Yardım ustalar

dardanos

Bakmakmı görmekmi
Süper Moderatör
Aynen böyle bir nişe denk gelmiş idim . Lakin geç kalmışım.
Çizim ile biraz tarif etmeye çalıştım o zaman resim çekme imkanı yok idi.
Niş ile o açılmış sanduka tipi mezarların arası 30 metre idi. Yani demek istediğim bazı nişler size hedef de verebilir. Bu nişin bu açılmış mezarlarını Ben elim ile koymuş gibi buldum lakin dediğim gibi geç kalmışım. İki adet basamaklı şahane sanduka tipi mezar açılmış idi. Bizim niş kuzey batıya bakıyor idi ve önünde deresi var idi nişin kuzey doğusunda bu mezarlar hemen kuru dere ile sulu derenin birleştiği yerde idi.
Sizde araştırma yapar iken belki bu dediklerim size yardımcı olur. Her şey görüldüğü gibi olmayabilir biraz daha kapsamlı bakın alana.

Adsız.jpg

umut134679

Aktif Üye
Aynen böyle bir nişe denk gelmiş idim . Lakin geç kalmışım.
Çizim ile biraz tarif etmeye çalıştım o zaman resim çekme imkanı yok idi.
Niş ile o açılmış sanduka tipi mezarların arası 30 metre idi. Yani demek istediğim bazı nişler size hedef de verebilir. Bu nişin bu açılmış mezarlarını Ben elim ile koymuş gibi buldum lakin dediğim gibi geç kalmışım. İki adet basamaklı şahane sanduka tipi mezar açılmış idi. Bizim niş kuzey batıya bakıyor idi ve önünde deresi var idi nişin kuzey doğusunda bu mezarlar hemen kuru dere ile sulu derenin birleştiği yerde idi.
Sizde araştırma yapar iken belki bu dediklerim size yardımcı olur. Her şey görüldüğü gibi olmayabilir biraz daha kapsamlı bakın alana.

Ekli dosyayı görüntüle 291337
Eyvallah ustam benim sağolasın 30 metre civarını arayacağım bakalım

dardanos

Bakmakmı görmekmi
Süper Moderatör
Eyvallah ustam benim sağolasın 30 metre civarını arayacağım bakalım
Sevgili kardeşim benim bulduklarım 30 metrede idi lakin sizinkisi belki daha yakın olabilir ben size bu metrajı kendi gördüğüm yerden verdim siz yerinizde her metreyi değerlendirin.