Y Çatal çubuk kullanımı

LabarNa

Bilgili Üye

LabarNa

Bilgili Üye

saftilki

Moderatör
Moderatör
antigron olarak değilde nya olarak tabir edelim, 4 lük yada 6 lık, mümkünse eski çıkma olması daha iyi,

tabii çıkma kablo eğri büyrü kırışıktır, düpdüz yapmak için 1.5 mt kablonun bir ucunu mengene gibi birşeyle sağlam tutup diğer ucunuda şarjlı matkap'a kıstırıp matkap çalıştırılır, taki tel düp düz olana dek, fazlası zarar verir tekrar bozulur yada çelikleşir kırılır,
(gergin tutunuz)

6 lık nya kablo 0.5mm gibi az incelir ve 5.5mm gibi olur, ve kabloda milim yamukluk kalmaz,

bunu herhangi bir elektrikçide yaptırabilirsiniz, kabloyu aldığınız yerde, hemen orada 57 cm boyunda iki adet teliniz olacak, 12 cm den bükün işte bu kadar,
bir masanın köşesinde gönyesinide ayarlayabilirsiniz,

LabarNa

Bilgili Üye

sarıkayalar

Bilgili Üye
Antikron kablo kaç mm acaba 3mm yada 4mm daha uygun olur ve ucuna taktiğin hangi element bu konuda bizi aydınlatı ver bizahmet.
LabarNa sana karşı bir kusur mu işledim yardım isteme tarzın bir tuhaf yinede söyleyeyim 1.5 Luk nettir mezarda resimde gördüğünüz 6 lik 50 cm iki adet çubuk tür ucundaki element akımı yükseltmek için taktım ilk kullanıcılar takmasin yanıltır ilk kullanacak arkadaşlar 1.5 Luk kullanın saygılar

LabarNa

Bilgili Üye
LabarNa sana karşı bir kusur mu işledim yardım isteme tarzın bir tuhaf yinede söyleyeyim 1.5 Luk nettir mezarda resimde gördüğünüz 6 lik 50 cm iki adet çubuk tür ucundaki element akımı yükseltmek için taktım ilk kullanıcılar takmasin yanıltır ilk kullanacak arkadaşlar 1.5 Luk kullanın saygılar

sarıkayalar
Kardeş sen benim kusuruma bakma son mesajda son cümlede
Aydınlatı verirmisin bizahmet bizleri
yazmaliydim hakkını helalet
seni ve başka bir arkadaşı incitecek
bir cümle bilinçli ve isteyerek kurmam
çok özür yanlış cümle kurduğum için.

nevzad

Yeni Üye
Y dutu kulanamıyorum simdilik ama L cubuklarla cizdigim de su cıkıyor.hata uc tanesine sontaj vurulup su cıkarıldi.Y cubuklarda da cıkıyor tabi kulanmasını bilene.