WOLÇAN

balkaya34

Bilgili Üye
Ustam. 366 rakamının hemen dibi değil zaten.
O güzergahın olduğu Değirmenler’in dizildiği yeşil büyük dereden bahsediyorum.
Hatta 366 rakamının olduğu alana çıkmak çok zordur.
Bir detay daha vereyim.
Uçan yılanlardan bahsediyor :) :)

@Keskingöz selâm,, Uçan Yılanlar ve uçan AYGIRLAR , Efsane buradada böyle anlatılırdı,,
Suya mutlaka yüzerek girmek gerekiyor ,Çünki 6 veya 7 meter derinlik olan suda yürünmez,
ROOT yüzülmez demiş ,Malesef yüzülmeden girilmez , Su çok soğuk olmalı demiş , Evet çok soguk çünkü Hiç güneş görmeyen bir ana kayadan özel yapım göldür, Ve SU TUZAKLIDIR , Halen ustasını bekler ,, Avucumun içi gibi tanırım burayı,

oymak beyi

Bilgili Üye
@Keskingöz selâm,, Uçan Yılanlar ve uçan AYGIRLAR , Efsane buradada böyle anlatılırdı,,
Suya mutlaka yüzerek girmek gerekiyor ,Çünki 6 veya 7 meter derinlik olan suda yürünmez,
ROOT yüzülmez demiş ,Malesef yüzülmeden girilmez , Su çok soğuk olmalı demiş , Evet çok soguk çünkü Hiç güneş görmeyen bir ana kayadan özel yapım göldür, Ve SU TUZAKLIDIR , Halen ustasını bekler ,, Avucumun içi gibi tanırım burayı,
siz alamıyorsaniz kim alabilir ki ustam , yada kim nasıl alabilir

balkaya34

Bilgili Üye
siz alamıyorsaniz kim alabilir ki ustam , yada kim nasıl alabilir

@oymak beyi , usdam burası dalgıç işi , diğer tuzakların ney ve nasıl oldugunu @Keskingöz ile @root biliyor , su yaz kış seviyesini hiç kaybetmez yaz kış aynı seviyede kalır , Bu yazıların tümünü okursanız burda Çalışan kılıçtan söz ediliyor, Ve TAKYONOS malzemesi varlığı vede burasının Takyonosa ait bir özel yapım olduğundan bahsediliyor , Zaten kapakda ,Kucağında Ceylan olan KIBELE var,, Yani bu ustaların vereceği bilgilerle bu iş sonuçlanır ,

oymak beyi

Bilgili Üye
@oymak beyi , usdam burası dalgıç işi , diğer tuzakların ney ve nasıl oldugunu @Keskingöz ile @root biliyor , su yaz kış seviyesini hiç kaybetmez yaz kış aynı seviyede kalır , Bu yazıların tümünü okursanız burda Çalışan kılıçtan söz ediliyor, Ve TAKYONOS malzemesi varlığı vede burasının Takyonosa ait bir özel yapım olduğundan bahsediliyor , Zaten kapakda ,Kucağında Ceylan olan KIBELE var,, Yani bu ustaların vereceği bilgilerle bu iş sonuçlanır ,
ustam Kahramanmaraş li bi abimiz dört ay kadar önce bi olay anlatmıştı, hatırladığım kadarıyla şöyle idi : Çoban bi kaya aralığından giriyor biraz ilerleyince genişçe bir alana giriyor, bi kapı görüyor karşıda ordan girmek için ileri gidince bi kılıç sallanıyor kayboluyor kıl payı kurtuluyor Çoban kaçıp gidiyor abisini çağırıyor, abisi ile birlikte geri geliyorlar, yine aynı şekilde kılıç olayı cereyan ediyor abisi de işin içinden çıkamıyor muzeye haber veriyorlar, muzeden geliyorlar,iclerinde ki görevli duvardan bi kaya söküp mekanizmayı bulup durduruyor ... devam ediyordu anlatmaya ama bana Türk filmlerini hatırlattı çok da ciddiye almamıştım bu yuzden pek ilgilenmedim açıkçası, bu yazıyı okuyunca şaşırdım çok benziyor bu kılıç sahnesi

balkaya34

Bilgili Üye
@oymak beyi ,Bu hikaye bu konunun içinde var, zaten bunu anlatiyorlar , ben sadece kendi gördüğümün dışardaki resmini çeker siteye koyarım ,, Yani duyduğumu degil gördüğümü resimlerim anlatırım ,,

oymak beyi

Bilgili Üye
@oymak beyi ,Bu hikaye bu konunun içinde var, zaten bunu anlatiyorlar , ben sadece kendi gördüğümün dışardaki resmini çeker siteye koyarım ,, Yani duyduğumu degil gördüğümü resimlerim anlatırım ,,
ustam benim anlattığım olay bu hikayede ki degil, marasta yaşanmış bi olay . ikisi birbirne cok benzediği için paylaştım. saygılar