Xp deus mu? Impact pro mu?

deli firat

DOĞACI
Jandarmanın başı bıktım artık sit alanlarına özel güvenlik baksın bu haltı da satarken alacak kişi ruhsat alsın kayıt altına alınsın demiş imzayı atmış göndermiş başkana . Bu yaz ayını görmez çıkar kanun.
Çıksın artık bu ne türlü turşudur alım satım serbest kullanım yasak lütfen aklımızla oynamasınlar artık

leon

Aktif Üye
Jandarmanın başı bıktım artık sit alanlarına özel güvenlik baksın bu haltı da satarken alacak kişi ruhsat alsın kayıt altına alınsın demiş imzayı atmış göndermiş başkana . Bu yaz ayını görmez çıkar kanun.
Jandarmanın başının öyle bir şey deme lüksü yok.
Bölgesindeki ihbarı değerlendirir, yada devriyesini atarken yakaladığının tutanağını tutar, adli işlemini yapar, savcılığa sevk eder, geçer gider.

Devlet'in, maliyettsn dolayı özel güvenlik opsiyonuna sıcak bakacağını düşünmüyorum, artı sonuçta olay yine emniyet güçlerine intikal edecek. Jandarma gelecek, polis gelecek karakola götürecek vs. vs.

Tabiki de gönlüm, vergisinin alındığı/alım satımının serbest olduğu, her ne hikmetse cihaz kullanımın, hiç bir arkeolojik bulgu bulunmayan kendi tarlanda bile yasak olduğu bu saçma durumun bir an önce düzeltilmesinden yana.

Bütün kalbimle destekliyorum.

Mustafak

Member
Deus guzel makina hem tasimasi hemde söktak cok kolay derinligide iyi bence

Definecikuzu

Bilgili Üye
Arkadaşın bize sormak istediği aslında yukarıda da yazdığım gibi ilk defa dedektor kullanacak başlangıç cihazı olarak ta deus ile impact arasında kalmış sizden istediği başlangıç için hangisi daha verimli olur amatör kullanıcıya bunu nedenleriyle birlikte anlatacak ustalar varsa aramizda arkadaşımızı da bir dedektör sahibi yaparız işte ustalaşmıya başladıkça bize işaret resimleri gönderir ?