Yaklaşık 1670 yıllık kilise.Görsel.

simpatyan

Aktif Üye
bak bu resimde lahitlerden mezarlardan daha başka şeylerden bahseder talanmı etmişler mübarek
Talan edilmemiş ustam kurcalanmamiş kesinlikle çok çok uzun süredir orda yaşayan yaşlılar bilirdi öle olmuş olsaydı.Kilise merkezden uzak ucra bir köşede.Karşısinda degirmende varmiş.Az daha acarmisim ustam haritami bu yoksa.

simpatyan

Aktif Üye
altta oda var ve boş ise boşaltılmış o kadar basit bi bizde yok definecilik bizansta da vardı romada da bu kilise 100%80 roma dönemi yani çok eski dönem
Evet ustam çok eski zamanlarda olabilir.Ama çok uzun süredir orda yaşayanlar kimselerin kurcalamayip calişma yapmadiklarini söledilrr.karsisinda degirmende varmiş.

Kafkaslı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
evet bu bir harita yerleşim yerlerinden tepelerden mezarlıklardan hatta yönde vermiş güneşin nerden doğup battığından öyle vakti nasıl olduğundan gibi şeyler ustalarımda baksınlar inşallah onların fikrinede müracağat et inşallah

nik

Süper Moderatör
Süper Moderatör

simpatyan

Aktif Üye
evet bu bir harita yerleşim yerlerinden tepelerden mezarlıklardan hatta yönde vermiş güneşin nerden doğup battığından öyle vakti nasıl olduğundan gibi şeyler ustalarımda baksınlar inşallah onların fikrinede müracağat et inşallah
Çok teşekkür ederim ustam.Allah razi olsun

Gemo

Member
Ustam klisenin altındaki odanın yanında gizli bir oda olması gerek. Zemindeki odaya in ve dört duvarında boşluk bak.

simpatyan

Aktif Üye
Ustam klisenin altındaki odanın yanında gizli bir oda olması gerek. Zemindeki odaya in ve dört duvarında boşluk bak.
Var ol ustam degerli yorum için.Odaya ben inmedim görmedim inşAllah gidersem foto alip incelere yaparim.