Volcanın kayıp belgesi,

The Thing

C*
Süper Moderatör
Bu konunun altından ilerlemek yerine başka bir konu başlığı açmaya davet ediyorum sizleri.

nacr

Yeni Üye
Şimdi bu yazdığımı iyi okuyun.Yazmıyacaktım ama bıktım.Bu yer doğru arkadaşlar.Ama burada yazılanlar ya bilinçli ya da elden ele dilden dile karıştırmışlar.Şöyle ki.Birincisi mal falan kalmadı.Adamların torunları vs.hepsini aldı.Mış demiyorum.Olayı biliyorum.Detay vermicem ama 1950-60 arası hepsini almışlar.Bir kaç yıl önce öldü ihtiyar bir dedemiz vardı buraya giren.Adamların ırgat olarak götürdükleri biri deyin siz.Gözünü bağlamışlar çıkışta öldürmek istemişler son anda canını zor kurtarmış.Tabi yere götürdüklerinde gözü kapalı.Kendi peşine düşmüş yıllarca yok bulamadı.En son anlattı bizde uğraştık yok.Müthiş bir sistem.Anlattıkları ile bu belgelerle örtüşen çok ciddi şeyler var.değil bire bir aynı.ama örtüşmeyen yerleri var oda sanırım bilerek değiştirmişler.Size tavsiyem bulsanızda bişey kalmadığı adamlar bulgardan gelmiş.tabi o dönem devlet içinden de destek almışlar bu kadar açık yazdım.Başıma iş gelmesin diye yıllardır sustum ama hayal peşinde koşan çok.Bu arada kazara bulursanız gerçekten adamlar boşaltmış lakin tuzaklar o dönemde aktifmiş içeride çook ceset parçaları görmüş heycanlanıp girecek olursanız.

murat5164

Bilgili Üye
Bu konuyu ilk defa bu kadar acik yazan ve kesin konusan sen oldun...

balkaya34

Bilgili Üye
Nalbant sen sürekli esi eşkiya konularını kovalıyonn ne iş kardeş bütün tezleri çürütecek kadar bilgin varsa Bi ar-ge yapsana foto çekip buraya yükle sen yeni cincik gibi bir konu açsana kardeş
Selam ustam : Ben 1951 doğumluyum 1974 yılından bu güne kadar bu yolda araştırmam var ,Ben Kudret kale etrafında Zincirleme kuşlar veya kaplumba olacak diye bir bilgiye belgeye raslamadım Arkadaşlar Kudret kale bir Kale asla değil kudret kale adını eşkiyalar taktı ortada bir Kale filan yok Lütfen bir birinizi üzmeyin ,kırmayın, Siz kudret kaleyimi arıyorsunuz cevap evetse ,Bulmanız gereken yer Kirazlı yayladır, kirazlı yaylanın adını kudret kale diye taktılar, Burada 1 tane mezar olacak çevreyi araştırdığım da at bağladıkları yeri bulacaksın, Bundan evvel 1 mezar 1 kuru dere 1 sulu dere yı bulacaksınız ,aslında kudret kale onlara göre yeraltı kalesidir.Yoksa kudret kale kale değil hiç mi hiç uzakdan yakından alakası yok .Bu gün dahi adı kirazlı yayla olması muhtemeldir. Yoksa bu benim kudret kalem şu senin kudret kalen olmamalıdır.Tüm arkadaşlara kolaylıklar dilerim.

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
Selam ustam : Ben 1951 doğumluyum 1974 yılından bu güne kadar bu yolda araştırmam var ,Ben Kudret kale etrafında Zincirleme kuşlar veya kaplumba olacak diye bir bilgiye belgeye raslamadım Arkadaşlar Kudret kale bir Kale asla değil kudret kale adını eşkiyalar taktı ortada bir Kale filan yok Lütfen bir birinizi üzmeyin ,kırmayın, Siz kudret kaleyimi arıyorsunuz cevap evetse ,Bulmanız gereken yer Kirazlı yayladır, kirazlı yaylanın adını kudret kale diye taktılar, Burada 1 tane mezar olacak çevreyi araştırdığım da at bağladıkları yeri bulacaksın, Bundan evvel 1 mezar 1 kuru dere 1 sulu dere yı bulacaksınız ,aslında kudret kale onlara göre yeraltı kalesidir.Yoksa kudret kale kale değil hiç mi hiç uzakdan yakından alakası yok .Bu gün dahi adı kirazlı yayla olması muhtemeldir. Yoksa bu benim kudret kalem şu senin kudret kalen olmamalıdır.Tüm arkadaşlara kolaylıklar dilerim.
Abi yaşına tecrübene saygım sonsuz.ancak bu işleri kosturanlar kalıyor donsuz...lütfen vazgeciniz somut ortamlara akınız .lütfen..

balkaya34

Bilgili Üye
Abi yaşına tecrübene saygım sonsuz.ancak bu işleri kosturanlar kalıyor donsuz...lütfen vazgeciniz somut ortamlara akınız .lütfen..
Tavsiyen için teşekkür ederim ustadım, Benimde size tavsiyem siz yinede kim ile yazışirsanız yazısın Ama üslubunuza çok dikkatedin Lütfen . Daha bu sitede bulunmam üstadım tüm arkadaşlara saygı ve selamlar.