Yan yana daire ve üçgen işareti

Selimkah

Yeni Üye
Arkadaşlar dere yatağında yan yana daire ve üçgen işaretleri var.Bana hiç doğal gibi gelmedi. Sadece yorum yaptım daireyle üçgeni hizaladım üst taraftaki şelalenin yan tarafına hizalanıyor. İşaretlerin 100 metre altında eski bir değirmen var.Bu konuda yardımcı olabilecek yorumlayacak arkadaşlardan yardım bekliyorum. Çevre çok geniş kapsamlı şüpheli yerlerde var en belirgin bu işaretler olduğu için bunları ekledim duruma göre diğer resimlerdende yoruma ekleyebilirim

Ekli dosyalar

bozoklu

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Banada doğal gelmedi. Doğru bir mantık yürütmüşsün. işaretlediğin yerleri kontrol et. Nedense dere kenarları benim kimyamı bozuyor, akıl yürütemiyorum. Başka arkadaşlar yardımcı olacaktır.

Selimkah

Yeni Üye
Banada doğal gelmedi. Doğru bir mantık yürütmüşsün. işaretlediğin yerleri kontrol et. Nedense dere kenarları benim kimyamı bozuyor, akıl yürütemiyorum. Başka arkadaşlar yardımcı olacaktır.
Yorumunuz için çok teşekkürler

28karayel28

Moderatör
Moderatör
Bencede doğal değil, bariz bir şekilde işcilik var önceliğim sırasıyla mezar, mahsen ,kuyu yönünde düşüncem var, üçgen yön vermiş gösterdiği yerlerde araştırma yapılabilir.

Selimkah

Yeni Üye
Bencede doğal değil, bariz bir şekilde işcilik var önceliğim sırasıyla mezar, mahsen ,kuyu yönünde düşüncem var, üçgen yön vermiş gösterdiği yerlerde araştırma yapılabilir.
Çok teşekkürler resimlerde çizdiğim şekilde mi yön verilmiş sizce

uçanhollandalı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Dere içinde/kenarında akan suyun zamanla şekil verdiği bunlara benzer veya daha farklı birçok şekile rastlanılabilir.İlk bakışta insan eliyle yapılmış gibi dursa da aslında doğaldırlar.

Örnek verme açısından arşivimden bir resim paylaşayım.Yıllar önce bir dere içinde çekmiştim.
P1050380.JPG

sanal defineci

Bilgili Üye
işaretli alan muhtemelen açılmış ve ya akıntı yüzünden kendiliğinden aşınıp açığa çıkmış.kasa InkedIMG_20220213_120313_LI.jpg
InkedIMG_20220213_120313_LI.jpg
bunun dışında bi de mezarı varmış.ancak o dere üzerinde,yakınlarda bi yerde olmalı..mezar daha geride olmalı...genelde dere yanı yamaca yapılır...