Yapıya geldik!!!!!

alagzhakan

Member
S.à ustalarım hatırlarsanız geçen hafta mermer bir taş resimli Form açmıştım şimdi dediğimiz gibi 1mt sonra yapı karşımıza çıktı. Dönüş radüsü harika yapılmış. Ekli dosyayı görüntüle 164717
Bu resimde göründüğü gibi dönüşülü bir duvar çıktı karşımıza Ekli dosyayı görüntüle 164718
Uzunluğu 1.50gibi boydan şu ana kadar 1.70kadar geldik hala devam ediyor aşağıya dogru.Ekli dosyayı görüntüle 164719
Duvar harika bir şekilde duruyo pürüzsüz kırmızı bir sıvası var üstünde Ekli dosyayı görüntüle 164720
Resimde görüldüğü gibi eşelendim alt kısımıda böyle duvar çıkıyor. Bu bir merdiven inişimi çünkü belirlediğini inmemiş gereken orjinal yapı bunun neredeyse 1-2mt aşağısında oda olabilirmi sağı değer bilgili ustalarım dan bilgi bekliyorum. (Not:maskemiz yanımızda olmadığı için herhangibir duvara hilti ile düz delik boşmu değilmi tespiti yapmadik)

Kafkaslı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Eğer merdiven aşağıya iniyorsa yer altı oda mezarı veya mahsen girişi in bakalım aşağıya kapısı çıkacaktır illaki boşluk tespiti yaptınmı mübarek

alagzhakan

Member
Kafkaslı Boşluk tespiti yaptık hocam bu tür yapı hakkında bilginiz varsa bilgilendirirseniz sevinirim.

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Kardaşım,
Şu an tünelin içinde misiniz..??

alagzhakan

Member
BulursamKader25
Hocam şu An tünelin icindemisiniz derken calismiyoruz şu An ?çalışma yaptığımız yerde yapıya denk geldik resimlerde göründüğü gibi yan tarafindayiz genişlik 1.50vuvarin 1.70kadar yükseklik açtık hala devam ediyor aşağı doğru yapı o yapıya herhangi bir delik vs işlem yapmadik şu ana kadar

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Bu yuvarlak duvarın dediğinizin tamamını ortaya çıkarın.

Tünelin içindemisiniz derken; burası tünel içimi demek istemiştim.
Genişlik biraz fazla amma, döner taş olmasından endişe ettim.
Döner taş ise çok dikkatli olacaksınız.
Üst ve alt noktasını bu nedenle ortaya çıkarmalısınız.
Yeri tam olarak kafamda şekillendiremedim.

alagzhakan

Member
BulursamKader25
Hocam belirlediğimiz yerden tünelimizi yaptık sonra aşağı doğru indik ve yapıya geldik yuvarlak dediğim raduslü yani yapı yuvarlak değil ben yanlış anlattım sanırım köşeleri çok nizam şekilde donus verilerek bi yapı yapılmış 1.70 boyu var şimdiki düşüncemi 1mt lik hilti ucuyla delik açıp arkada boşluk tespit etmek olucak üst kısımda kayalar yanlarda kayalar mevcut kapatılmış bir oda yada tünel girişi gibi geldi bize duvar öyle güzelki sanki bugün yapılmış gibi pürüzsüz. Döner taş değil açıkçası buraya ulaşılmaması için okadar tuzak vardıki (mıcir li taş yanık taşlar 10-15 Kilo ağırlığında kaya taşlar vs vs kum )bunların altında bu yapıya denk geldik

Son düzenleme:

tatar26

Süper Moderatör
Süper Moderatör
direk karşıya boşluk bakarım ilk işim o olur.. birde yukarıdan boşluk bakarım... güzel yer.. tuğla falan çoookkk eski sanmıyorum ama 200-300 yıllık bir yap olabilir...tarihi durumunuda göz önünde tutun osmanlı mı yada ermeni mi.? buda önemli..

ragıp

Uzman
@alagzhakan
ustam, allah emeğinizin karşılığını verecektir emin ol
ustadlarımın da bahsettiği gibi
bende olayı kafamda canlandıramadım.
tünel gibi ileriyemi gidiyorsunuz,
kuyu gibi derine mi iniyorsunuz bilemedim

duvar dahi olsa asla zarar vermeden ilerleyin.
bazı derin olan zemin altı mezarların girişi
kuyu gibi iner sonra kısa bir tünel ile mezar odasına girilir

işlem yaptığınız yeri, çevre fotoğrafı üzerinde çizer iseniz
daha sağlıklı bilgi gelecektir emin ol

selametle

alagzhakan

Member
ragıp ustam Allah razı olsun kimsenin emeğini rabbim boşa cikarmasin.şöyle bilgilendirim kafanizdaki ? Burası bir kuyu 11 metrelik zemininde 6 metrelik Extra bir tünel mevcuttu altında yapı mevcuttu ama bu tünelden iniş imkansızdı bizde sizlerden iyi olmasın bilgi sahibi insanları getirip ve extra aletleri ile bu kuyunun bir bölümünden delik açıp içeri doğrumu 3mt gidip aşağıya dogru da 4 metre indik kuyu şeklinde bu yapı ile karşılaştık zaten bu kısımda bir yapı olacağının bilgisindeydik ve resimlendirdigim gibi yapı çıktı yine yazıyorum enine 1.20__1.50gibi yapı boyunda şu anda 1.70 ama aşağı doğru yapı devam ediyor resimde eklim Size hocamEkli dosyayı görüntüle 164761 Bu resimde gördüğünüz gibi açıp kendimizi koruyup 2.resimdeki gibi kuyu şeklinde aşağı indik Ekli dosyayı görüntüle 164762

alagzhakan

Member
tatar26 tugla demisin hocam ama tuğla mevcut değil yapıda bu yer bilgi sahiplerinin demesine göre 3000 yıllık mazisi olan bir yer