yamaçta mezar haritası

bartini

la havle vela kuvvete illa billahil aliyl azim
Moderatör
odanın içinde değerli tespiti nasıl yapılır pirinç çubukla bir de bunu öğrenmek isterim ustalarım

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
vicdan
ustam bölge bergama bölgesi daha ne olsun üst taraflarda buna benzer olup açılmış mezarlar var hemde öyle böyle değil
vicdansiz....daha once niye demedin.iyibilirim.orayi dagdaki tank taburundaydim 2 sene.
sen bekle adres veririm sana

bartini

Moderatör
karşı tepedeki kayalık alanda göze çarpan birkaç yer var. yüksekler her daim daha iyidir.
taşlık olan tepeyi diosan ustam eski taş ocağı yeriymiş çok taşlık alan orası işlem yapmak bile çok güç olur ama burası hakkında ki görüşlerini merakla bekliyorum

bartini

Moderatör
pirinç çubukla değerli tesbiti nasıl yapılır bu konuda eksiğim var sadece

Mirkut

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Bana kalırsa burda yapabileceğin en iyi işlem şişleme olacak. Eğer taş ocağı eski medeniyetlerden kalmaysa yakın zamandakilerde devam etmişse buralarda lahit olması kaçınılmaz olur. Oda türü mezarlara sonra işlem yaparsın önceliğin bu olmalı, yoksa çubukla çok yanılırsın. Mesela dediğin çöküntülerden şişlemeye başlayabilirsin. Selametle kal

bartini

Moderatör
Bana kalırsa burda yapabileceğin en iyi işlem şişleme olacak. Eğer taş ocağı eski medeniyetlerden kalmaysa yakın zamandakilerde devam etmişse buralarda lahit olması kaçınılmaz olur. Oda türü mezarlara sonra işlem yaparsın önceliğin bu olmalı, yoksa çubukla çok yanılırsın. Mesela dediğin çöküntülerden şişlemeye başlayabilirsin. Selametle kal
taş ocağı çok eski ustam buranın yüz metre alt tarafıda kurumuş eski dere yamaç aşağı karşısı doğu tarafı derinlik iki metrede verdi muhetemelen oda üst tarafı çatısı yani.konum olarak çok iyi yeri falan yaklaşık 600 700 metre ilerisi baraj var

bartini

Moderatör
şişleme konusunda elimdeki şiş bir metre den az fazla yeterli kalacağını zannetmiyorum ama bir saat çalıştım burda yer konusunda çizdiğim hattan çok eminim kareden biraz geniş dikdörtgen oda çıktı altta hemen taşın ön tarafı yamaç yapan yer çöküntüde birkaç yerde mevcut giriş de verdi taşın bir metre alt tarafında çubuklar