X işaretili kaya x harici başka kayada murç çakılı kaya ve aralarındaki yığma

Stavroz

Member
Uçmuş usta değerli görüşün için teşekkürler dediğin istikamette çalılar daha sık ve köklü tahminim orada giriş müjdesi olurmu bu gibi yerlerin çivinin oldugu yer şüpheli duruyor nasip artık

Şirvan

Operatör
Civi mevzusu geçenlerdede açılmışti kuyu yu bulman lazim kuzey batı kuzey doğu tarafi önemli dir roma veya ermeni işidir ya gömü vardır yada lahit veya heykel

Stavroz

Member
Şirvan usta o başka konuydu bu çivi başka kuyu en son resimdeki görünen arazinin diğer tepeye yakın olan kısmında var fakat sel mahvetti o şekil duruyor bu noktadamı kuyudamı gömü ya da heykel veya mezar bu murç x ve yığma boşmu

ragıp

Uzman
Arkdaşlar,
bu çivi olayı gerçekten önemli
bizim burada yıllar yıllar evvel yakın köyden pehlivan lakaplı bir zaat
buna benzer bir çivi sökmüş.

çivinin çakılmadığını, para kasasının ön kısmın sıvanması esnasında
monte edildiğini duymuştum.

çoluk çocuğu hala köyün en zengini
ağa gibi yaşıyorlar.

çivi ne kadar suyu alınmış, çelikleşmiş olsa bile
bir kayaya batmaz.
dolayısı ile o çivi oraya monte edilmiş sıvanmış omalı
mevcut çivinin başı şuan yan yatırılmış. üst kısmına bakmak gerek
acaba darbe izi var mı?
kimler, ne maksatla yerleştirdi
çivinin başının konumu ilk konumu mu, sonradan mı yan yattı?
cevap aranan soru işareti çok

selametle

Stavroz

Member
Çivi orjinal nasıl yapılmışsa o şekil çünkü hiç bir tahrip yok çakıldığı yerde tepesinde darbe izi yok çivinin ragıp ustam

Şirvan

Operatör
Şirvan usta o başka konuydu bu çivi başka kuyu en son resimdeki görünen arazinin diğer tepeye yakın olan kısmında var fakat sel mahvetti o şekil duruyor bu noktadamı kuyudamı gömü ya da heykel veya mezar bu murç x ve yığma boşmu
Fazla uzakta olmaz 10 ile 15 metre arasında olmali belittiğim yönlerde ne var bu mesafelerde. Ayni konu olmadığıni biliyorum kardeşim fikir vermesi açısindan söyledim

Stavroz

Member
Çivinin başının gösterdiği yerde çalılik alan var çalıların içinde de o yığma cinsi taşlar var birde bu işaretlerin oldugu yer küçük bir tepecik tarladan tepeye çıkarken bir bu nokta tümsek güney ve kuzeyden 5 adıma düzlüge iniyo meyilleri kuzeydogu tepe kuzeybatı tarla zaten şirvan usta

Stavroz

Member
Şirvan ustam Kuyu işarete göre tam batıda. Çiviye mesafesi 50 metre kuru kuyu değil halen su çıkıyor mahfolmasına rağmen

kazama

İnanıyorsan denemeye değer !
Benim görüşüm burası uçmuş olarak görüyorum o çıkan kaya parçalarıda sökülen dağıtılan yerlerden çıkanlar.Yinede yan tarafta boşluk kontrolu yapılabilir.İmkan olursa bu murc'un çakılı olduğu harçlı bölüm araştırılabilir.

Pscyhe

Engellendi
ragıp ustama katiliyorum..hic bir metal kendinde daha yumusak malzemeye cakildiginda yada bi sekilde islemle oraya guc kullanarak ekendiginde geri cikmasin bi kere bu fizik kanuna aykiri.hani derler ya nasil girerse oyle cıkar buda oyle bisey iste.simdi resimlerdede gorunen bu kadar derine eklenen civiye kuvvet ugulanmasi lazimdi uygulanmadigi civinin bas.kisminda tahribat yapar kendini belli ederdi.o yuzden benimde fikrim bu civi buraya sivanmisken eklenmis diye dusunuyorum ve kayanin kendisinin incelemenmesinde fayda goruyorum

kazama

İnanıyorsan denemeye değer !
Bölgeye gittiğinizde ilk yapacağınız bu murcu çıkartmak değil de ,çakılı olduğu alanda kare bir alan var orası dibe kadar iniyor olabilir .Makine tutun buraya değer li verirse işlem yaparsınız .Murcun orda bulunma anlamı hediye olabilir.