X işaretili kaya x harici başka kayada murç çakılı kaya ve aralarındaki yığma

Stavroz

Member
Ustalar kayada x işareti var aynı noktada 3 adım çaprazında başka kayada çakılı murç var x işaretli ve murç çakılı kaya arasında yığma taşlar var üstteki taşların aynı altında dizme taşlar var bu işaretler bir tarlanın tepeye çıkarken hafif tatlı meyille çıkılan yamaçta yıgmanın boyutu 3 metreye 1 metre yığmadaki taşlar bu bölgede başka alanda yok

romAntik

Bilgili Üye
Hyirli olsun inşllh..
Çivi çakılı yer horasan sıva gibi..
Küçük çarpı son nokta der..
Yiğma dediğin yer tarlalardan toplanmiş taşlar değilse uğraşmaya değer..

Stavroz

Member
Romantik usta yok tarlayı bırak bu tarla ve tepe dahil civarda bu tür taş yok alt tarafa doğru dizme olması ve taşların oldugu bölgede çalı olmaması dikkatimi çekti yığmanın etrafı çalılık alan fakat yığmada çalı yok bu birşey ifade ediyor kanımca taşlar çok ağır küçük parçası bile en az 3 kilo var birde x olan taş dikkatimi çekti rengi sarı kaya rengi ile alakası yok yıgma içinde de bu sarı taştan var bir kaç parça

Son düzenleme:

S:W:A:T

Editör
Anlaşılan sana başka bir yerden gelmiş ... ilk 2 foto ekran görüntüsü .. İşaret değil x ler ... Yığma gibi haklısın ama tarlanın arkasında kalan bir yer ... Zamanında toplanan taşlar orda toplanmış olabilir ... Eğer yok dersen çubukla dolaşman gerek .. Dahasını sorarsan senin olsaydı %100 testini yapmıştın :) ...

Stavroz

Member
Swat usta ışaretler benim evet ilk 2 işaret ekran görüntüsü o x işaretini baya önce buldum aynı yerde yanımdaki anlamayan biri ben kuyuyu incelerken geldiğimde kırmıştı diğer yıgma ordaydı fakat bende toplama taş zannediyodum bugüne kadar çakılı murcu görüp kırılan x ve yığmayı üçleyince dediğin gibi olayı çözdüm işlem yapmadan siz değerli arkadaşlarında fikrini almak istiyorum akıl akıldan üstündür yığmanın altına dogru dizme aynı cins taşlar var.

Stavroz

Member
Evet timur964 usta sorunu çözdüm sayfadan kaynaklı bir sorun vardı geçici olarak teşekkürler ilgilenip sorduğun için.

ragıp

Uzman

her şey bu karede gizli
o taş yığmayı güney cepheden başlayıp açmalısın
mezara yaklaştığında minik bir heykelle karşılaşman muhtemel
o çiviyi muhakkak suretle çıkart derim

selametle

timur964

konularim
çivinin çakılış meyil istikametlerini resimleyin ve inceleyin baya derin çakılmış

Stavroz

Member
Çivinin çakılış şekli baş kısmı güneyi gösteriyor x işaretinin resime nakınca solunda kesik var o kesikte güneyi gösteriyor bu işaretler tamamlıyor herşeyi x işaretinin olduğu taş şeklinde kapak olduğunu düşünüyorum en fazla 2 metrede netleşecek herşey ragıp ustanın tezi net girişi veriyor sanki herşey güney yönünde başlıycak değerli görüşleriniz için teşekkürler. Ragıp ve Timur964 ustalar.

Stavroz

Member
Romantik usta çivinin güneş vurdugu an çektiğim resimi yani konumdaki 4. Resim bende kıllandım haklısın horosan kapama gibi zaten bugün biraz uğraştım kaya işlendi çivili alan işlenmedi çok sertti sökim dedim çiviyi kımıldamadı bile sanırım bu yer beni memnun edecek.