzergahı bu çizdiğim harita diye düşünüyorum çünki bulgaristan sınırlarına girildiğinde 80 kilometre iç kısımda vılçan voyvoda köyü bile var o köyün yanındada kara tepe var gemlikten başlayıp sondurak sanırım orası bu haritayı nasıl çizdim sorusuna gelince o belgedeki baştan sona olan köylerin çoğu köy ismi biraz farklılaşsada mevcut bu haritada,cukurcambaz olmuş camcukur köyü yalova kocaeliye uzanan samanlı dağlarından kartepeye kadar uzanan dağların içinde bu köyler

30061977

Engellendi
e tamam ozaman dünyanın en zengin adamı sen oolursun kardeş

yuso77

Yeni Üye
işte günlikte adı gecen yelrerden bir yeri buldum sanıyorum tüm işaretleri uyuyor pek yakında gidip canlı inceleyeceğim artık kısmet

codex

Aktif Üye
Valla size soyle soyleyim volcan isi tam ters kose. Bizim yer tespitleri 10 senemizi almistir. O yukarida cizilen harita guzergah olabilir ama mallarin saklandigi yerle alakasi yok. Biz bir cok yerini yillar once tespit ettik. Yanindaki adamlarinin saga sola koydugu cogu ufak tefek malzemeyide bulduk. kemikli magarada 2001 de resmi kazi yaptik. Magaranin ortasina yatinca tavanda dervis kabartmasi vardi. Iceride yatmayan, imkani yok isareti bulamazdi. Buranin yaninda bulgar koyu vardi. Turkiye de alakasiz bir yerde yeri. Calismanin sonunda Excavator ile kapagi actik, muze yetkilileri bizi iceri aldirmadilar. 10 dk gecmeden kultur bakanligindan gelen telefonla ruhsatimiz iptal edildi. Basimizda 2 transit dolusuda asker vardi. Baslarindaki komutan bile sasirdi bu duruma. Iceride ne vardi ne yoktu bize soylenmedi bile. Ustunu tekrar kapattirdilar. Ikincisi bal kayasini patlattilar. Biz tespit ettigimizde uzerinde butun isaretler karsisinda da balin akmasi icin olugu duruyordu. Kim yaptiysa dagin yarisini indirmis daha sonra. Derenin tam ortasinda sirt sirta agnanan domuzlar vardi , ama bataklik gibi ne yanina yaklasabildik nede duzgunce bakabildik. Bu yerin bayagi bi uzaginda uzun ali aganin mahseni duruyor. Girisi helik taslariyla orulu. Cakalin kalesi yine oyle. Ama en cok dikkatimi su cekti. Bu yerkerin hemen hemen tamaminin yakininda bulgar koyleri var amma bu adamlar kendilerinin bulgar olduklarini gizliyor. Cogu sunni musluman gorunumunde :)) Bunun gibi daha nice yerler var ama almak cikartmak cok cok zor. Bu isler icin cok zaman cok para ve hepsinden onemlisi kismet lazim. ALLAH CC yuru ya kulum demeden olmuyor.

Pirana

Bilgili Üye
Bulgar siniri dediginize gore kirklarelidemi bu yerler

1Efsane1

Yeni Üye
Selam. Çukur canbaz şu an mezra .ağrı diyadin le doğubeyazıt aradında gerçekten cukurda bir yer .orda üc dibektaşı vardı şuan varmıbilmiyorum.

ilya

Yeni Üye
salamlar soyladiyi jografi koyler bizim ulkamiz herami dere topkuru sari giz okozler kosora bakmaien turkcam zayef