Yapıya geldik!!!!!

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
@BulursamKader25
Hocam belirlediğimiz yerden tünelimizi yaptık sonra aşağı doğru indik ve yapıya geldik yuvarlak dediğim raduslü yani yapı yuvarlak değil ben yanlış anlattım sanırım köşeleri çok nizam şekilde donus verilerek bi yapı yapılmış 1.70 boyu var şimdiki düşüncemi 1mt lik hilti ucuyla delik açıp arkada boşluk tespit etmek olucak üst kısımda kayalar yanlarda kayalar mevcut kapatılmış bir oda yada tünel girişi gibi geldi bize duvar öyle güzelki sanki bugün yapılmış gibi pürüzsüz. Döner taş değil açıkçası buraya ulaşılmaması için okadar tuzak vardıki (mıcir li taş yanık taşlar 10-15 Kilo ağırlığında kaya taşlar vs vs kum )bunların altında bu yapıya denk geldik
Olayı son yaptığınız açıklama ve resimlerle anladım.
Hedefe gelmişiniz. Yan duvardasınız.
Kapıya gitmeye gerek yok.
Duvarın dibine kadar inin.
Sonra kamera salın.
Kalınlık 40 cm den fazla değilse buradan işlem yapmanızı tavsiye ederim.
Muhtemelen kapı üstü tuzaklıdır.

Kolay Gelsin.

APOLLONUS

Süper Moderatör
Süper Moderatör
En önemli olan soru,yapının iç kısmındamısınız yoksa dış kısmındamı?

alagzhakan

Member
BulursamKader25
Eyvallah hocam 40cm den kalınsa vs bilin düşüncen nedir??kapı üstü tuzakli olabilir dediniz nasıl anlarız nelere dikkat edelim.

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
@BulursamKader25
Eyvallah hocam 40cm den kalınsa vs bilin düşüncen nedir??kapı üstü tuzakli olabilir dediniz nasıl anlarız nelere dikkat edelim.
40 cm den daha kalın ise misal 80 cm. ise;
Taş kesici taşlar var. Onları deneyiniz.
50x50 cm. pencere açarsınız.
Horasansa;
45 derece açı ile her 7 cm.de bir delik delip içine sirkeli limonlu su basarsınız.
24 saat bekleyince lokum gibi olur. Çabuk alırsınız.

Tuzağa gelince; giriş kapısının üstüne bakınca görürsünüz. Yaklaşık 2x2 ebadında kalın bir taş üzerinize yıkılmak üzere hazırdır.
Oradan alacağınız bir KİLİT TAŞI çökmeye sebep olur.
Şu an en risksiz yerdesiniz. Bu nedenle buraya 50x50 ebadında bir giriş açmak en mantıklısı ve emniyetlidir.
Girer çıkarsınız.
Yanlız oda oksijenle buluşunca dayanılmaz bir koku çıkar.
Biraz havalandırdıktan sonra girmek iyidir.

Kafkaslı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Kafkaslı Boşluk tespiti yaptık hocam bu tür yapı hakkında bilginiz varsa bilgilendirirseniz sevinirim.
Edinilen tecrübelerine göre bu tür yapıların yer altı oda mezarı ve yahut mahsen girişi olduğu tespit edilmiştir ama senin verdiği bilgilere göre bir mahsen girişi olma olasılığını gösteriyor çünkü mezar girişlerinin yapısal özelliği giriş genişliği 1 metre 20 santimi geçmez.
büyük olasılıkla eğer merdiven varsa? Bu bir mahsen girişi bu bir tümülüs mü mübarek dış yapısı nasıl
Merdiven varsa kapısı o bölgenin jeolojik yapısını bilmiyorum ama çok derin olmasa gerek kurbanım

Son düzenleme:

grasviti

Member
Bu taşin birini buldunuz digerinide blun saginda veya solunda birtanede daha olacak birazdaha asagi inmeniz lazim yakin foto cekmissiniz keske iceriyi genis acili geriden cekseydiniz ve iyice aydinlatip ne oldgunu anlayabilirdik

NoYaN_06

Moderatör
Moderatör
Selamun Aleyküm
kardeşim artık yapıya gelmissin bosa kazıp kendini harap etme bir karot makinası kirala ve delikler acarak bir insanın girebilecegi kadar bir yer ac ve içeriye gir şansınız bahtınız açık olsun.

beyazzadam16

Bilgili Üye
Turnayı gözünden vurmussun, yazdıklarından hiç bir şey anlamasamda yer altı ibadet yeri bulmussun. Dönem soygunu yemedi ise epey doludur. Direk bir yerinden dalın. Içerde mezar goremeyeceksin büyük olasılık ama iz zeminden daha altta mezarlar vardır, tahmininden daha kıymetli olabilir. Içeri girer bisey bulur yada bulamazsanız sakın bu kadar diyip geri dönmeyin.

alagzhakan

Member
beyazzadam16 herseyin hayırlısı ilgin ve bilgi için çok teşekür ederim butun ustalarimin soylediklerinı dikkate alacağım. Bu arada bu taş çıktı iki taş birbirine yapışık sizce birsey ifade ediyor 50ye 50 gibi tasEkli dosyayı görüntüle 164879
Not resmi dik koydum ama Formda yan çıkmış bilginize

Cortez34

Yeni Üye
Hocam benim işaret lere bi göz atarmisin.nacizne fikrini almak isterim

Pscyhe

Engellendi
Cihazla bakip kontrol edilip yerin nokta atisi yapilmis anladigim kadariyla..sizde islem yapip yan kismina gelmissiniz..simdiki islem ise bosluk tespiti ve duvarin delinip icerinin kontrol edilmesi.bende arkadaslarimin yorumuna katiliyorum mahzen olma olasiligi cok fazla bubkadar emegin sarf edildigi alan bos cikmaz.bosu bosuna emek v zaman kaybi yapip girisi aramayin duvardan islem yapip sonuca ulasin bence.kontrollerde elde ettiginiz bikgileride aktarsanzi tam olarak ne olduguna karar verebilirdik.ne sekli cikti derinlik ne kaça kaç bunlar gibi bilgiler onemli bence